Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
vracaju se obrisani fajlovi
STRANA 1 OD 1
horacio vracaju se obrisani fajlovi 06.09.2008. 20:49 T11841

status: user
broj poruka: 117

nakon brisanja nekih fajlova(na pr. doc)iz foldera my documents,posle nekoliko sekundi se vrate u folder.pokusao sam da odmah ispraznim recycle bin,pokusao sam da drzim shift i brisem, ali ponovo se vracaju.zna li neko u cemu je stvar,kako da se obrisani fajlovi vise ne vracaju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 06.09.2008. 20:59 #69558

status: user
broj poruka: 12057

Imaš neki virus garant, to ne sme da se dešava sa `zdravim` OS-om. Antivirus `u šake` i na posao.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Bax wax... 06.09.2008. 21:03 #69559

status: user
broj poruka: 6643
Idi bre, juri nešto žensko, uči za fax ili iziđi napolje, subora je uveče...
zezam se, preteče me opet. Preteča. Definitivno imaš virruss-trojanac-malware-spyware problem. Pošto je neke lako ukokati, neke teže... prvo probaj skeniranje sa nekim proverenim, AŽURNIM, anti-virusom, iz Safe - moda (pritisneš F8 prilikom dizanja OS-a i odabereš: Safe mode), sa isključenim System restore-om na svim particijama... pa, ako se opet pojavljuje... e, onda je vreme za HJ this, druge antivirusne programe i kombinaciju sa spyware-malware programima. Kao krajnje, uvek ostaje: format C, reinstalacija u duhu ovog što piše ispod:
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Najnezgodniji od pojave racunara. 07.09.2008. 01:23 #69596

status: user
broj poruka: 4227
Isto i Page File se mora obrisati, tako da prilikom svakog podizanje neostane na page file-u. Preporuka je NOD 32, ali moze posluziti i Kaspersky Internet Security 2009-tka.
A na kraju SpyBoot Search & Destroy 1.6.0.30. Najbitnije su najnovije definicije. I cuvajte se ovg form virusa. Jako, jako se tesko brise i kriptira fajlove. Ni slucajno da se gasi masina ili nema vise nista od sistemskih fajlova. Pripada klasi spyware sistem destruction koobova( prg koji brisu vitalne fajlove sa sistema, nakon restarta). Za sada ih imaju u definiciji samo Kaspersky od jutros i NOD 32 od juce. Ostali su nemocni da ga obrisu, bar za sada.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed samo nemoj NOD32 jer... 07.09.2008. 03:52 #69606

status: user
broj poruka: 10988


...crack koji vec duze vreme kruzi po Net-u mu je sam po sebi trojanski konjic.
Kaspersky? Njet, baciushka, spasibo, mi znajem kto proizvodjit virusov.
Preporuka:Comodo. Zasto: istinski free, `dopunjiv`, nemilosrdno precizan. Stvoren od strane ljudi koji znaju podrobno da objasne zasto im je proizvod besplatan.

-Ali, pre toga, proveri start-up (Run>msconfig) i eliminisi sve stavke na koje sumnjas.
Ako ti je Windows piratski (kao sto pretpostavljamo, je li?), iskljuci `automatic update`, windows defender (i ubij mu `service`) i nemoj da koristis `besplatne` Micro$oftove online usluge (win messenger, MSN itd.). Zaboraviti na IE - koristiti FFox. Error reporting iskljucen, remote desktop iskljucen, itd. itd.

-Proveri i Windows-ovu validnost (is it still `genuine` ili se zarumenio pa mu treba promeniti ser broj).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikac962 Re: 07.09.2008. 10:39 #69625

status: user
broj poruka: 555
Jedan mocniji program od SpyBoot Search & Destroy 1.6.0.30 je SuperAntiSpayware Profesional. Moze da se skine kao trajal koji radi nedelju dana, ali je dovoljno da se ocisri zarazena masina.Ovo pisem iz licnog iskustva. Probaj, neces se pokajati.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikac962 Re: 07.09.2008. 10:39 #69626

status: user
broj poruka: 555
Jedan mocniji program od SpyBoot Search & Destroy 1.6.0.30 je SuperAntiSpayware Profesional. Moze da se skine kao trajal koji radi nedelju dana, ali je dovoljno da se ocisri zarazena masina.Ovo pisem iz licnog iskustva. Probaj, neces se pokajati.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 07.09.2008. 10:47 #69627

status: user
broj poruka: 9122
Moj covek i ja imam takav virus, nekih 5 meseci, virus moze da se izbrise sa velikim AVG-om, ili NOD-om nisam siguran, nadji folder ISI na C:Documents and SettingsUser/Local SettingsTempISI, zacudices se sta sve ima u njemu svi Word dokumenti tipa .doc, i da vise nisu .doc nego .exe takva im je ekstenzija, pokusaj sa brisanjem tog foldera ISI mozda ti pomogne, i da uradi ovo veoma je zanimljivo, stavi .doc na flash odnesi na drugi komp i videces da umesto celog tog teksta pise nesto tipa Windows XP, eh da da li ce pomoci prelazak sa Word 2003 na Word 2007!!!

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
horacio hvala,uspesno obavljeno 08.09.2008. 12:24 #69817

status: user
broj poruka: 117

stvarno je bila neka stetocina,sredio ga je`SpyBoot Search & Destroy 1.6.0.30.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs