Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Restartovanje A. P.
STRANA 1 OD 1
Dragot Restartovanje A. P. 28.08.2008. 11:23 T11659

status: user
broj poruka: 1149

Pomagajte.
Preso sam ovih dana kod drugog provajdera pa sad nemogu da se prikljucim na net.Uvek mi pise korisnicko ime i sifra nisu u redu.A uplatio sam pre neki dan pare.Jedan mi lik kaze da su ovi predhodni provajderi kodirali A. P. pa tako nemogu da pristupim netu a parametri su sa ovim novi provajderom dobro podeseni.Ja i mislim da su ovi prvi nesto uradili tako kad ukucam u web-pretrazivac ip od uredaja on u opste nece da ga ocita.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3S777 Koji je provajder 28.08.2008. 13:32 #68022

status: user
broj poruka: 48



Zanima me koji je provajder i da l` je to za modem dial up?
Moj drugar je dobio nekakvu blokadu od Verat.neta , a kad pozove onaj njihov tel za probleme oni govore da je sve u redu i da je problem kod njega na comp-u.
Medjutim comp sa ptt-om i infosky-om radi.
Tako da je ostalo nereseno sa veratom. ima li neko resenje ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki re 28.08.2008. 13:34 #68023

status: user
broj poruka: 304


koji ti je AP?

ako ima samo jedan lan ili wan port i ako je podesen da dinamicki dobija adresu onda je normalno sto nece da se otvori kad ukucas ip jer ko zna koji je ustvari dobio

a inace resetuje ti se tako sto izvadis kablic od napajanja iz ap-a pritisnes reset necim, drzis 10 sekundi i onda gurnes kablic od napajanja (dok guras kablic NEMOJ pustati taster reset) kad ubacis kablic od napajanja taster drzi jos oko 5 sekundi i onda pustis

e sad zavisi od proizvodjaca na kojoj ces ga adresi naci probaj
192.168.0.1
192.168.1.1
192.168.100.1
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream polaaako 28.08.2008. 14:48 #68031

status: user
broj poruka: 791
ako imas nameru (ocigledno ) da se kacis na drugog provajdera normalno moras da preprogramiras AP.da bi to uradio moras mu pristupiti uz pomoc web browswera na njegov IP koji je zadat po defoltu od proizvodjaca a moze biti naknadno promenjen,znaci moras znati IP od uredjaja kao prvo ,pristupas mu preko Lan-a koji mora da bude u istom sub-netu i kao i AP t.j. ako je Ip od AP-a recimo 192.168.100.252 (Ovislink) Ip od mrezne mora da bude 192.168.100.?? (ovaj cetvrti broj mora biti u domenu od 1-255 ali nesme biti 252 u ovom slucaju,posto je to Ip od AP-a) ako je neki drugi IP u pitanju opet po istoj formi samo cetvrti broj od IP po istom pravilu promeniti i potom pristupiti Ap-u preko web browswera i isprogramirati
Ako je neko promenio IP od Ap-a tj neznas njegov IP onda moras Hard reset tako sto ces na AP drzati reset dugme pritisnuto i naknadno mu prikopcati napon i drzati reset bar nekih 10 sec a nekad i vise da bi vratio sva podesavanja na defolt i onda dobijas fabricki IP koji zavisi opet od proizvodjaca(znaci daj nam vise podataka da ti pomognemo)Neki provajderi idu preko proxija i ako je to bio slucaj sa tvojim starim moras u web browsweru da ukines proxy da bi pristupio AP-u
Da bi bio siguran da imas pristup AP-u najbolje je da ga pingujes mada nekad ni to nije pokazatelj pravog stanja posto neki anti virusni programi umeju dosta da naprave problema i zakomplikuju situaciju
javi ako si resio ako ne koji je Ap za pocetak pa cemo korak po korak ako treba

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragot re 28.08.2008. 17:30 #68047

status: user
broj poruka: 1149

Model je tp-link tl-wa501g.
posto nemam sad net ovo pisem preko mob. opere.
pa vas molim da mi pomognete.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragot re 28.08.2008. 18:31 #68063

status: user
broj poruka: 1149

jos nesto pokuso sam da ga restartujem na gore navedena upustva sad mi pise
connecting wan miniport.
a sve je spojeno kako treba.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki re 28.08.2008. 22:29 #68114

status: user
broj poruka: 304


ja imam bas taj model

za pocetak resetuj ga bas onako kako sam gore napisao
onda na lan konekciji stavi adresu 192.168.1.2 i sub 255.255.255.0
nakaci ih preko lan kabla i u exploreru ili firefox sta god kucaj 192.168.1.1

neznam kad si ga uzeo ali taj ap je zivi uzas sa starim softverom
ako umes uradi update firmware-a samo prvo proveri koja ti je verzija za to imas fino objasnjenje kako se radi na njihovom saitu kao i naj noviji firware

a sto se tice parametara to ces se valjda snaci ako ne
sta znam posalji mi na meil pa cu ja da ti ispisem sta treba da izmenis i gde se sta kuca mada to nebi trebao da ti bude problem jer za svaku opciju imas doboljno detaljno objasnjenje cemu sluzi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream re 29.08.2008. 04:43 #68153

status: user
broj poruka: 791
barem 10-tak takvih Ap-a sam instalirao i nemogu da kazem da su losi cak i sa starim firmwareom ali boze moj u ovo digitalno doba nista nije iskljuceno
elem ja vidim da tebi nije jasna sama procedura
-Idi u Control panel na Network Conection pa mreznoj kartici preko koje se spajas dodeli staticku IP adresu 192.168.1.2 i sub 255.255.255.0
-Otvori Explorer i u adres bar kucaj 192.168.1.1 tada pristupas AP tj njegovom unutrasnjem softwareu
-prebaci ga u Client mod
-skeniraj eter i nakaci ga na signal od provajdera restar ,reboot ili sta god pozeljan je
-posle mreznu na racunaru vratis na automatic

i ` vozi Mishko `
ovisno kako se kacis ostale parametre ti daje provajder (PPOE,....)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki re 29.08.2008. 13:17 #68196

status: user
broj poruka: 304


taj ap ima samo jedan lan port i wlan i sa starim softverom nije bilo moguce dovesti internet na lan i slati ga preko wlana i nije imao opciju da dinamicki dobije adresu posle update-a taj lan port se ponasa kao wan pa.... zato sam rekao da je los inace kao aparat, signal i to sve je ok

mada se meni x puta desavalo da mi iz cista mira promeni mac adresu ali i to je nestalo kad sam osvezio firmware
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs