Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Povezivanje na net preko Lelekom ADSL???????????????
STRANA 1 OD 1
Starcevac Povezivanje na net preko Lelekom ADSL??????????????? 14.08.2008. 11:53 T11436

status: user
broj poruka: 318
Zanima me sledeće:
Uzeo sam Telekomom (što bi vi rekli Lelekomov(potpuno se slažem da im stoji taj naziv)) ADSL 512/64 i dobio beli modem sa plavim kablom, spliter i ostalo. Koristio sam ga sve do mesec dana kada sam od SezamPro-a dobio besplatno mesec dana interneta.

I kod njih ide ovako: dobiješ CD, instaliraš, na desktop-u se pojavi ikonica kao za dial-up, ukucaš korisničko ime i lozinku i prikači se za 5-10 sek. I da, modem koji sam dobio od njih se napaja preko USB (ne kao kod Lelekoma da mu treba posebna utičnica).

E, a kod Lelekoma, nastaje problem. Ja uzmem uključim taj modem, pa čekam 1-2min da se upali lampica sa ADSL-om, pa ako neće restart, pa opet čekanje i često mi se desi da ne mogu na internet.

Zanima me jel može i kod Lelekoma da se ubrza taj proces, kao što je slučaj sa SezamPro-om???

Kako je kod vas, jer sam čuo da dele različite modeme, pa je možda nešto drugačije??

Znači, voleo bih kada mi moglo da se napravi neka ikonica za konekciju ili tako nešto???

Unapred hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 14.08.2008. 13:07 #66188

status: user
broj poruka: 2236
Ja imam takodje Telekomov 512/64 paket... belo-roze modem, i uključen je preko plavog kabla u integrisanu LAN karticu, preko splitera u zid i u utičnicu preko Bruce Lee gajtana.

Uglavnom, kada je konektovan... svetli, sa leva na desno,

prva(Power) dioda zeleno, druga(LINK) narandžasto, i četvrta(LAN) isto narandžasto.

Ukljucujem ga u isto vreme kada i kućište i taman dok se Windows pokrene i dok hard disk `iZkrči`, iskoči dole desno ikonica sa dva ekrana i pojavi se žuti tzv.balon `connected. speed 100Mbps` i to je sve. Ne diram ništa niti klikćem igde.

Samo prstom na POWER BUTTON modema i na ON od kućišta.

Modem isključujem kada isključim i kompUJter... ne ostavlja mi utisak da je pouzdan, pogotovo sa ovim roze polurecikliranim tajvanskim šabanskim kućištem.

U poslednjih godinu i nešto nisam možda dva-tri puta na po 15-20 minuta mogao da se konektujem... LINK dioda je svetlela zeleno...

Osim toga nisam imao problema kao što su pucanje veze i smanjenje protoka, dakle nijednom.

Modem nisam resetovao nijednom... koliko se sećam.

Potpuno isto radi i preko USB kabla i preko LAN prikljucka... a što i ne bi ? -Valjda mu je to i svrha.

Toliko. Pitaj još nešto ako te zanima...

Када сви мисле исто, значи да нико не мисли довољно

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Starcevac Slično 14.08.2008. 13:33 #66192

status: user
broj poruka: 318
Nemamo isti modem, ali očigledno rade isto. I ja kada sam ga dobio sve je bilo super, al u poslednje vreme brljavi...

Nego, zaboravih da odmah stavim u pitanju: Da li ADSL radi i kada je telefon isključen (zbog ne plaćanja računa) i da li mogu da se prijave dva ADSL na isti broj????

Ovaj SezamPro-ov sam imao na drugom telefonu i dok mi je telefon bio isključen net je radio, a sa Lelekomovim to još nisam probao.

P.S. JUBILEJ!!! Moja 100 poruka.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 14.08.2008. 13:42 #66194

status: user
broj poruka: 3529
Sto se tice toga kad ti je iskljucen tel. nikad nisam probao, zovni teh. podrsku pa pitaj, ne znam koja im je politika, a sto se tice samog modema(rutera) uglavnom u poslednje vreme telekom daje neke kineze(krsine) koji do duse rade, evo kod mene vec 3 meseca bez ikakvih problema, tu i tamo desilo se 2 puta da ne radi net privremeno ali to je vec do njih a ne do modema.

Inace ruter ne treba uopste da gasis(samo komp), on nek radi non stop, nista mu ne fali, samo ustekas kabl i gotovo, cim upalis komp odmah si na netu(naravno ovo vazi za konekciju preko lana).
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nashman ... 14.08.2008. 14:03 #66198

status: user
broj poruka: 146



ADSL radi i ako je telefon iskljucen.Radim u nesrecnoj firmi kojoj telefon iskljucuju bar tri puta godisnje ,zbog dugovanja,a ADSL je uvek radio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 14.08.2008. 14:40 #66204

status: user
broj poruka: 12785
Samo ga pali kad palis komp. Ja ovako radim jer se mnogo greje, pa ne bih da rikne pa da ostanem par dana bez modema...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miglia Telekom-Sezam 14.08.2008. 17:16 #66223

status: user
broj poruka: 32
Telekom za ADSL isporucuje iskljucivo Rutere koji se automatski kace na internet. Od Sezama si dobio Modem, mada i Sezam u ponudi ima i Rutere. Modem se povezuje na internet kao sto si primetio slicno kao stari Dial-up. Ruter kao savrseniji uredjaj moze da se podesi da radi kao modem obrnuto nije moguce. To se zove prebacivanje rutera u Bridge mod.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
banep Re: Telekom-Sezam 14.08.2008. 18:56 #66235

status: user
broj poruka: 537
Od kada to? Kada sam uzeo adsl preko telekoma pre nekih 9-10 meseci dobio sam cuveni huawei modem.


:: Telekom za ADSL isporucuje iskljucivo Rutere koji se automatski kace na internet. Od Sezama si dobio Modem, mada i Sezam u ponudi ima i Rutere. Modem se povezuje na internet kao sto si primetio slicno kao stari Dial-up. Ruter kao savrseniji uredjaj moze da se podesi da radi kao modem obrnuto nije moguce. To se zove prebacivanje rutera u Bridge mod
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Huawei je adsl ruter, jednoportni. 14.08.2008. 19:14 #66238

status: user
broj poruka: 4515
Ima u sebi adsl modem i jendoprotni swithc i radi rutiranje ... dakle ruter.

@ Starcevac

Stavi Huawei u Bridge mod. Pa u Windowsu napravis PPPoE konekciju i onda se konektujes kad oces. Mada to nema bas smisla. Ruter se nikad ne gasi ... osim kad su u pitanu ta kineska sranja... ko zna moze da ti zapali kuci .... pu pu ne daj boze !
Poz


***************************************************
***************************************************
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


~~~~Mrzim: Nvideju, Nokiju i Lelekom.... Intel moze.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj jes vala 14.08.2008. 20:07 #66245

status: user
broj poruka: 2236
Kad iskljucujem kompjuter gasim ruter, a ne modem.

Bilo kako bilo, uredjaj je Џ klase, a ja ne volim da razmisljam o tome da li ce da izgori ili ne dok nisam kod kuce.

Model je SmartAX MT882.

Jedno vreme sam stavljao i mali ventilator iznad njega, ali sam ga jednom zakacio kolenom i `konstrukcija` koja je drzala ventilator se polomila, a mrzi me opet da je sastavljam.

Pozdrav.

Када сви мисле исто, значи да нико не мисли довољно

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Starcevac Re: Huawei je adsl ruter, jednoportni. 14.08.2008. 20:56 #66247

status: user
broj poruka: 318
markopvict jel sa otvaranjem te konekcije ću moći da se konektrujem kao preko SezamPro-ovog ADSL ili ne???

U svakom slučaju, aj mi pojasni postupak kako to da uradim pa ću da vidim da li mi to odgovara.


:: Ima u sebi adsl modem i jendoprotni swithc i radi rutiranje ... dakle ruter
::
:: @ Starceva
::
:: Stavi Huawei u Bridge mod. Pa u Windowsu napravis PPPoE konekciju i onda se konektujes kad oces. Mada to nema bas smisla. Ruter se nikad ne gasi ... osim kad su u pitanu ta kineska sranja... ko zna moze da ti zapali kuci .... pu pu ne daj boze
:: Po
::
::
:: ***************************************************
:: ***************************************************
:: oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
::
::
:: ~~~~Mrzim: Nvideju, Nokiju i Lelekom.... Intel moze.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs