Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
VoIP
Nekolko pitanja vezanih za internet
STRANA 1 OD 1
ivikit Nekolko pitanja vezanih za internet 10.09.2008. 17:50 T11910

status: user
broj poruka: 264
Da li su to samo nagadjanja da Telekom i Ptt sabotira nekako svoje adsl korisnike za voip jer im to nije u interesu besplatno telefoniranje?

Da li sa Skypom i onim izoblicenjem ima veze zvucna karta? Na jednom kompu mnogo redje imam izoblicenje dolaznog zvuka. Ta masina je dualcore 2ghz, 1gb ram, creative sb live. Na kompu na kom cesto dobijam izoblicen ton je P3 700mhz, 256mb ram i int ac97 (neki via vinyl combo drajver i cip). Napominjem da filmovi i muzika rade savrseno. Stavljeni novi drajveri. Da li zvucna ima neke veze? sluske i mikrofon su na obom kompu dobri. Ali isto napominjem da je ponekad retko i ovde sve u redu par puta je zvuk bio cist.Da li je komp ili zvucna slabiji za Skype, kontam da to nije neki hardverski zahtev i da je p3 i 256 ram sa integrusom sasvim dovoljno za ovo ili gresim? Ili to nema veze posto je par puta radilo kako treba i jer se i na novom kompu ponekad desi slicno. ili je softver u pitanju ali sam cistio i stavljao druge drajvere i opet isto.

oprostite sto davim jednim istim ali mi treba profi odgovor.hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Naravno. 10.09.2008. 19:32 #70164

status: user
broj poruka: 729
Zar sumnjaš da se okoreli monopolista tako lako odriče besmisleno skupih razgovora sa inostranstvom i novca koji pritiče od toga??

ATI cards are like buses... They`re huge, red and have bad drivers. But nVidia is like Rolls Royce, you can have a perfect drive but the car is too damn expensive.
American Grafitti revisited



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 10.09.2008. 19:35 #70167

status: user
broj poruka: 9122
Ako ti ne daje razgovor sa Skype-om, ti onda uzmi google talk nista ne smeta, samo ne mozes video poziv!!!

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed protok 10.09.2008. 23:25 #70202

status: user
broj poruka: 10986

U svakom slucaju, vise ima veze sa kvalitetom protoka, kako od tvog kompa do provajdera tako i u smislu trenutne opterecenosti `magistrale` Interneta (broj trenutno aktivnih korisnika Skajpa).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp nisam profi ali... 11.09.2008. 01:49 #70223

status: user
broj poruka: 359
...kao sto rekoh: pre svega je u pitanju je internet veza tebe i tvog sagovornika (preko dragih nam provajdera). Zvucna karta nema veze sa tim ali bi cela konfa mogla imati (cpu i mem pre svega) i logicno je da ti na jacem kompu bolje radi jer iako je P3 dovoljan da to potera skype i internet ukoliko se bavi dodatnim procesima (jos aktivnih programa ili background servisa) vrlo lako ces to osetiti. No, ukoliko instaliras OS i samo skype (bez antivirusa) siguran sam da ce raditi kao na jacem kompu.
ne zaboravi da ovde nije rec samo o tvom kompu, vec i o internetu kao takvom (tj. protoku podataka). Moze komp da ti bude ispravan 100% ali ako tvoj sagovornik ima slab protok onda nista od normalnog razgovora. A razloga za povremeni slab protok moze biti milion...
hint: ako tebe dobro cuju, a ti ne cujes kako treba znaci da ti ili ne valja download (sto lako proveris) ili je problem negde drugde.
ne znam da li si uradio sta sam ti predlozio u bivsem postu i da li je bilo poboljsanja?
p.s. ne verujem da telekom sabotira sopstvene korisnike, pre bi trebalo to da radi ostalim provajderima :) ali mislim da nemaju razloga za to. Nemaju ni pravni osnov sto je povod da ih tuzis ukoliko to mozes da dokazes a to je bezrazlozni problem. Sa torentima je malo drugacija stvar.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs