Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Nemojte da kažete....
STRANA 1 OD 1
Pisko Nemojte da kažete.... 30.08.2008. 18:43 T11708

status: user
broj poruka: 6643
.... Machineu, to bi ga dotuklo..... mnogo je voleo Abit.

http://www.benchmark.co.yu/modules.php?name=BenchmarkNews&file=article&sid=16300

.... što je još tužnije, odoše u isto vreme kada i VIA sa čipset tržišta što ni marketinški ni istorijski nije ok, vezati te dve stvari, abit i via... ali tako je kako je.
Nego, šta mi Nindže sada da radimo?

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Bezveze 30.08.2008. 19:30 #68454

status: user
broj poruka: 209
Ja sam se bas nadao da ce se Abit vratiti tamo gde je bio pre neku godinu. Nekako su mi njihove ploce uvek bile dobre, pouzdane.... Jos uvek imam NF-8 u racunaru koji je sada u spavacoj sobi. Otisao je uzasluzenu penziju. Bas me sluzio dugi niz godina 24h/7 365 dana... Za VIA mi nije zao uopste. Ionako me od njih u glavnom samo bolela glava, pa jos one ranije kombinacije Intel CPU i VIA cipset... to je uvek bila kombinacijaaa... strava.... i ... uzas.




Dušan Nastić
Beograd,


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: ... 30.08.2008. 19:35 #68455

status: user
broj poruka: 12057

Šteta....bilo je fantastičnih ploča....samo kad se setim moje bivše NF7-S.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Najzad... 30.08.2008. 22:12 #68501

status: user
broj poruka: 7761
Uvek me bre nervirao daj ABIT sav mi je bio nesto pipipicast i nako ljigav bre pa to ti je...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FSamir ABIT IP35 Pro 30.08.2008. 22:47 #68507

status: user
broj poruka: 777
Postoje i svežiji primeri odličnih ABIT ploča.

Anandtech je izabrao kao našto najoptimalnije ali vrhunsko u vreme P35 čipseta (Gold Editors Choice - http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3142).
Povučen ovim testom ja sam po svoj IP35 Pro otišao da Novog Sada i zaista se nisam pokajao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
thedamager re 31.08.2008. 01:59 #68528

status: user
broj poruka: 176
U potpunosti se slažem...
IP35 Pro FTW!

MKV rulz!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nije im prvi put... 31.08.2008. 03:22 #68534

status: user
broj poruka: 10988


...pa mozda nece biti ni poslednji.
Za drugare sa malo tanjim iskustvom: Abit je godinama (1998 ~ 2003/4) bio sinonim zestoko overklokabilnih, mastovito dizajniranih ploca, narocito za Intelove procesore. Ljudima koji su imali prve Celerone (`siromasni` Pentium2, 333MHz pa nagore) verovatno ce nesto znaciti oznaka ZM6. Bila je to prva ploca koja je podrzavala Socket PPGA 370 Celerone direktno (dakle bez slota i slot adaptera). Ploca sa kojom je Celeron 333 radio na (tada neverovatnih) 525MHz uz podizanje napona napajanja i dobru SDRAM memoriju. Nevidjeno bogat BIOS i minimum podesavanja pomocu dzampera.
Medjutim, 2004-e godine doslo je do masovnog pomora jednog ili vise modela Abitovih Pentium3 ploca i to nigde drugde nego u Sjedinjenim Drzavama. Radilo se izgleda o kolicini od desetak hiljada komada koji su izgoreli zbog toga sto su u ploce bili ugradjivani nekvalitetni aluminijumski elektrolitski kondenzatori.
Firma se ponovo oglasila na Internetu pre dve ili tri godine ali ja licno nisam video ni jedan njihov proizvod (vo vremja ono pravili su i IZUZETNO KVALITETNE graficke karte).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs