Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Nece da mi radi rapidshare
STRANA 1 OD 1
slavkobg Nece da mi radi rapidshare 04.09.2008. 11:10 T11800

status: user
broj poruka: 117
Od juce rapidshare mi je mrtav.
Koristim Cryptload i free sam korisnik.Usluga koristim od Neobee-a.(zvao sam ih kazu da nije do njih)
Dali postoji neko ogranicenje u kolicini skinutih podataka.
I na samom sajtu rapidshare mi izbaci sledecu poruku Your IP address 81.18.41.55 is already downloading a file. Please wait until the download is completed.A do juce je bilo sve extra.Cryptload samo odbrojava sekunda 300 pa onda ponovo i tako stalno,probao sam i sa vadjenjem kabla iz modama i nista.
Sta raditi?????
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
banep RE 04.09.2008. 11:19 #69207

status: user
broj poruka: 537
Delis IP adresu sa nekim ko trenutno skida sa rapidshare-a. Ako skidas preko cryptloada nisi mogao da probijes limt jer je 10GB po danu. Probaj da resetujes modem mozda ti se promeni adresa...ili instaliraj neki program za menjanje IP adrese kao sto je IP changer. Mislim i da bi trebalo da bude opcija u cryptloadu da se ubaci externi program za menjanje adrese. Tako je radilo dok nisu izbacili captcha i ubacili limit za download free usera.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ja sam resetovao i modem hardverski i opet nece 04.09.2008. 14:08 #69226

status: user
broj poruka: 5696
Nece nista ni gasnje. A kako radi megaupload kada je on na isti fazon? Probao i na drugoj masini i drugi browser. Zna li neko u cemu je caka sa ovim? Jel tebi slavkobg proradio free bez Cryptloada?


- A N G E L -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mihro E bre... 04.09.2008. 14:11 #69227

status: user
broj poruka: 143
Prepadoste me :) Sad sam panicno pustio Crypt i sa velikim olaksanjem konstatovao da sve radi. I to cak `bije` preko 100K na free accountu :D To je trend od pre nekoliko dana, pa se nadam da ce se nastaviti :)
Sta da kazem osim - sto dalje od Neobee-ja. Ja sam progledao od kad sam pobegao od njih....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ima li neka caka 04.09.2008. 14:22 #69228

status: user
broj poruka: 5696
u okviru firmware-a za TP-link ADSL2+ TD-8811router da se to podesi ili resetuje na 192.168.1.1 ???


- A N G E L -
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dulei RE 04.09.2008. 14:29 #69229

status: user
broj poruka: 1



Vidi da ti nije slucano pun hard tamo gde ti download-uje fajlove!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
temp probaj universal share downloadre 04.09.2008. 14:40 #69230

status: user
broj poruka: 197

a ako te opet zeza postavi neki manji fajl za skidanje. uvideo sam da za manje fajlove manje ceka za link i provereno radi kada jednom zaskoci tu je kraj.
P.S. sada ce zeljko da brise pirateriju
:)))

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re: RE 04.09.2008. 14:50 #69232

status: user
broj poruka: 1454
WTF???


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
I Don`t Know What That Means

::
::
::
:: Vidi da ti nije slucano pun hard tamo gde ti download-uje fajlove!!
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
banep RE 04.09.2008. 14:52 #69233

status: user
broj poruka: 537
MACHINE pogledaj u temi koju si ti postavio moj odgovor. Sada sam 99% siguran da delite IP sa nekim. Naravno da megaupload radi jer taj neko ne skida sa njega. Ako taj neko ima premium acount mozete da se pozdravite sa rapidshare-om. Jedino resenje je kupovina acounta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nije tacno 04.09.2008. 14:57 #69236

status: user
broj poruka: 5696
zvao sam tehnicku podrsku i to je stvar verovatnoce ali mora da radi. Acquire adrese se radi randomly i verovatnoca je nikakva cak i ako se deli da istu dobijes od njih XYZ. Problem sam resio odvajanjem kompova u mrezi sa LANa, gasenjem routera i switcha kao i fix.tel na nekih pola sata. Tek je to resilo problem!!!


- A N G E L -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
banep Re: Nije tacno 04.09.2008. 15:11 #69240

status: user
broj poruka: 537
Vidim da si se potrudio da odgovoris u obe teme . Moguce je da je problem bio kod tebe (nije mi samo jasan onaj postupak sa fixnim telefonom :D). Sve zavisi od providera. Sa jednog foruma znam za slucaj decka koji ima ADSL preko Neobee-a i imao je isti problem sa skidanjem sa rapidshare-a. Igrom slucaja njegov drugar radi kod Neobee-e i on mu je rekao za deljenje IP adresa. Povezavsi to sa onim sto mi je rekao prijatelj koji radi kod telekoma dosao sam do tog zakljucka. Onaj ko igra Counter preko neta zna o cemu pricam (o banovanju IP adrese). Banuju jednog lika nekoliko puta sa razlicitim adresama (jer ima ADSL) i posle niko iz kraja ne moze da igra. Ovo je provereno.


:: zvao sam tehnicku podrsku i to je stvar verovatnoce ali mora da radi. Acquire adrese se radi randomly i nikakva je verovatnoca cak i ako se deli da istu dobijes od njoh XYZ. Problem sam resio odvajanjem kompova u mrezi sa LANa, gasenjem rutera i switcha kao i fix.tel na nekih pola sata. Tek je to resilo problem!!
::
::
:: - A N G E L -
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict za Counter strike 04.09.2008. 15:30 #69244

status: user
broj poruka: 4515
Moguce je to. Posto dhcp daje adrese `random`, to je moguce tamo gde ima 500 korisnika(na pr. Neobee). Kod velikih provajdera gde je broj usera 15K+ mnogo je malo verovatno :) Pogotovo sto taj ban nije uvek trajni.

***************************************************
***************************************************


~~~~Mrzim: Nvideju, Nokiju i Lelekom.... Intel moze.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
slavkobg Radi,radi,radi,..... 04.09.2008. 15:32 #69247

status: user
broj poruka: 117
Banep: resio mi je problem ovaj IP changer,mislim da je on cackao sam po njemu i cryptloaderu i proradilo je.Cak sam pre toga i reinstalirao xp i nije pomoglo ali sad radi.Pustio sam sad da skida pa cu da vam javim dali SMO resili problem
Hvala i svima ostalima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re... 04.09.2008. 15:34 #69248

status: user
broj poruka: 1454
A kada uspevate da skidate, kakve su vam brzine? Lično, imam 1.5 mb, plus ono ograničenje Rapid-a, koga ne uopšte nema u poslednje vreme, brzine mi padaju nenormalno. Nije redak slučaj da skidam i ispod 10 kb/s neko vreme, pa skoči na 150, pa se vrati na oko 20 i bleji tako neko vreme. Često se dešava i da zakuca, tj. stane dl, pa moram ispočetka da peglam, što je prilično frustrirajuće. Koristim Cryptload.
Imate li vi takvih problema, kako vam ide dl?


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
I Don`t Know What That Means

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
banep RE 04.09.2008. 15:43 #69253

status: user
broj poruka: 537
Kad sam sinoc instalirao JDownloader skidao je sa 24.7kb/s i nije hteo da mrdne ni posle dva restarta programa i jednog restarta kompa. Medjutim posle prvog skinutog fajla je poceo da skida sa 56kb/s i tako evo skida i sad dok ovo pisem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
slavkobg re 04.09.2008. 17:20 #69264

status: user
broj poruka: 117
Machine:Skidao sam sa rapida free bez cryptona al neki mali fajl 50MB bez problema ali juce i danas nista ni sa ni bez Cryptloada znaci mrtav.
Sta znam Neobee,meni za sad radi ok.Nadam se da ove nema veze sa njima ali videcemo.
Zandarm:Meni obicno skida 50kb ali zna da padne i na 20 ali kratko.(ali kad je djabe moze da se istrpi)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Neobee, Neobee. Ja nemam problema, ali drugi da 04.09.2008. 19:19 #69280

status: user
broj poruka: 4230
Meni radi u stanu u Novom Sadu na Neobee-u. Proverio sam. Sve je u redu.
Protok preko Cryptload-a je ~120-150 KB/s( ok nekada padne i na 20 KB/s, ali veoma retko). U proseku skidam ~8.5 do 9 GB po danu sa Rapidshare-a. Samo 3-4 puta sam imao problema pre oko 3-4 meseca i to je to. Sve je ok. Nemam na sta da se zalim.

P.S Drug mi je prijavio da ima iste probleme kao i vi i da su nestali oko 17 sati. Ja ih nisam iskusio, a nalazimo se u istom ulazu. Problem je kod Neobee-a, a ne do centrala. Posto smo drug i ja na istom ulazu, nevidim mogucnosti da on ima probleme, a ja ne.
Evo javljaju mi se da imaju isto problema sa Neobee-jem preko WinLiveMes-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs