Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
LELEKOMOVCI STA CE BITI U OKTOBRU?
STRANA 1 OD 1
markopvict LELEKOMOVCI STA CE BITI U OKTOBRU? 29.08.2008. 19:01 T11686

status: user
broj poruka: 4515

Ima li neko zaposlen u Telekomu da nam kaze nesto o dupliranju koje treba da se desi...


***************************************************
***************************************************


~~~~Mrzim: Nvideju, Nokiju i Lelekom.... Intel moze.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: ... 29.08.2008. 19:06 #68259

status: user
broj poruka: 12057

Ili bar neko dobro pojeftinjenje.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: ... 29.08.2008. 19:08 #68260

status: user
broj poruka: 5696
bolje to :)

imam ja par poznanika, sefova tamo bas u sektoru za net, pa cu videti. Od jednog sam cuo da ce duplirati naredne godine. Provericu


- A N G E L -

::
:: Ili bar neko dobro pojeftinjenje
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Re: Re: ... 29.08.2008. 19:10 #68261

status: user
broj poruka: 12057

Ajde malo ovo - ono preko veze za PC Berzu i forumaše !
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: bolje to :)
::
:: imam ja par poznanika, sefova tamo bas u sektoru za net, pa cu videti. Od jednog sam cuo da ce duplirati naredne godine. Proveric
::
::
:: - A N G E L -
::
:: ::
:: :: Ili bar neko dobro pojeftinjenje
:: :: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: :: On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: ko su ovi 29.08.2008. 19:13 #68262

status: user
broj poruka: 584

http://adsl.beograd.com/

molim, usmerite vasu paznju na upload :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict kazu oktobar.... 29.08.2008. 19:13 #68263

status: user
broj poruka: 4515
Pustena `buva`

@Masinac jesi dobio ptt adsl?
@geloso
Daju oni VRHUNSKI MODEM hahahhahahahhahhahahahahahhahahhhahahahahahah

***************************************************
***************************************************


~~~~Mrzim: Nvideju, Nokiju i Lelekom.... Intel moze.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: :: ko su ovi 29.08.2008. 19:29 #68267

status: user
broj poruka: 5696
to je +50%


- A N G E L -

::
:: http://adsl.beograd.com
::
:: molim, usmerite vasu paznju na upload :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: :: ko su ovi 29.08.2008. 19:33 #68269

status: user
broj poruka: 584

da, a upload +0%...
2048/192 - fin odnos

:: to je +50
::
::
:: - A N G E L -
::
:: ::
:: :: http://adsl.beograd.com
:: ::
:: :: molim, usmerite vasu paznju na upload :
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj trt 29.08.2008. 19:38 #68270

status: user
broj poruka: 2236
Ja sam cuo samo da ce impulsi fiksnog telefona da poskupe od januara za oko 40-50%... izvin`te na nepravilnosti, domaci saobracaj ce poskupeti, dok ce medjunarodni saobracaj i internet pojeftiniti, samo `ne zna se` koliko... mozda 2% - 2,5% po mojoj slobodnoj proceni.

Sto se tice dupliranja, mislim da ce se desiti samo ako to odgovara Telekomovom nacinu poslovanja - tj. mislim da se nece desiti uskoro, iako je veoma ocigledno da upravo placam djubre od paketa... kad nemam izbor!

A razlog zbog koga se mnogi ljudi iz mog okruzenja pale da se svake godine u isto vreme desavaju iste stvari, kao npr. obicaji, slave, svadbe, vojni rokovi, pa tako i dupliranje brzine interneta, to ima vise veze sa njihovom besposlenoscu i voljom da lazu sami sebe, nego sa bilo kakvom vrstom smisla, ovde, u Srbiji.


Inace me ubija u pojam:

* oprema u potpunosti podrzava ADSL, ADSL2 i ADSL2+ standarde sto ce u buducnosti omoguciti brzine i do 25 Mbps bez menjanja opreme




Када сви мисле исто, значи да нико не мисли довољно

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: :: ko su ovi 29.08.2008. 19:51 #68273

status: user
broj poruka: 5696
Ali im cene ubijaju. Ja sam sada na PTTu (prvi red posle Telekoma), prosek prve godine je 1260din a sledeca je 1120. Radi dobro...Skroz je glupo sto Upload niije makar pola brzine downloada, svuda u svetu je to tako ili cak 1:1


- A N G E L -

::
:: da, a upload +0%..
:: 2048/192 - fin odno
::
:: :: to je +50
:: ::
:: ::
:: :: - A N G E L -
:: ::
:: :: ::
:: :: :: http://adsl.beograd.com
:: :: ::
:: :: :: molim, usmerite vasu paznju na upload :
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ko o čemu 29.08.2008. 19:59 #68274

status: user
broj poruka: 6643
... kurva o poštenju, vojska o skraćenju... (ja o pečenju)... forumaši o dupliranju.
Imate na b92.net članak o telekomu, ratelu i monopolu. Za sada mogu samo `da im predlože....` ako ih ne boli q baš u to vreme: možete se sami povezati optikom sa inostranstvom, ali te usluge, zbog monopola, ne smete prodavati drugima. To može samo DRUŠTVENA, OPŠTEDOBRA FIRMA LELEKOM. A, i šta `oćete kad su duplirali .... jednom? I, verovatno ima neko i skuplji od nas... jel` tako?
To vam je priča sa 064/063, dok su se dogovarali, a sada i Verat/Lelekom, također monopolistička situacija..... pa, nVidia/Ati.... Intel/Amd...... samo dva igrača - dogovorene cene (VISOKE).
Ja to u mom malom kolektivu, kad se povede priča o povišici.... ovako objašnjavam: uđeš u prodavnicu, i, vidiš vekne hleba. One koštaju 25 dinara. Da li ćeš dati 30 za njih? Nećeš, one koštaju 25 i tačka.... dakle, dok god ne moraju, NEĆE. Tek ulaskom velikih igrača interneta i liberalizacijom sklapanja ugovora i povezivanja sa backbone mrežama evrope.... eto nama sniženja i blagodeti kapitalizma, a, ovo je crni monpolistički socijalizam..... ili, šišanje ovaca, koje malo-malo bleje o dupliranju.... i slično.
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict @ slavuj 29.08.2008. 20:42 #68281

status: user
broj poruka: 4515
A razlog zbog koga se mnogi ljudi iz mog okruzenja pale da se svake godine u isto vreme desavaju iste stvari, kao npr. obicaji, slave, svadbe, vojni rokovi, pa tako i dupliranje brzine interneta, to ima vise veze sa njihovom besposlenoscu i voljom da lazu sami sebe, nego sa bilo kakvom vrstom smisla, ovde, u Srbiji

Ae nemoj da nas vredjas svojim filozofskim `iskenjavanjem`...
Ima smisla to sto pricas ali ovaj odeljak iznad nisi trebao da napises!

Ljudi rekoh prava buva!


***************************************************
***************************************************


~~~~Mrzim: Nvideju, Nokiju i Lelekom.... Intel moze.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 29.08.2008. 21:07 #68285

status: user
broj poruka: 2236
`vi`, niste u mom okruzenju... ja `vas` ne poznajem i zato nemam realan razlog da `vas` vredjam, jer ako bih `vas` vredjao ovako na nevidjeno i jos bez realnog razloga - to bi stvarno bilo besmisleno.

Mojim filozofskim iskenjavanjem ce se uvrediti samo `oni` koji OCEKUJU da ce im se povecati brzina interneta, cilj mog iskenjavanja je i bio da `im` malo podstakne zatucanu glavu.

Ja bih, takodje, kao i ti, voleo da dobijem - jer je besmisleno i uvredljivo za sve da je izmislim, PRAVU, ISTINITU, REALNU informaciju od nekoga, pozeljno zaposlenog u Telekomu, jer ja nisam zaposlen tamo, a ne necije zelje, ocekivanja, iscekivanja, nesrecna detinjstva i sta vise.

Poslao sam e-mail korisnickom centru Telekoma u vezi brzine interneta... postavicu njihov odgovor ovde ako ga dobijem.

Nadam se da se sad razumemo.

Када сви мисле исто, значи да нико не мисли довољно

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
banep Hahaha 29.08.2008. 21:35 #68290

status: user
broj poruka: 537
@Slavuj
Ti si stvarno optimista ako od njih ocekujes odgovor. Sta mislis koliko mailova sa tim pitanjem dobiju u toku jednog dana?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun A jest` 29.08.2008. 21:38 #68291

status: user
broj poruka: 1797
stvarno sramota za koju cenu placamo kakve pakete. Od dupliranja....ne nadam se mnogo...uradice to kad budu morali.
Ne znam kako da reagujem, tako nam je kako nam je, nije da se mirim, ali sta mozemo da uradimo. 2002 godine, secam se u Sapcu sam imao i dalje samo modem. A onda sam bio na mesec dana u AmeriKi i gle cuda! Flat, 1024kbps (pa cak je i to sporo i jeftino tada bilo)....umesto da se setam, razgledam i kupujem, ja sam sedeo dve nedelje zabijen za ekran non-stop...i ne kajem se
ps. ostatak su me izvukli na silu...mamu im...
___________________________________________________________________
Why should man be protected, what has he done to justify it?
This is why we embrace animals, they represent the innocence man doesn`t have!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muchacho Eee ljudi... 29.08.2008. 22:28 #68299

status: user
broj poruka: 36

Jeste da mi samo pricamo o dupliranju protoka, ali to je opravdano... pogledajte koje su cene i protoci u okolnim drzavama ( Bugarska i Rumunija)!
Kao sto neko rece, glavni krivac je monopolski polozaj Telekoma u Srbiji i nista vise... i nista novo kod nas, nazalost :( .
Svima je cudno sto ne povecavaju upload, meni nije... moje misljenje da Telekom svojom monopolskom pozicijom, zeli da onemoguci razvoj internet telefonije sa ovakvim uplaod-om, kakav takav je... Ja koristim 512/64, kao i 80% Srbije. Ne vidim drugi razlog, jer kod drugih je odnos 1:1 do 1:4, a kod nas kad urade ovu povecanje od 50% bice 1:12.
Mozda gresim?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bbocko Ma koje crno dupliranje 29.08.2008. 22:48 #68304

status: user
broj poruka: 187
Oni prvo moraju da prosire kapacitet telefonskih linija svoje tehnicke podrske.
Ko ih je bar jednom zvao zna o cemu pricam.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO Re: Ko o čemu 29.08.2008. 23:57 #68313

status: user
broj poruka: 1013
Aman covece, zasto si takav cinik. Za tvoju informaciju vojska jeste skracena, maj cale je sluzio 2 godine na planinu a ja 9 meseci i to civilku. Daj malo optimizma, i ne nazivaj ove ljude ovcama. Gotovo je sa monopolistima, dani su im odbrojani i oni to znaju, to je NEMINOVNOST. Ne mislis valjda da je neki usud bacen na Srbiju pa cemo celi zivot da budemo zapucak. Stvari su ovde tek pocele da se desavaju.
JOLE

:: ... kurva o poštenju, vojska o skraćenju... (ja o pečenju)... forumaši o dupliranju
:: Imate na b92.net članak o telekomu, ratelu i monopolu. Za sada mogu samo `da im predlože....` ako ih ne boli q baš u to vreme: možete se sami povezati optikom sa inostranstvom, ali te usluge, zbog monopola, ne smete prodavati drugima. To može samo DRUŠTVENA, OPŠTEDOBRA FIRMA LELEKOM. A, i šta `oćete kad su duplirali .... jednom? I, verovatno ima neko i skuplji od nas... jel` tako
:: To vam je priča sa 064/063, dok su se dogovarali, a sada i Verat/Lelekom, također monopolistička situacija..... pa, nVidia/Ati.... Intel/Amd...... samo dva igrača - dogovorene cene (VISOKE)
:: Ja to u mom malom kolektivu, kad se povede priča o povišici.... ovako objašnjavam: uđeš u prodavnicu, i, vidiš vekne hleba. One koštaju 25 dinara. Da li ćeš dati 30 za njih? Nećeš, one koštaju 25 i tačka.... dakle, dok god ne moraju, NEĆE. Tek ulaskom velikih igrača interneta i liberalizacijom sklapanja ugovora i povezivanja sa backbone mrežama evrope.... eto nama sniženja i blagodeti kapitalizma, a, ovo je crni monpolistički socijalizam..... ili, šišanje ovaca, koje malo-malo bleje o dupliranju.... i slično
:: Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: Re: Ko o čemu 30.08.2008. 01:20 #68332

status: user
broj poruka: 3738
Prvo ne želim da iko shvati da branim čoveka(Pisko) Al čovek sve što je napisao do sada je napisao bez greške. Skoro ko da mi čita misli. Pa...pa ti si moj izgubljeni brat blizanac:P.

MIslim o služenju vojske hahaha pa moj deda je služio tri godine(i jači je od tvog tate:P)!!!
Nije rekao u tom smilsu ovaca(kao glupi) već kao ovaca(mi im to dozvoljavamo).
Mi da smo neka koherentna zajednica naterali bi smo ih da nam ližu noge i pitaju treba li nam šta još(zapad je izmislio nešto što se zove zaštita kupaca)!!! Ovako sve će se završiti na negdovanju kao i gomilu puta do sad. Ovo važi i za markovicpt(koga poštujem, dečko zna=ne znači da je uvek u pravu ili da delimo isto mišljenje).

SotonaBB može da obori cenu, osim ako nesarađuju sa Lelekomom...i to bez pardona.
Borba izmeđi optike i adsla je neminovna. Dal tu neko prima lovu pitamo se mi...

Do jutra braćo...

a sta ti ja znam...

:: Aman covece, zasto si takav cinik. Za tvoju informaciju vojska jeste skracena, maj cale je sluzio 2 godine na planinu a ja 9 meseci i to civilku. Daj malo optimizma, i ne nazivaj ove ljude ovcama. Gotovo je sa monopolistima, dani su im odbrojani i oni to znaju, to je NEMINOVNOST. Ne mislis valjda da je neki usud bacen na Srbiju pa cemo celi zivot da budemo zapucak. Stvari su ovde tek pocele da se desavaju
:: JOL
::
:: :: ... kurva o poštenju, vojska o skraćenju... (ja o pečenju)... forumaši o dupliranju
:: :: Imate na b92.net članak o telekomu, ratelu i monopolu. Za sada mogu samo `da im predlože....` ako ih ne boli q baš u to vreme: možete se sami povezati optikom sa inostranstvom, ali te usluge, zbog monopola, ne smete prodavati drugima. To može samo DRUŠTVENA, OPŠTEDOBRA FIRMA LELEKOM. A, i šta `oćete kad su duplirali .... jednom? I, verovatno ima neko i skuplji od nas... jel` tako
:: :: To vam je priča sa 064/063, dok su se dogovarali, a sada i Verat/Lelekom, također monopolistička situacija..... pa, nVidia/Ati.... Intel/Amd...... samo dva igrača - dogovorene cene (VISOKE)
:: :: Ja to u mom malom kolektivu, kad se povede priča o povišici.... ovako objašnjavam: uđeš u prodavnicu, i, vidiš vekne hleba. One koštaju 25 dinara. Da li ćeš dati 30 za njih? Nećeš, one koštaju 25 i tačka.... dakle, dok god ne moraju, NEĆE. Tek ulaskom velikih igrača interneta i liberalizacijom sklapanja ugovora i povezivanja sa backbone mrežama evrope.... eto nama sniženja i blagodeti kapitalizma, a, ovo je crni monpolistički socijalizam..... ili, šišanje ovaca, koje malo-malo bleje o dupliranju.... i slično
:: :: Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO Strajk ili bojkot, pitanje je sad 30.08.2008. 01:40 #68335

status: user
broj poruka: 1013
pajsgudgud, nesudjenog brata blizanca Piska pod ruku, pa ispred ministarstva za telekomunikacije (ili sta vec) i pokrenite proteste i strajk gladju sve dok se ne ukine telekomov monopolisticki polozaj :))
Tako se menja drustvo i gradi demokratija, i tek kad zasuces rukave i nesto uradis mozes druge nazivati ovcama. A ne da sedis kuci i cekas da te neko drustvo za zastitu kupaca stiti.
Ili recimo da bojkotujemo telekom - akcija da mesec oktobar niko ne uplati ADSL internet. Pa kad im mrdne dupe onda ce da se zapitaju... Niko ti nista nece dati ako se sam ne izboris.
Ma verovatno je Pisko u pravu, ali ne volim pesimiste i cinike
JOLE

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Volio bih da gresim, a to je veoma retko 30.08.2008. 02:46 #68344

status: user
broj poruka: 4230
Pisko je u pravu, nazalost
A strajk ili bojkot. Malo verovatno.
Velika vecina nece izdrzati bez neta ni 10 dana, a ne mesec.
Probao sam mnoge stvari u nasoj dragoj zemlji, ali mi nije uspelo.
Sada se nemesam u politiku, a ne pojavljujem ni na velikim skupovima.
Doslo iz dupeta u glavu, ali ranije sam bio vatreni pristalica strajkova ili bojkota, ali niko nije dobio nista.
Lelekom je i dalje onakav kakav jeste i to se nece izmeniti ni u narednih 20 godina zbog naseg mentaliteta, koji je, nazalost, zaostao bar 50 godina za svim liberalnijim zemljama.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud U suštini... 30.08.2008. 09:45 #68358

status: user
broj poruka: 3738
i jedan dan upozorenja bi bio dobar rezultat. Al to zahteva ozbiljnu koordinaciju velikog broja ljudi što imajući u vidu naš mentalitet nećemo ostvariti.

@ Josilenko ma nisam lud da štrajkujem to predugo traje...kanister benzina, šibice i žurka može da počne:P
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict ma daj.... ne moz strajk da se ostvari 30.08.2008. 09:52 #68359

status: user
broj poruka: 4515
Zvao sam Sezama kaze da ocekuju svake nedelje :)
A Lelekomovce ne mozes da dobijes...

Bice nesto... ali sa povecanjem cene... cini mi se....


***************************************************
***************************************************


~~~~Mrzim: Nvideju, Nokiju i Lelekom.... Intel moze.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ovce 30.08.2008. 10:07 #68361

status: user
broj poruka: 6643
... pa eto, ja se osećam kao ovca po ovom pitanju, a, ko` god se oseća kao šampion, iliti princ (u smislu Lovca u žitu) na volju mu, svakako mu ne namećem svoje mišljenje.
Ovce su za klanje i šišanje, ovo prvo na kraju. I nema milovanja. Po meni, tako nas gledaju iz Lelekoma, ali i iz bilo koje druge monopolističke firme, nisu oni ništa unikatno, čak, ovo prethodno dupliranje je ipak nešto, a i uvođenje ADSL-a, također (kao cinik, čak ni to nisam očekivao tako `brzo`).
A šta o dupliranju? Pa, Lelekomu nikako nije u interesu dve međusobno suprotstavljene stvari: pad telefonskog prometa i stagnacija internet prometa. Da bi to uskladio, već su neki primetili, non-stop kalkulišu sa mogućim povećanjem brzine paketa (prvenstveno radi tv-on-demand servisa) ali tako da upload (neeeeeoooopppphhhhooooodan za VOIP ili video konferenciju) ostane na smešnoj razini.. pa otuda ti nesrazmerni, monopolistički odnosi uplink/downlink-a. Kad će da urade to? Imaju rok? Neko će drugi da zauzme tržište ako oni ne požure? .... ma, `ajde...
I tako, šišanje, osim za one koji to osećaju kao milovanje.
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646151.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs