Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Da li je moguce?
STRANA 1 OD 1
marmarko Da li je moguce? 17.12.2005. 23:10 T1184

status: user
broj poruka: 30
... da se ne mirisu gigabyte-ova ploca (945p-g serija) i creatice live! 24bit?!
Sistem puca bez pravila, menjao sam ram 3 puta, cim sam iscupao blaster sve je ok..
ostatak sistema je:
2x512MB corsair ddr2 533MHz
sapphire x700pro pci-e
intel 630 3GHz
pioneer dvd-rw 107
chieftec 410W
maxtor 40GB

poz, Marko
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 18.12.2005. 01:31 #3419

status: user
broj poruka: 217


Pre ce biti da se ne mirisu drajveri sa ostatkom sistema.

Ubodi karticu u neki drugi PCI slot.

Jesi li iskljucio integrisanu zvucnu iz BIOSa?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Probaj ovo 18.12.2005. 20:18 #3426

status: user
broj poruka: 6643
IRQ konflikt, creative sound-blaster naboden u baš 3. PCI-slot, i, ovo što ti je rekao prethodnik, ostavljena integrisana zvučna (mada bi to uveliko trebalo da radi!). Dakle, proveri u device-manager-u sound blaster, ima li pod properties tj. svojstva, neusaglašenosti iliti hardverskih konflikta i koji IRQ koristi, a također u system properties proveriš problematične uređaje i IRQ konflikte, pa onda malo akrobatike sa ubadanje, redosledom ubadanja i instalacije... srećno. Mislio sam da su ta sranja sa Intel-Sound blasterom zaboravljena nakon Abit BX133Raid, kad sam se klao sa IRQ konfliktima i ograničenjima itel čipseta... kad ono eto ga opet. To govori u prilog jednom prikazu (čini mi se u SK-u) da je novi Intel čipset u stvari overklokovani i malo nabudženi bx133, pa, ko zna?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs