Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Koji UPS
STRANA 1 OD 1
psihoyu Koji UPS 12.12.2005. 00:21 T1161

status: user
broj poruka: 1191
Koji UPS da uzmem za sledecu konfiguraciju:
Pentium 4 2,6Ghz
Asus P4P800
512 DDR Kingstone HyperX
6600GT Gigabyte
Teac 552 rezac
Asus 616 DVD player
Pioneer 108 DVD rezac
Zvucnici Jazz 9940
Monitor Samsung 957MB
Chieftec 360W napajanje.

Planirao sam Mustek 600VA pa ne znam da li moze da izgura sve ovo.
Onaj 400VA sam probao od ortaka i cim pokrenem igricu ugasi se komp.
Mozda uzeti ono 800VA.
Kakvi su Inform Guard UPS-evi?
Slicni su po ceni sa Mustekom.
APC je skup do jaja!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profilic ... 12.12.2005. 12:13 #3322

status: user
broj poruka: 41
Najpre treba da imas na umu da ups ne sluzi da bi nesto radio kada nestane struje, a pogotovu ne da bi igrao igrice, vec da sacuvas podatke kada nestane struje i da stiti komp od strujnog udara i pada napona. Za to ti je dovoljno par minuta. Ja imam Trust-ov od 600 i sa Bartonom na 2500+, asus a7v8x-x, 256 rama, 765 MB, obicni zvucnici, CD-RW, 300w napajanje i drzi oko 5 minuta. Verovatno bi tebi pasovao od 800v. Na nekom forumu sam video da je neko objasnjavao kako se racuna koliko moze da izdrzi u zavisnosti od komponenata. Ako se setim koji je recicu ti. Mustek je bio sranje ali izgleda da se popravio...
Pozdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Pare, pare, pare 12.12.2005. 19:09 #3327

status: user
broj poruka: 6643

Pošto sam i sam bio a i još sam u dilemi da li da kupim nešto slično, da ti kažem i svoje mišljenje. Meni lično je mnogo bitnije filtriranje i stabilizacija napona iz mreže (trenutno, to sam rešio novim, jačim i boljim napajanjem) od toga koliko minuta stroj može da radi na akumulator. Bitniji podatak od podržane snage, jeste podatak koliko msekundi je UPS brz pri nestanku mreže, zato jer se uvek može dodati neki eksterni akumulator... koji možeš da puniš i punjačem sa bljuvaka, jedino ne sme da se drži u sobi :-(( E, tu mislim da Mustek nije dorastao trenutnom "zakonu" APC-u... Između Musteka 600V i 800V a možda i onih jačih, čini mi se da nema razlike do veličine akumulatora i jačine punjača, elektronika je izgleda ista, tako da bi pre uzeo onaj slabiji a dodao kasnije eksterni akumulator(činu) sa posebnim punjačem za slučajeve kad ga ispraznim do daske.
Onako odokativno, pošto su nam konfe ugrubo slični potrošači, ništa ispod 1000VA neće ti dati nekih standardnih 10-tak minuta.... ali, što reče prethodnik, ne za igru ili video rendering...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NoviBeogra Iskljucivo APC 12.12.2005. 20:26 #3328

status: user
broj poruka: 9
Vec sam odgovarao na slicno pitanje i ja sam taj koji je objasnio kako se izracunava snaga ups-a u W u odnosu na kva. Ovako saberi sve snage svog sistema koje imas izrazene u w (recimo napajanje ti je 350w, monitor 200w, i slicno) i to pomnozi sa 1.2 da dobije kva (ili ako hoces obrnuto ako ti je ups 800kva pomnozi sa 0.8 da dobijes realnu snagu u w)

e sad sto se tice samog uredjaja. BEZI OD MUSTEK,PLUSTEK, i ostali tzv proizvodjaci ups-a. GLAVNA OSOBINA UPS JE DA PEGLA NAPON!!!! Da tvoje komponente dobiju `cistu` struju. Da li si se zapitao sto je APC toliko skuplji? Verujmi de je najmanje duplo toliko bolji nego sto je skuplji. E da i najvaznija stvar. Vek baterije u ups0u je 2-3 godine. Pre nego kupis ups pitaj prodavce Musteka da ti daju part. no. rezervne baterije . Nemaju jer ne postoji, menjash ceo uredjaj. Provereno!!!

Uzmi APC back 800 ili ako imash para smart (jos bolji) i ne brini. Radice ti kao sat.
Pozz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Ma hajde 13.12.2005. 01:50 #3333

status: user
broj poruka: 1191
Ma nisam igrao igricu na UPS-u na njegovu bateriju, bilo je struje i sve regularno spojeno! Samo sam probao dal ce da radi OK jer u igrama racunar trosi najvise struje!
I necu monitor da kacim na UPS (najbolje da ce monitor da crkne!).
Uzecu neko od 600 ili 650VA to je dosta za moj komp.

Jos jedno pitanje za nekog ko ima UPS (bilo koji):
Posto imam Asus plocu i preko programa PC Probe gledam napone, i ovaj sto bi trebao da bude +12 je uvek ispod 12, negde izmedju 11,7 i 11,95 se menja, osim nocu kad je manja potrosnja struje pa je i napon stabilniji,. Ovaj na +5 je uvek preko 5, oko 4.9 i 5,1. Ovaj od +3.3 se tek ponekad malo promeni. I +1.5 se pomalo menja. Jel svemu tome uzrok slabiji napon?!?
Da li ce sa UPS-om ti naponi biti podeseni tacno na 12 i 5?
To bi trebalo da mi omoguci bolji overklok?
APC je skup ko djavo, onaj 650VA je 105 evra.
Meni je bitno samo kad strecne struja da mi nesto ne rikne, a za bateriju me bole patka, samo da moze par minuta ako bas radim nesto na kompu u tom trenutku. Mada nema ja vremena da blejim po ceo dan na kompu, mora da se radi!!
Ko bude odgovarao nek odgovori na sto vise mojih pitanja!
Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Re: Ma hajde 13.12.2005. 09:24 #3336

status: user
broj poruka: 172
1.Ne
2.Ne




:: Posto imam Asus plocu i preko programa PC Probe gledam napone, i ovaj sto bi trebao da bude +12 je uvek ispod 12, negde izmedju 11,7 i 11,95 se menja, osim nocu kad je manja potrosnja struje pa je i napon stabilniji,. Ovaj na +5 je uvek preko 5, oko 4.9 i 5,1. Ovaj od +3.3 se tek ponekad malo promeni. I +1.5 se pomalo menja. Jel svemu tome uzrok slabiji napon?!
:: Da li ce sa UPS-om ti naponi biti podeseni tacno na 12 i 5
:: To bi trebalo da mi omoguci bolji overklok
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profilic ... 14.12.2005. 00:08 #3355

status: user
broj poruka: 41
Ako ne kacis monitor na UPS kako mislis da sacuvas podatke od toga sto radis? Ono jes da mozes napamet kao ctrl+s ali da li ces biti siguran da si ih sacuvao? Uracunaj ti monitor i uzmi neki od bar 1000VA, eventualno od 800VA. Gledao sam skoro na netu ovaj INFORM Guard i ne izgleda lose (koliko sam razumeo s obzirom da je sajt bio na ruskom) http://www.allmart.ru, a sajt proizvodjaca je http://www.informups.com/ pa pogledaj...




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs