Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Intel Q9650 - Azdaja..
STRANA 1 OD 1
SkyFire Intel Q9650 - Azdaja.. 15.08.2008. 15:57 T11464

status: user
broj poruka: 18472
Evo link gde sam postovao kako se CPU ponasa i koje su temperature na vodenjaku...
Detaljniji rad i opis tj. test izbacicu ovih dana...
Link:
http://www.sx-team.com/forum/index.php?showtopic=1323


I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 15.08.2008. 16:03 #66357

status: user
broj poruka: 12057

Za tu frekvenciju, temperatura je ladovina.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: 15.08.2008. 16:08 #66359

status: user
broj poruka: 18472
Jeste ali uzecemo u obzir i malu voltazu i plus veliku vrucinu koja me trenutno muci u sobi...Pakao!

I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

::
:: Za tu frekvenciju, temperatura je ladovina
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 15.08.2008. 16:20 #66360

status: user
broj poruka: 18472
Jedna zanimljiva stvar koju cu da dodam jeste da Quad na 4.2 Ghz radi sa memorijom na 1120 Mhz na latencijama 5-5-5-15 i to 4GB sto je jako tesko postici...

I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: ... 15.08.2008. 16:46 #66361

status: user
broj poruka: 12057

Samo ti meni daj megaherce......to mi treba.....mmmmm render speeeeed.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: ... 15.08.2008. 16:50 #66362

status: user
broj poruka: 18472
Moj si covek

I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

::
:: Samo ti meni daj megaherce......to mi treba.....mmmmm render speeeeed
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 15.08.2008. 17:24 #66364

status: user
broj poruka: 9122
Kupi klima uredjaj za 300 evra!!!

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Skyfire ako vec ekspirimentises 15.08.2008. 17:37 #66365

status: user
broj poruka: 7700
Navedi na kojoj je frekvenciji sistem stabilan.Koja ploca ?.Temperature CPU i Ploce.Mislim da je to ono sto bi zanimalo ljude.I plus parametre za overclock.U principu nezgodna su sada ocitavanja temperature , dan je pretopao podize temp. za 10-15 C sigurno ,a naveo si da nemas klimu.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Skyfire ako vec ekspirimentises 15.08.2008. 17:40 #66366

status: user
broj poruka: 18472
Veveras kad se vratim sa posla cu malo da testiram ponovo pa cu sve lepo izneti u detalje...

I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: Navedi na kojoj je frekvenciji sistem stabilan.Koja ploca ?.Temperature CPU i Ploce.Mislim da je to ono sto bi zanimalo ljude.I plus parametre za overclock.U principu nezgodna su sada ocitavanja temperature , dan je pretopao podize temp. za 10-15 C sigurno ,a naveo si da nemas klimu.
::
:: Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ... 15.08.2008. 17:42 #66367

status: user
broj poruka: 18472
Imam klimu ali nemam u sobi gde mi je komp plus 300 Eur je sad dobra grafika...Ko ce bacati pare na klimu?!

I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: Kupi klima uredjaj za 300 evra!!
::
:: Pozdrav
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi OK klima nebitna nabavi se lako,mislim nije skupa sada 15.08.2008. 17:47 #66368

status: user
broj poruka: 7700
To je u stvari QX9650 Core extreme .Citao sam na americkim sajtovima lik ga je terao na 5 Ghz ali kao XP nije hteo da se podigne sa vodenim hladjenjem ,Na 4 Ghz radi normala sa vazdusnim hladjenjem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 15.08.2008. 18:00 #66370

status: user
broj poruka: 9122
Sad kad ti dodje GTX 280 ima da pevas, klokujes i igras igrice i kupi ventilator to ti je dzabe, a te klime od 150 evra ko da nemas!!!

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nicolas Nehalem ce biti... 15.08.2008. 21:39 #66382

status: user
broj poruka: 308
uzimamo ga ortak i ja_sad ce on uskoro da stigne,
e to ce da bude totalni BUM ali na zalost nemam GTX280 nego 2 Radeon-a u CROSSFIRE rezimu pa ce rezultati biti slabiji racunam oko 5-10% u igrama sto opet nije tako strasno,
a ovaj proc QX9650 je stvarno ZMAJ (mislio sam da ga kupim), ali ipak ce Nehalem biti moj IZBOR...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lama ... 15.08.2008. 23:46 #66393

status: user
broj poruka: 166
Sky, no offence, but...

Cesto se desava da vidim temu bombasticnog naziva i pored nje tvoj potpis, ali kad je otvorim...ispadne reklama Intela i nvidie, bez pokrica. Nemoj pogresno da shvatis, cenim tvoj trud, i ja sam fan Intela i ne pada mi na pamet da pomislim bilo sta drugo osim da ce ovaj cpu biti azdaja, ali red bi bio da tema opravda naslov. Podseticu te da si prosli put slicnu stvar uradio sa gpu i kad sam te kritikovao da nema pravih testova, ti si obecao da ces ih okaciti, medjutim nista od toga se nije dogodilo. Zato bi bilo lepo kad bi ovaj skupi i snazni procesor istestirao u onim programima zbog kojih ce ga ljudi najvise kupovati, a radi se o rendering, video editing i video encoding softveru. Posle mozes da okacis i bencheve iz 4-5 igara koje su najzahtevnije i to u rezolucijama 16x10 i 19x12, na medium i max podesavanjima.

Kad sve ovo uradis, forumasi ce moci da raspravljaju i objektivno procene mogucnosti i isplativost novog cpu.

Pozdrav!


Renaming his people blood elves, in honor of their fallen countrymen, he taught them how to tap into ambient mystical energies...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ... 16.08.2008. 02:52 #66395

status: user
broj poruka: 18472
Apsolutno si u pravu...Samo da docekam da mi stigne karta..Bice sve u full-u!

I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: Sky, no offence, but..
::
:: Cesto se desava da vidim temu bombasticnog naziva i pored nje tvoj potpis, ali kad je otvorim...ispadne reklama Intela i nvidie, bez pokrica. Nemoj pogresno da shvatis, cenim tvoj trud, i ja sam fan Intela i ne pada mi na pamet da pomislim bilo sta drugo osim da ce ovaj cpu biti azdaja, ali red bi bio da tema opravda naslov. Podseticu te da si prosli put slicnu stvar uradio sa gpu i kad sam te kritikovao da nema pravih testova, ti si obecao da ces ih okaciti, medjutim nista od toga se nije dogodilo. Zato bi bilo lepo kad bi ovaj skupi i snazni procesor istestirao u onim programima zbog kojih ce ga ljudi najvise kupovati, a radi se o rendering, video editing i video encoding softveru. Posle mozes da okacis i bencheve iz 4-5 igara koje su najzahtevnije i to u rezolucijama 16x10 i 19x12, na medium i max podesavanjima
::
:: Kad sve ovo uradis, forumasi ce moci da raspravljaju i objektivno procene mogucnosti i isplativost novog cpu
::
:: Pozdrav
::
::
:: Renaming his people blood elves, in honor of their fallen countrymen, he taught them how to tap into ambient mystical energies...
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 16.08.2008. 10:00 #66406

status: user
broj poruka: 9122
Sve je to lepo, ali ti procesori se koriste samo za grafiku, uzmi ti intel Xeon, ima sa 8 jezgara taj procesor je oko 100%-200% brzi od Quad X i Core 2 Duo X verzija u obradi podataka, ali je malo losiji u grafici!!!

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs