Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Popravka ploce - da ne poverujes!!!
STRANA 1 OD 1
Igor84 Popravka ploce - da ne poverujes!!! 06.12.2005. 20:54 T1146

status: user
broj poruka: 327
Evo kako stoje stvari:
Krenem ja da flashujem bios na maticnoj ploci ASUS A7N8X-X koji je bio verzija 1006 na 1010. U sred procesa flashovanja kompjuter se ukoci zbog kako se kasnije ispostavilo neadekvatnog BIOS-a. I naravno ploca mrtva. Nakon nekoliko pokusaja setim se ja da sam na netu procitao jednu interesantnu stvar.
Naime, prvo napravis backup biosa zive ploce (ISTOVETNE) koji je na srecu bio bas 1010. Onda u mrtvu plocu ubacis bios od zive ploce i podignes kompjuter do programa za flashovanje. Ne gaseci plocu izvadis bios (VRLO PAZLJIVO), stavis mrtav bios i onda ga flashujes biosom zive ploce.
Bio sam malo sumnjicav prema tome ali mrtva ploca ionako ne vredi nista, zar ne. Probam ja to i, RADI. Pukoh od srece, postupak mi je ustedeo 30eura.
Znaci treba paziti pri vadjenju biosa i da ploce budu potpuno identicne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic super! 07.12.2005. 00:59 #3285

status: user
broj poruka: 609

SVAKA CAST!!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lebowski :)) 07.12.2005. 01:50 #3287

status: user
broj poruka: 6
A sta ako je cip biosa zalemljen, a ne u podnozju...? ;) A na vecini Ploca jeste zalemljen......!!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 E pa sad! 07.12.2005. 02:10 #3288

status: user
broj poruka: 327
Ako je tako onda bas nemas srece.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sovjet kako nemas srece 07.12.2005. 08:17 #3289

status: user
broj poruka: 12



Ako je zalemljen bios onda ga odlemis duvaljkom pa ponovo, a ako nemas istu plocu odes u neki servis koji ima eprom fleser i oni ti to odrade, ti zalemis bios i to je to.

A kako si uspeo da flesujes plocu pogresnim biosom kada on ima digitalni potpis i ako ne odgovara, ne pusta te da flesujes, osim ako nisi koristio neki program za nasilno flesovanje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Nisu isti. 07.12.2005. 14:14 #3290

status: user
broj poruka: 327
Kada sam uporedio bios sa maticne ploce koji radi (1010) sa onim sa interneta (1010) u total commanderu jednostavno nisu isti. Moguce da je bio problem i sa NTFS particijom jer sam u drugom slucaju flashovao sa FAT32.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs