Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
cirilica pisano
STRANA 1 OD 1
nemajo cirilica pisano 10.09.2008. 14:03 T11906

status: user
broj poruka: 13
da li mi neko moze reci kako da prebacim ili konvertujem cirilicu i latinicu pisanu stampanim slovima u cirilicu pisanim slovima
unapred hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 10.09.2008. 15:14 #70124

status: user
broj poruka: 12057

Postoje programi za te svrhe, ali je konverzija moguća samo pod uslovom da font iz kojeg prebacuješ i font u koji prebacuješ imaju isti kodni raspored. Kao što znaš imaš striktno ćirilične i latinične fontove, kao i kombinovane. Konverzija takvog šarenila jednog u drugo uglavnom ne uspeva.

CIR to LAT i obrnuto varijanta:
http://www.filefactory.com/file/45c57d/n/YU_CONV_rar
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
respektart Savet 10.09.2008. 15:40 #70127

status: user
broj poruka: 63
Kada zavrsis sa konvertovanjem PAZLJIVO!!! prekontrolisi sta si dobio.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Makro, al ne za ulicu... 10.09.2008. 16:24 #70131

status: user
broj poruka: 7761
Svojevremeno sam koristio neki makro koji je celu knjigu od 400 stranica preabcio iz latinicnog pisma u cirilicno pismo na nekom ubogom celeronu 300A za nekih 15 minuta.
Obrati paznju na ono sto ti je bax2003 napomenuo da li su kodne strane fonta iste.
Ako je font pak unikod onda je to laksa varijanta.

Uvek ali uvek gledaj da koristis sistemske fontove ono sa primesom YU pravi probleme jer ti fontovi se kao po pravilu ne nalaze na racunaru onoga kome predajes dokument.

Umalo da zaboravim pomenuti makro je sredjivao i kodne strane.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ovako 10.09.2008. 17:17 #70136

status: user
broj poruka: 6643
Bitno je koji je kodni raspored korišćen, i da li su fontovi unikodni ili ne, ali, bez obzira o čemu se radi, postoji davno pronađeno rešenje tipa tople vode.
Uglavnom se radi o raznim VBS-ima ili makroi-ma (koji su u stvari Visual Basic skripte) koje vrše PRESLOVLJAVANJE. Čak je i na Microsoft Srbija dat jedan od verzija konvertora koji se integriše u office paket. Ja sam sebi napravio svoj za word, ali, kako se winxp i office xp udomaćio, tako su i bagljavi fontovi i kodni rasporedi nestali (dal` zato ili zato što je i Corel od verzije 12 počeo da prepoznaje i koristi unikod...) pa to relativno retko koristim čak i na poslu - već smo sve što nam je iz arhiva trebalo, prebacili ili je toliko zastarelo da ne treba. Ako pretpostavimo da si se pravilno izrazio (mada, sumnjam pomalo???) treba sve iz lat+ćirilica štampanih slova (velikih?) prebaciti u pisana.... što je do fonta, a, takvih malo ima unikod... ili, ono što pretpostavljam, u MALA slova ćirilice.
Da li će slova biti velika, mala ili će samo prvo slovo svake reči biti veliko, u WORD-u regulišeš istovremenim pritiskom na SHIFT+F3, dok je kod worda 2007 čak i pod normal izbačena ikonica koja ovo radi.... da bi promenio pismo, koristi makroe za preslovljavanje, kažem, sa MS Serbia sajta, ili sa office praktikuma (tako se nekako zove), našeg sajta za pomoć office korisnika.
I, na kraju, ako se ne radi o poverljivom, privatnom ili slično tekstu, odradiću ti to ja ako mi pošalješ na mail....ali, sutra. Danas mi je godišnjica braka, pa sam zauzet žderanjem kolača i đakonija.
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Ovako (off topc) 10.09.2008. 18:17 #70147

status: user
broj poruka: 12057

Pa sretna ti godišnjica braka !!! Puno ljubavi, sreće, sloge, zdravlja, para i tolerancije i predstojećih 100 godina braka - bar !
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: Danas mi je godišnjica braka, pa sam zauzet žderanjem kolača i đakonija
:: Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikruli Makro 10.09.2008. 19:58 #70173

status: user
broj poruka: 56

Postoji razni makroi. Ima onaj stari makro od Vračka.
Pokušaj na adresi:

http://www.praktikum.co.yu/

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 10.09.2008. 22:39 #70184

status: user
broj poruka: 9122
Srecna ti godisnjica, da budete dugo u braku da sve bude bericetno, srecno i sad da ti ne nabrajam, mogao si da nas zoves da malo i mi jedemo a ne da nam ide voda na usta, eh da danas postim sreda pred Svetog Jovana,...

Pozdrav!!!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646119.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs