Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Razna pitanja
STRANA 1 OD 1
ivikit Razna pitanja 03.09.2008. 11:10 T11782

status: user
broj poruka: 264
Switch + ADSL2+ Router: da li ja ako uzmem switch i iz Routera u njega LAN kabl a od switcha jedan LAN kabl u jednu a drugi u drugu masinu i podesim IP adrese razlicite i imena razlicita mogu osim interneta da imam i lokalnu mrezu kako bih razmenjivao podatke? kako da ogranicavam brzinu na obe masine? Kako podesavam da delim files and folder and printers? naravno kada sve povezem ovako, kako da pojedini sadrzaj vidim na jednom i na drugom kompu?

jako zahvalan na svemu i svacemu :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dzoni665 eeee 03.09.2008. 16:15 #69083

status: user
broj poruka: 704
ja imam taj problem..... vec 5 dana se zezam sa tim... to ne mogu da namestim... ljudi su mi svasta govorili ali ja nisam uspeo .... a ne znam ni kako...... ranije sam uspeo jednom... ali vise ne mogu :S

nadam se da ce tebi neko ovde objasniti pa da i ja pokupim nacin :P :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Moze... 03.09.2008. 19:07 #69098

status: user
broj poruka: 5696
U Switch ide LAN patch cord od Routera, iz Switcha idu po 2 LAN patch corda do svake masine. Podesiti manuelno parametre mreze po uputima za ADSL provider ali tako da se prva IP adresa razlikuje za npr. 1: 192.168.1.2 (jedna masina) i 192.168.1.3(duga masina), maska je ista i poslednji IP je isti 192.168.1.1. DNS maske iste an oba kompa ili obtain automaticly.Svaki komp mora imati drugo ime a isti WORKGROUP (My Computer desni taster pa NAME...). Moras za svaku macinu namestiti Sharing File/Floders And Printers. Kada to omogucis na obe, imas wizard, onda shareujes neki folder sa jedne masine a videces je na drugoj pod May Network Places pa View Workgroup Computers...


- A N G E L -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict BRATE SAMO UBODES 03.09.2008. 19:35 #69109

status: user
broj poruka: 4515
Ubodes i serujes fajlove. Sve je tako osim ako nisi cackao Workgroup-e i IP adrese!
A ako si dirao prati MASININA uputstva!
***************************************************
***************************************************


~~~~Mrzim: Nvideju, Nokiju i Lelekom.... Intel moze.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs