Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Definitivno imam boot virus!!!
STRANA 1 OD 1
Mladic Definitivno imam boot virus!!! 05.12.2005. 17:36 T1138

status: user
broj poruka: 68
Pre ove poruke koju pisem sam napisao jos jednu na moju prethodnu temu ispod ove (Boot sector virus!!) i samo sto sam je poslao PC se zaledio restarujem ga na kucistu i ponovo stara prica neda da podigne sistem a ovako poruka glasi:

A DISK ERROR OCCURRED
PRESS CTRL+ALT+DEL TO RESTART

I tako bi se mogao vrteti u krug do zore sve dok ne ukljucim odlicnu opciju u biosu zastita od boot virusa, kada sam to ukljucio sistem se iz prve podigao, iz cega proizilazi da definitivno iama virus u boot sectoru kako da ke utepam pomagajte.

ako vam nije jasno ocemu se radi vec sam sve opisao u predhodne dve poruke na forumu pod imenom Boot sector virus!!.

Procitajte i pomagajte ko hoce moze i zna

Puno hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Pa, ... 05.12.2005. 21:41 #3259

status: user
broj poruka: 6643

Verovatnije je da imaš gliste, slinavku ili nešto drugo nego boot virus. Uključivanjem opcije za zaštitu od boot virusa samo sprečavaš da oni načine nešto u budućnosti, ali, ako su već tu i nešto su "odradili" tu više nikakva akcija iz bios-a ne pomaže.
Ako nije u pitanju neki kretenski program za "popravljanje" windowsa i diskova koji u potaji koristiš, onda mi više liči na hardwerski problem sa diskom (počevši od matične, ide kontrolera, kablova Kablova KABLOVA, a zatim i samog diska (elektronika, SATA-ATA most elektronici..., i naravno, razvijanju bad sektora na disku.
Moj savet ti je da prvenstveno skeniranje diska i popravke odradiš van Windowsa upotrebom Hiren`s boot cd-a, pa odatle preskeniraj disk na greške, prover mbr, odradi dijagnostiku ali i antivirusnu proveru. Koliko znam, ne postoji novi boot sektor virus, svi su poodavno poznati.
Srećno ( i jeftino, ako ti je nešto crklo).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs