Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
ATI Radeon HD 4870 X2 vs ASUS GeForce GTX 280 TOP!!!
STRANA 1 OD 2  
SkyFire ATI Radeon HD 4870 X2 vs ASUS GeForce GTX 280 TOP!!! 10.08.2008. 03:47 T11370

status: user
broj poruka: 18472
GTX sije ATI u igrama...Koliko jos tema da postavim da bi ljudima bilo jasnije?!

http://www.tech-industry.co.rs/articles/review/234/

Sledeci odgovor vec znam koji sledi...GTX Je fabricki overclokovan,cekaj da izadje X2 u istoj reviziji......

Uglavnom,sve je lepo objasnjeno...

Gde li je sad onaj pametnjakovic koji mi rece kako je 4870 X2 za 80% brzi od GTX-a???

I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 10.08.2008. 04:51 #65683

status: user
broj poruka: 12785
Sad ce svi da te napadnu kako 4870 je jeftiniji ko zna koliko, bla bla bla...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 10.08.2008. 05:44 #65684

status: user
broj poruka: 1228
Hmmm... Nisam bas iz ove price ali ja u celom onom clanku nisam video da gtx 280 top `sije` 4870 x2 osim u ceni. Osim za jurcanje par bodova u nekim testovima ja stvarno ne vidim iz onog clanka da je gtx bolja kartica. Pri tom uopste nisam fan bilo kog proizvodjaca/serije osim ako se ne racuna Adobe ali to nema bas toliko veze sa ovom temom.

Koristio sam pretrazivanje na PC Berzi jer me mrzelo da idem dalje ali 4870 x2 kosta oko 250e dok gtx 280 top kosta oko 490e?! Objektivno, ako se gleda ovaj clanak, 4870 x2 je definitivno bolji izbor.

No offence ali malo preterujete (i `crveni` i `zeleni`) sa tvrdnjama da je ova bolja ili ona. Danas je 4870 x2 bolji izbor od gtx 280 (po mom skromnom misljenju) ali mozda ce vec sutra da se pojavi neki cbr 900 koji ce biti bolji od gfgf 9876 z7
Kome razlika u ceni od skoro 100% vise ne predstavlja problem zarad par stepeni i par poena koji su u praksi tesko uocljivi - neka izvoli.

`Kartice su se u svim slučajevima pokazale gotovo podjednako - za nešto bolje rezultate u igrama `krivo` je i Asusovo podizanje frekvencija, ali će ovakav model imati višu cenu od ostatka GTX 280 ponude. Kod većine će prelomiti naklonost ka `crvenima` ili `zelenima` i naravno cena, a mi samo možemo da dodamo utiske iz testa - oba modela su i više nego dovoljna za igranje u visokim rezolucijama, ATI ima nešto bolje multimedijalne sposobnosti (napredniji HD dekoder i 7.1 audio most kojim se i zvuk i slika prenose jednim kablom preko DVI, odnosno HDMI izlaza), a zbog temperatura koje postižu obe kartice, pod obavezno se mora obezbediti veliko i besprekorno provetreno kućište.`

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: ... 10.08.2008. 06:00 #65685

status: user
broj poruka: 12057

Dobro zboriš! Taj gfgf 9876 z7 će da bude kako sam video na turboextremefelna.trš 0,081% cbr 900 !!!
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: Hmmm... Nisam bas iz ove price ali ja u celom onom clanku nisam video da gtx 280 top `sije` 4870 x2 osim u ceni. Osim za jurcanje par bodova u nekim testovima ja stvarno ne vidim iz onog clanka da je gtx bolja kartica. Pri tom uopste nisam fan bilo kog proizvodjaca/serije osim ako se ne racuna Adobe ali to nema bas toliko veze sa ovom temom
::
:: Koristio sam pretrazivanje na PC Berzi jer me mrzelo da idem dalje ali 4870 x2 kosta oko 250e dok gtx 280 top kosta oko 490e?! Objektivno, ako se gleda ovaj clanak, 4870 x2 je definitivno bolji izbor
::
:: No offence ali malo preterujete (i `crveni` i `zeleni`) sa tvrdnjama da je ova bolja ili ona. Danas je 4870 x2 bolji izbor od gtx 280 (po mom skromnom misljenju) ali mozda ce vec sutra da se pojavi neki cbr 900 koji ce biti bolji od gfgf 9876 z
:: Kome razlika u ceni od skoro 100% vise ne predstavlja problem zarad par stepeni i par poena koji su u praksi tesko uocljivi - neka izvoli
::
:: `Kartice su se u svim slučajevima pokazale gotovo podjednako - za nešto bolje rezultate u igrama `krivo` je i Asusovo podizanje frekvencija, ali će ovakav model imati višu cenu od ostatka GTX 280 ponude. Kod većine će prelomiti naklonost ka `crvenima` ili `zelenima` i naravno cena, a mi samo možemo da dodamo utiske iz testa - oba modela su i više nego dovoljna za igranje u visokim rezolucijama, ATI ima nešto bolje multimedijalne sposobnosti (napredniji HD dekoder i 7.1 audio most kojim se i zvuk i slika prenose jednim kablom preko DVI, odnosno HDMI izlaza), a zbog temperatura koje postižu obe kartice, pod obavezno se mora obezbediti veliko i besprekorno provetreno kućište.`
::
:: Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 10.08.2008. 08:43 #65688

status: user
broj poruka: 2900
Od kad ti verujes sta oni pisu ne netu ? zar nisi rekao da to tek kad ti sam vidis i uveris se onda ces doneti presudu ?

1. Review uopste nije nesto, nema mnogo toga, a i 280-ka nigde to ne sije X2, cak sta vise kad bi se uzeo neki prosek X2 je cak i na ovom review-u jaca.

Evo, prelistajte malo ovo,

http://www.pcgameshardware.com/aid,653537/Reviews/Radeon_HD_4870_X2_reviewed/?article_id=653537&page=4

http://guru3d.com/article/radeon-hd-4870-x2-preview/

Hilbert Hagedoorn radi review-ove za G3D i on je uvek bio objektivan .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Bilo je bas diskusija na tu temu 10.08.2008. 09:33 #65691

status: user
broj poruka: 7700
na 1280 x1024 je bolja Nvidia ,a ako se povecavaju rezolucije bolji je Ati.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MyDoom Ha Ha... 10.08.2008. 09:44 #65692

status: user
broj poruka: 553
Dobro je da si pokrenuo ovo pitanje samo sam cekao da se neko zakaci!Pa zar ne vidis da je Ati duplo bolji od NVidije.Pogledaj samo GRID u 2560*1600.Ati 80FPS a nvidija 40FPS!HAHA!
Jedna stvar je jasna koga boli dupe da li ce u 1024*768 da ima 80fps ili 160fps kad u 2560*1600 ima 80fps koji omogucavaju sasvim komotno igranje!U kojoj bi ti rezoluciji pre igrao u 1024*768 ili 2560*1600?
ATI je pocepao NVIDIJU na svim poljima!



But if we walk in the light, as he is in the light, we have fellowship one with another, and the blood of Jesus Christ his Son cleanseth us from all sin. If we say that we have no sin, we deceive ourselves, and the truth is not in us.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MyDoom I da dodam jos... 10.08.2008. 09:55 #65695

status: user
broj poruka: 553
Ati nije bolji 80% vec 100%!
Poz

But if we walk in the light, as he is in the light, we have fellowship one with another, and the blood of Jesus Christ his Son cleanseth us from all sin. If we say that we have no sin, we deceive ourselves, and the truth is not in us.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Povuci,potegni,iscupati nemozes! 10.08.2008. 10:18 #65697

status: user
broj poruka: 18472
Ja koliko se secam prednost GTX-a i jeste sto razvaljuje u velikim rezolucijama...
Druga stvar rezolucija 1680x1050 ,0xAF,16xAF...
@Zmajko@Nije rec jkoja je karta bolji iybor u ceni vec koja je karta brza..Koliko god da je GTX nerealno skuplji brzi je bar za malo...
@OCz@ Mislim da ti nisi u opste vise kompetentan za bilo kakvu vrstu ove price tj nije ti se verovati jer na benchmarku pljujes ATI a ovde prosipas neke bajke skupljajuci verovatno neke poene kod tabora AMD /ATI verovatno, mada mi nije jasan u opste taj stav a dobro znas gde je u stvari realnost!
Ovo je review ljudi iz prve ruke koji su totalno objektivni...Nemoj da se sprdas sa mnom jer cu ti dupe pomeriti,polako me vec nerviras...Na netu testovima ne verujem jer se 100x dokazalo da nisu kompetentni i realni...Mogu sad da pokrenem temu i o tome i da ti nadjem 100 razlicitih sajtova da vidis koliko je to sranje i koliko nema veye sa mozgom a sve je veyano sa datumom...Kako vreme odmice tako se menjaju i rezultati i polako dolayi do one prave istine koju sam ja znao u samom startu!
@MyDoom@Uhvatio si se jednu jedinu igru i mislis da se sve vrti oko nje...Bas me interesuje kako ce stvarno da se ponasa GTX na toj rezoluciji iz prve ruke...
Reci mi samo sta mislis kome to u upste treba i navedi mi broj korisnika koji u opste igraju na toliko velikim rezolucijama 2560*1600 ???Cini mi se da ova tvoja prica je malko suplja kao supalj zub!


E sad pricamo o glavnom adutu iz klase karte sa dva GPU-a koja se nosi,znaci nije bolja/brza vec se nosi sa najbrzom kartom iz nVidia kuce is HI segmenta sa Single GPU-om!O cemu dalje pricati...ATI cak i nema karticu iz HI segmenta!Da ne treba da se tesim nekim tamo Gread-om kog u opste i necu igrati i rezolucijom od 2560*1600 koja mi nikad nece trebati za par FPS + u korist ATI-ja...Smesno mi to sve deluje!!!


I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ATI Radeon HD 4870 X2 vs ASUS GeForce GTX 280 TOP!!! 10.08.2008. 10:26 #65698

status: user
broj poruka: 7761
@SkyFire
Ajde bre ovoga puta je NEBESKI ipak u pravu, ali ovakvu situaciju sam ja odavno najavio. Mada je ovo i dalje cisto hvatanje za slamku, buduci da je i dalje aktuelno predjenje citog HD4870 i gtx 280, gde ekonomija izbacuje ovog drugog iz igre za mainstream igranje.
Dakle ATi HD4870x2 zbog cene nema sta da trazi protiv gtx 280, da je 15-20% posto jeftiniji to bi bila druga prica... a ovako...

Isplativost 4870x2 prosto ne postoji, kosta vise, tj. daleko vise od navedenih 250€ jer je to cena za HD4870 BEZ x2, pri svemu tome trosi daleko vise struje nego kartica zelenog konkurenta, prosto nije ekonomski isplativa ali covek uvek moze da se PUVA imam x2.

Pravo resenje za ATi bi bio jedan HD4870 / 768mb / 396bit, e tu bi onda zeleni konkurent dunuo u koznu frulu iz sve snage i celim kapacitetom pluca. Takva kartica bi bila cenovno bila na pola od izmedju sadasnje HD4870 i gtx280 a brza bar za 1/3, tako da sam misljenja da AMDeka treba da zaboravi HD4870x2 i malo ubrza magistralu i doda malo memorije posto je evidentno da chip r770 prosto vapi za jos memorije i sirom memorijskom magistralom.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: GTX sije ATI u igrama...Koliko jos tema da postavim da bi ljudima bilo jasnije?
::
:: http://www.tech-industry.co.rs/articles/review/234
::
:: Sledeci odgovor vec znam koji sledi...GTX Je fabricki overclokovan,cekaj da izadje X2 u istoj reviziji.....
::
:: Uglavnom,sve je lepo objasnjeno..
::
:: Gde li je sad onaj pametnjakovic koji mi rece kako je 4870 X2 za 80% brzi od GTX-a???
::
:: I Want to believe - The truth is out there
:: OC House
:: @PCBeast@
::
:: http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 10.08.2008. 10:26 #65699

status: user
broj poruka: 9122
Sky ne napadam te ali zar mislis sam da je 1GB GDDR3 brzi od 1GB GDDR5 tesko i ako 4870X2 ima vise tranzistora od GTX280Top, sam prosudi pa reci i dve graficke kartice sa visokim radnim taktom koji u svakom slucaju mora biti kad se sabere od GTX280Top. GTX280Top je klokovan model, klokuj radeon 4870X2 pa ces videti brzinu. I jos jedna stvar ako je ovaj test i tacan onda ti je sve to stvar optimizacije. Pola igara nece da radi ako imas Crossfire, a ta druga polovina je to tako lose uradila da nije normalno!!!

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 10.08.2008. 10:27 #65700

status: user
broj poruka: 9122
Otkud tebi covece ta informacija, trazio sam na https://www.pcberza.rs/search i nema uopste te graficke u ponudi!!!

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ... 10.08.2008. 10:35 #65701

status: user
broj poruka: 18472
Pusti ti cistu logiku jer sam se ja uverio da ona ne postoji...Parametri i brojke u ovom slucaju ti u opste ne pomazu...Kad sednes pa probas sam i uporedis znaces o cemu ti pricam...Sve ja shvatam,i ljubav i vernost prema svom pulenu ali ljdui jednostavno realnost je nesto sasvim drugo...Igras se i dozivis!

@MaliAbner@ Slazem se...Zapravo mi nije jasno zasto to jos nisu uradili?


I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: Sky ne napadam te ali zar mislis sam da je 1GB GDDR3 brzi od 1GB GDDR5 tesko i ako 4870X2 ima vise tranzistora od GTX280Top, sam prosudi pa reci i dve graficke kartice sa visokim radnim taktom koji u svakom slucaju mora biti kad se sabere od GTX280Top. GTX280Top je klokovan model, klokuj radeon 4870X2 pa ces videti brzinu. I jos jedna stvar ako je ovaj test i tacan onda ti je sve to stvar optimizacije. Pola igara nece da radi ako imas Crossfire, a ta druga polovina je to tako lose uradila da nije normalno!!
::
:: Pozdrav
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Replika... 10.08.2008. 10:35 #65702

status: user
broj poruka: 7761
@Skyfire
E sad pricamo o glavnom adutu iz klase karte sa dva GPU-a koja se nosi,znaci nije bolja/brza vec se nosi sa najbrzom kartom iz nVidia kuce is HI segmenta sa Single GPU-om!O cemu dalje pricati...ATI cak i nema karticu iz HI segmenta!Da ne treba da se tesim nekim tamo Gread-om kog u opste i necu igrati i rezolucijom od 2560*1600 koja mi nikad nece trebati za par FPS + u korist ATI-ja...Smesno mi to sve deluje!!!

Pa vidi sad brzina u trenutnim rezolucijama ispod 1680*1050 po meni nije bitna a ova 2560*1600 je vrlo bitna zato sto je to sigurnost da ce kartica biti aktuelna duzi niz godina ali uz igranje na nesto manjim rezolucijama.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Gde bi mogla da nastane zabuna? 10.08.2008. 10:37 #65703

status: user
broj poruka: 7700
AKo se stavi ATI graf. na AMD-Ati chipset daje bolje perfomanse nego na recimo Nvidia chipset za AMD.I tu nastane zabuna ,jer je Ati chipset za AMD bolji od Nvida ihaa i tu su svi testovi na net-u nedvosmisleni.Nije Intel lud sto je dao otvorenu podrsku za crossfire.Rekoh zavisi na kom se hardveru sve proba .Sinteticki testovi nisu bas realni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Replika... 10.08.2008. 10:37 #65704

status: user
broj poruka: 18472
Dobro zboris,ali radi se o jednoj igri i par FPS-a...O tome ti pricam...Idem sad na posao i nemam vremana da i ja kacim rayne linkove sa testovima da dokayujem suprotno itd...

I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: @Skyfir
:: E sad pricamo o glavnom adutu iz klase karte sa dva GPU-a koja se nosi,znaci nije bolja/brza vec se nosi sa najbrzom kartom iz nVidia kuce is HI segmenta sa Single GPU-om!O cemu dalje pricati...ATI cak i nema karticu iz HI segmenta!Da ne treba da se tesim nekim tamo Gread-om kog u opste i necu igrati i rezolucijom od 2560*1600 koja mi nikad nece trebati za par FPS + u korist ATI-ja...Smesno mi to sve deluje!!
::
:: Pa vidi sad brzina u trenutnim rezolucijama ispod 1680*1050 po meni nije bitna a ova 2560*1600 je vrlo bitna zato sto je to sigurnost da ce kartica biti aktuelna duzi niz godina ali uz igranje na nesto manjim rezolucijama
::
:: Tomato Republic Of Serbia !!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Gde bi mogla da nastane zabuna? 10.08.2008. 10:39 #65705

status: user
broj poruka: 18472
Nisu realni...Sto je najcrnje u igrama jos vise ide u korist nVidi-i...

I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: AKo se stavi ATI graf. na AMD-Ati chipset daje bolje perfomanse nego na recimo Nvidia chipset za AMD.I tu nastane zabuna ,jer je Ati chipset za AMD bolji od Nvida ihaa i tu su svi testovi na net-u nedvosmisleni.Nije Intel lud sto je dao otvorenu podrsku za crossfire.Rekoh zavisi na kom se hardveru sve proba .Sinteticki testovi nisu bas realni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika BOJE!!!!!! 10.08.2008. 10:39 #65706

status: user
broj poruka: 1133

Vidim svi pricate o rezoluciji i brzini.Odem kod kolege i ubacim mu Psi.Ops.The.Mindgate.Conspiracy.FullDVD.PC i sve super radi al pitam ja golegu gde su tu boje, sve nesto tamno, graficka je ASUSOVA 9800,MONITOR SAMSUNG 931BF.Reko ja njemu dodji kod mene da vidis kako ta igra izgleda kod mene na Safirovu 1650XT graficku.Doso, video, slozio se samnom reko bacaj je i nikad vise nVIDIJU.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Heheheheheheh... 10.08.2008. 10:40 #65707

status: user
broj poruka: 18472
Trazite dlaku u jajetu...Tesko ce te je naci!Ajd pozdrav za sve pa se pisemo kad dodjem....

I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 10.08.2008. 12:05 #65723

status: user
broj poruka: 2900
Beast s tobom ne vredi uopste pricati, ti uopste nisi realan.
Ti konstantno forsiras nVidiu, ovde kazes da GTX sije X2 sto uopste nije tacno, nadjes test koji tebi odgovara onda ga postujes ovde i kazes e to je to, to je realno i cao.

A svi ostali testovi su gluposti, placeni, ne realni idt..

Ja uopste ne pljujem ATI, predpostavljam da mislis na onu temu o CF gde je oogabooga popizdeo pa sam rekao prodaj smece ?

Inace, eto, vec par nedelja bih pazario karticu i znas sta, uzeo bu 260-ku ili 280 .
280 mi je skup i ako ne padne cena nista, 4870 mi odgovara ali ne volim licno Katalist kontrol panel i to, inace je grafika super, i zato bi vise voleo 260-ku ali necu je uzeti dokle god je skuplja od 4870 i sad i cekam da padne cena ili sta god da uradim ..

Drugo, nisam uopste hteo da se vise javljam da sve ove teme GTX vs X2 vs ovo ono ali eto javio sam se jer ti si napisao prakticno glupost a to je da `sije X2-ku` ..
Pa gledam test - koji mi se uopste ne svidja licno jer nema puno toga - ali ok.
I ne vidim da je to negde sije ..

I jos pricas da si od nekog pocetka u pravu za ne znam ni ja sta a u pocetku si pricao da ce 9800GTX da pojede 4870 i da ne ocekujes da ta karta bude ni blizu 8800GTS pa onda da je 8800GT jaci od 4850 pa oni 3dmark-ovi idt idt ..
Pa si posle i sam promenio stav i rekao pa dobro ok su i da ok 9800GTX je tu sa 4850 a 4870 je jaci - a ti si isprva ismevao ..

Eto, ne mislim da si realan i da si u pravu, ali dobro necu se vise ni javljati na ove teme jer i ne zelim da se prepiremo vise oko ovoga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz Re: Povuci,potegni,iscupati nemozes! 10.08.2008. 12:09 #65724

status: user
broj poruka: 2900
:: a ovde prosipas neke bajke skupljajuci verovatno neke poene kod tabora AMD /ATI


Eh stvaro tabori ..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 ... 10.08.2008. 12:18 #65727

status: user
broj poruka: 1424
au oko cega se vi prepirete... i jedna i durga kartica su zlo kao da je bitno sto jedna ima 5-6 fps gore dole a sve se vrti oko brojke 100 dal je bitno da igras na 104fps ili 95fps kad je isto gotovo... (neracunajuci glupi crysis koji nije dobro optimizovan on je tacnije skorz neoptimizovan)...
jednostavno ovde se postavlja drugo merilo koja je jeftinija i koja rosi manje W tj da nemora covek da menja i PSU zbog kartice... da se razumem o ja mislim da je 4850 za 130e vrhunska kartica tako da jednom obicnom smrtniku netreba za sada nista bolje .

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Brže, nije brže... 10.08.2008. 12:23 #65728

status: user
broj poruka: 729
...sve su to čiste gluposti. Pa, već dugo se porede besmislene stvari. Na primer, 4850 ima 76 frejmova u Company of Heroes (ne znam što mi baš ona pade na pamet) a GTX 260 ima 98 FPS!! Alo, bre, 76 frejmova u sekundi, pa 24 je dovoljno za normalno igranje, sve preko je čisto iživljavanje. Izuzev usr*nog Crysisa, svaka igra prosto leti na svakoj novijoj kartici i jedino na šta treba obratiti pažnju je odnos cena/performanse. Iako više volim nVidiu, trenutno je ATI sa 4850/4870 ubedljivo najbolja kupovina. Za cenu GTX280 možeš da kupiš dve 4870, staviš u Crossfire, od ostatka para kupiš gajbu piva i nazdraviš moronima koji su dali 500+ jura za GTX280...
Bez uvrede...

ATI cards are like buses... They`re huge, red and have bad drivers. But nVidia is like Rolls Royce, you can have a perfect drive but the car is too damn expensive.
American Grafitti revisited



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nelcom Re. 10.08.2008. 12:49 #65730

status: user
broj poruka: 24
ex, kad cete da shvatite konacno ...

sta god im`o u pi-si-ju, kad-tad krenu suze,
jebem li te ameriko, sve nam pare uze!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Mislim da je NastyB dao objektivan komentar 10.08.2008. 13:50 #65740

status: user
broj poruka: 7700
Ja bih jos dodao prednost ATI u Multimediji koja je vise nego evidentna i zato neki strani sajtovi pisu da je ovo mozda najbolja ATI kartica u zadnjih 20 godina.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK INjAAAAAAAAAAAAAAAAOOOOOOO 10.08.2008. 13:54 #65742

status: user
broj poruka: 989
Kad JA uzNem dve 4870x2 pa kad slozim pasiJans a ono karte lete do nebesa, MORE!?!




Lithium - OC House - Not 4 Every1

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs