Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Wireless pitanje
STRANA 1 OD 1
ljuki Wireless pitanje 13.08.2008. 12:29 T11418

status: user
broj poruka: 324
Imam u planu povezivanje sa drugarom pomocu dve Wireless kartice. To nam je jedina mogucnost. Imamo opticku vidljivost a rastojanje je oko 120m a da idem kablom ima preko 200m i i ptanje je da li je izvodljivo.

Da li ce mi uspeti povezivanje. moj racunar je na spratu dvospratne kuce njegov takodje moracu da kupim i 2 antene stim sto bi on izbaacio njegovu na terasu a ja moju na krov jer tu ostvarujemo opticku vidljivost.

Posto blage veze nemam o povezivanu Wireless-om tj koji kabal bi trbalo do tih antena koji konektori bi mi trbali i koja antena da bi sve to uspelo molim za pomoc.
Kabla bi nam trebalo po jedno 5m Da li bi moglo izvesti sa onim malim antenicama sto dolaze uz karticu stim sto bih izbacili na pomenuta mesta.
HVALA U NAPRED
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Nazovi NETIKS 13.08.2008. 12:33 #66041

status: user
broj poruka: 568

i tamo traži servis, ljudi će ti sve objasniti, prepuni su znanja u vezi toga.
Pozz
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 13.08.2008. 12:35 #66043

status: user
broj poruka: 2351
...wireless je malo bagljav, narocito za jedan na jedan, tako da ne znam sigurno kako ce to proci, ali, ako planirate da se tako povezujete, bilo bi dobro da nabavite, tj. barem jedan od vas dvojce ruter, maksimalno 7m kabla izmedju antene i uredjaja (kartice ili rutera), ako je ruter u pitanju, trebace jos i UTP8 kabla, tj. LAN kabal izmedju rutera i PC-a, i nikako sobne antenice koje dolaze uz uredjaje, barem neku jagicu od 8dB ili nesto jace da bi to moglo da radi!
Kad opremu postavite, dovoljno je da budu antene usmerene jedna ka drugoj, i da se u ruteru podesi konekcija izmedju ta dva uredjaja, tj rutera i kartice!
Ovo sve bi trebalo da vas kosta oko 110-130€, zavisi kakvu opremu uzimate, a mozda prodjete i jeftinije, ...postoji jedna nasa vele/maloprodaja gde mozete naci sve sto vas zanima, pa cak i pomoc oko povezivanja!

Pozz...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Wireless pitanje 13.08.2008. 12:53 #66046

status: user
broj poruka: 711
:: Imam u planu povezivanje sa drugarom pomocu dve Wireless kartice. To nam je jedina mogucnost. Imamo
:: opticku vidljivost a rastojanje je oko 120m a da idem kablom ima preko 200m i i ptanje je da li je izvodljivo

Teoretski, to mozes da odradis BNC kablom (max 185m), mada je bolja optika... Naravno ona je previse skupa za ovo resenje :)

Najbolje je resenje koje je predlozio 2m4Y... Imaces slabiju brzinu nego kablom, ali i dalje dovoljnu za igre...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 13.08.2008. 14:06 #66058

status: user
broj poruka: 1673
Iz proverenih izvora, (radi kod mene) ako se sve odradi kako treba neces imati nikakvih problema. Evo ukratko sta ja imam: wirelles kartica integrisana na ploci Asus P5W DH Dlx WiFi AP, originalna antena je izbacena i umesto nje napravljena malecna usmerena antena koja se sastoji od jedne vitroplast ploce 10x10cm u cijem centru je zalemljen koasijalac na cijim krajevima je zalemljen dipol koji je napravljen od komada bakarne zice fi 2,5kvadrata (koristi se za elektroinstalacije) koji je savijen u obliku dva kvadrata koji su spojeni na temenu (kao polozen broj 8 ali kvadratnog oblika) i gornji kraj se zalemi za srednji kraj koaksijalca a donji za masu. Na drugom kraju koaksijalca moras namontirati odgovarajuci konektor za Wlan kartice i to je jedina stvar koju moras kupiti a kosta oko 200-300 dinara. Sa takvom antenom hvatam signal sa antene koja se nalazi oko 250m udaljeno vazdusnom linijom sa kucom koja se direktno nalazi na putu izmedju antena. Inace pre skracivanja antenskog kabla povezao sam isti (oko 15metara) i probao sa prozora koji se nalazi odmah pored racunara sa namerom da ako signal bude slab i konektovanje ne uspe, izbacim antenu na krov. Kako je konekcija uspela iz prvog pokusaja (-65dB) ja sam samo skratio kabl na nekih 2-3m i postavio antenu tu gde jeste i signal je ostao isti. Inace internet je prepun razlicitih resenja za antene ali ovaj se meni pokazao kao ubedljivo najprostije a sasvim dovoljno resenje. Uz malo truda sve mozes napraviti za 30min.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ljuki Re: 13.08.2008. 15:09 #66069

status: user
broj poruka: 324
Pazi ovako nisam objasnio smisao te veze on bi sa tom vezom prvenstveno koristio moje podatke bez igranja mozda internet ako mu budem omogucijo al to cemo tek videti

Predlog koji mi je dao 2m4Y je dobar ali kosta boga miloga

Vise mi se svidja predlog Vaskev-a i probacu tako nesto slicno evo vec guglam 3 sata povezao sam se sa burazerom pomocu kabla jedno 20m i sasvim je dobra brzina imam i neki Switch 10/100m on mi sluzi da bi buraz mogao da surfa na net kada je moj komp iskljucen.






:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 13.08.2008. 17:11 #66090

status: user
broj poruka: 711
Wireless ce ti uvek biti spor ako nameravas da prenosis velike kolicine podataka. Nazalost zbog ogranicenja etherneta max duzina utp kabla je 100m, max duzina BNC je 185m dok bi u tvom slucaju samo optika odgovarala... Naravno, ova duzina kod UTP kabla se odnosi na duzinu jednog segmenta kabla. To znaci da sa npr 2 switcha izmedju max duzina kabla ce biti oko 70m u komadu. Naravno, pitanje je da li mozes da ih postavis (tesko ce ici ako su napolju) ali ti to obezbedjuje 100M protoka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y Re: Re: 14.08.2008. 12:46 #66186

status: user
broj poruka: 2351
...pa WireLess-om ces dobiti prenos od nekih 2-3MB/s max sto ti dodje jedan CD da kopiras oko pola minuta minimum, ako ti konekcija pici max, ali to je samo kad je sve idealno pa ti vidi dali ti se isplati!

Sve u svemu, za brz prenos, trebace ti kabal! Pogodnost je ako ce ti komsija dozvoliti da mu na tavan stavis jedan switch, koji vuce neki 2-5W, tako da premostis tih 200m razdaljine, teoretski kabal u jednom segmentu moze da bude duzine oko 110m, ali se u praksi to nikad ne radi, a i u ostalom, namotaj UTP8 kabla dolazi sa 305m duzine sto ti dodje neka tri segmenta!
I ako se odlucis na tu varijantu, gledaj da uzmes malo bolji kabal, po mogucstvu sa nosecom zicom i dodatnom izolacijom, to ti dodje opet malo skuplje, ali sta je tu je!

@Vaskev, radili smo te antene, ...ali ne znam zbog cega, neke su radile super, a neke nikako, cak kod mene u gradu postoji provajder koji prodaje bas takvu antenu u Spindl 25 kutujici od CD/DVD-a za 20€, da ne poverujes!

Pozz...


:: Pazi ovako nisam objasnio smisao te veze on bi sa tom vezom prvenstveno koristio moje podatke bez igranja mozda internet ako mu budem omogucijo al to cemo tek videti
::
:: Predlog koji mi je dao 2m4Y je dobar ali kosta boga milog
::
:: Vise mi se svidja predlog Vaskev-a i probacu tako nesto slicno evo vec guglam 3 sata povezao sam se sa burazerom pomocu kabla jedno 20m i sasvim je dobra brzina imam i neki Switch 10/100m on mi sluzi da bi buraz mogao da surfa na net kada je moj komp iskljucen.
::
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
diske pridruzicu se KaiserSoze-u 16.08.2008. 15:35 #66436

status: user
broj poruka: 5
nazovi NETIKS (011-3088-685) ili jos bolje otidji licnoi tamo i resiti ces problem

i ja bih ti mogao pisati romane... ali likovi iz NETIKSa su skroz OK i hoce da pomognu...


idemo dalje... :)
pozdrav iz NSa

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646176.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs