Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
TP-link TD-8811
STRANA 1 OD 1
ivikit TP-link TD-8811 02.09.2008. 19:39 T11772

status: user
broj poruka: 264
Dobio sam ovo uz ADSL i na njemu pise External ADSL2+ Router i ima USB i RJ45 konektor. Da li ja mogu na ovome da koristim 2 masine tj da je jedna na USB konekciji a druga preko RJ45 LAN i da li ima sta da se podesava na onom njegovom firmveru na 192.168.1.1 ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Moze ali... 02.09.2008. 20:03 #68984

status: user
broj poruka: 4515
bolje kupi switch neki najjeftiniji i kaci racunara koliko swich ima portova. Usb je shit !!!
Znaci switch u RJ45 ... pa dalje znas!

***************************************************
***************************************************


~~~~Mrzim: Nvideju, Nokiju i Lelekom.... Intel moze.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivikit Re: Moze ali... 02.09.2008. 21:43 #68999

status: user
broj poruka: 264
A posto je taj svic i koji? Reci mi kako se radi to USB i RJ45 jer moram nesto da podesavam ili samo jedan ubodem na usb a drugi preko pec kabla na LAN i to radi


:: bolje kupi switch neki najjeftiniji i kaci racunara koliko swich ima portova. Usb je shit !!!
:: Znaci switch u RJ45 ... pa dalje znas
::
:: ***************************************************
:: ***************************************************
::
::
:: ~~~~Mrzim: Nvideju, Nokiju i Lelekom.... Intel moze.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Moze ali... 03.09.2008. 09:27 #69040

status: user
broj poruka: 7761
Ja sam kupio isto TP-Link neki model 1005 ( 10/100mbit/s )kostao je nekih 500-600 dinara, ima pet portova za mrezu, kupis jos dva kabla, mrezni koji si dobio uz ruter zabodes u port 1 na svicu (ili izmedju kablova za racunare), racunare povezes na port 2 ili 3 (ili 1 i 3), podesis ip adrese u zavisnosti od konekcije i to ti je to.
Dobio si internet i lokalnu mrezu izmedju racunara.
Vec smo pisali o tome pa da se ne bi ponavljali precesljaj malo starije postove na slicnu temu.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: A posto je taj svic i koji? Reci mi kako se radi to USB i RJ45 jer moram nesto da podesavam ili samo jedan ubodem na usb a drugi preko pec kabla na LAN i to rad
::
::
:: :: bolje kupi switch neki najjeftiniji i kaci racunara koliko swich ima portova. Usb je shit !!!
:: :: Znaci switch u RJ45 ... pa dalje znas
:: ::
:: :: ***************************************************
:: :: ***************************************************
:: ::
:: ::
:: :: ~~~~Mrzim: Nvideju, Nokiju i Lelekom.... Intel moze.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivikit Re: Re: Re: Moze ali... 03.09.2008. 10:11 #69044

status: user
broj poruka: 264
dobro ali kako si na taj nacin dobio lokalnu mrezu, kada 2 masine zbog istih parametara dele iste IP/DNS adrese? Osim da ih menjam u letu? Kako ogranicavam protok na masinama ako hocu da se ne dele po pola?


:: Ja sam kupio isto TP-Link neki model 1005 ( 10/100mbit/s )kostao je nekih 500-600 dinara, ima pet portova za mrezu, kupis jos dva kabla, mrezni koji si dobio uz ruter zabodes u port 1 na svicu (ili izmedju kablova za racunare), racunare povezes na port 2 ili 3 (ili 1 i 3), podesis ip adrese u zavisnosti od konekcije i to ti je to
:: Dobio si internet i lokalnu mrezu izmedju racunara
:: Vec smo pisali o tome pa da se ne bi ponavljali precesljaj malo starije postove na slicnu temu
::
:: Tomato Republic Of Serbia !!
::
:: :: A posto je taj svic i koji? Reci mi kako se radi to USB i RJ45 jer moram nesto da podesavam ili samo jedan ubodem na usb a drugi preko pec kabla na LAN i to rad
:: ::
:: ::
:: :: :: bolje kupi switch neki najjeftiniji i kaci racunara koliko swich ima portova. Usb je shit !!!
:: :: :: Znaci switch u RJ45 ... pa dalje znas
:: :: ::
:: :: :: ***************************************************
:: :: :: ***************************************************
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ~~~~Mrzim: Nvideju, Nokiju i Lelekom.... Intel moze.
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Re: Re: Moze ali... 03.09.2008. 19:00 #69096

status: user
broj poruka: 7761
Pa to moze a i ne mora ako rucno podesis IP, DNS uglavnom uvek i jeste isti.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: dobro ali kako si na taj nacin dobio lokalnu mrezu, kada 2 masine zbog istih parametara dele iste IP/DNS adrese? Osim da ih menjam u letu? Kako ogranicavam protok na masinama ako hocu da se ne dele po pola
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict jao 03.09.2008. 19:17 #69103

status: user
broj poruka: 4515
Samo ti ubodi kablove i ne birni. Na ruteru je po def. ukljucen DHCP. Znaci svaki tvoj racunar dobije ip adresu koju treba da dobije. Imas i lokalnu mrezu i Internet. Za ogranicavanje interneta imas par porgrama koje instaliras na te racunare... tipa NetLimiter!

***************************************************
***************************************************


~~~~Mrzim: Nvideju, Nokiju i Lelekom.... Intel moze.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646151.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs