Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
PC Berza Caffe
Krademo tudju postu
STRANA 1 OD 1
CubaseSX Krademo tudju postu 13.09.2008. 19:53 T11958

status: user
broj poruka: 146
Igrom slucaja, u ruke mi je stigao novi, jubilarni broj BLIC ZENE...nije me mrzelo da prekucam dragulj zenskog poimanja informatike:

Blic žena, broj 200
15-21. septembar 2008.
Strana 73, rubrika ’’PRAVI SAVETI ZA PRAVU ŽENU (Mi znamo odgovore na Vaša pitanja)’’
INFORMATIKA
Odgovara: Marijana Anastasijević, IT menadžer, vlasnica agencije ’’MakeIT’’ e-adresa: marijana@interfejs.tv

Pismo: ’’Računar za prvaka’’
Ćerka mi je ove jeseni pošla u prvi razred. Hoću da joj kupim računar. Na šta treba da obratim pažnju i šta da kupim od dodatne opreme. Snežana, BG

Odgovor:
Mnoge domaće firme u poslednjih par godina imaju posebnu ponudu za đake, tako da možete da kupite neki od računara iz njihovog programa. Oni su po karakteristikama nešto slabiji od profesionalnih računara, ali su zato i znatno jeftiniji.
Da vaše đače ne bi oštetilo vid, izaberite dobar monitor, sa dijagonalom od bar 17 inča. Veoma je važno da tastatura ima odmorište za nadlanicu i da miš bude kvalitetan. To znači da bi trebalo birati kvalitetne modele, da se detetu ne bi znojile ruke, prilagođene veličini dlana.
Računar obavezno mora da ima USB priključak i DVD čitač. Bilo bi dobro da kupite i štampač, i to u boji. Obezbedite mu dobru i brzu internet vezu. Za sve to biće vam potrebno najmanje 400 evra.



Hteo sam da posaljem jedno pismo doticnoj gospodji, pa mozete da mi pomognete oko modifikovanja:

Poštovana gospođo Marijana,
Vaše pismo me je veoma zaintrigiralo i navelo na razmišljanje, potragu i nedoumicu gde da kupim računar. Hto bih da kupim jedan računar koji je po performansama kao onaj koji ste naveli. Budžet mi nije nikakav problem, i ne žalim da dam višestruko veću sumu od one koju ste naveli. Veliki sam protivnik USB tehnologije i priključaka koje ona donosi, te sam se ubio tražeći računar bez USB priključka, ili sa maksimalno jednim. Moja potraga za takvim računarom se uglavnom završava smehom nadobudnih prodavaca koji hoće da mi uvale bezvredne kante koje imaju više od jednog USB priključka, navodeći mi da se takvi računari (sa maksimalno dva USB priključka) ne proizvode već više od 10 godina. Voleo bih i da kupim jednu XXL tastaturu i miša, pošto sam krupnije građe, pa me zanima gde mogu da nađem te periferije koje su prilagođene mojoj veličini. Bilo bi lepo da imaju anti-perspirant modele, kako mi se ruka ne bi znojila. Pokušao sam da nađem monitor od bar 17 inča, ali na žalost, ni oni se više ne nalaze tako lako...
Takođe, moj stari DVD čitač je dotrajao, i vreme je da u moju konfiguraciju ugradim novi. Ti isti zlobni prodavci neće da mi prodaju novi čitač, jer navodno nemaju, pokušavajući da mi utrape neki DVD rezač za celih 1500 dinara. Kad im kažem da ja čuvam svoju DVD kolekciju, i da neću da kupim tamo neki rezač koji će da mi ih izgrebe, već da mi treba čitač, a ne, još jednom, rezač, opet mi se smeju, i misle da je skrivena kamera.
Molim Vas još jednom, poštovana gospođo Marijana, da mi što pre odgovorite, i pomognete oko problema u kojem se nalazim.
Unapred zahvalan, silom prilike čitatelj iz BG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Carski 13.09.2008. 22:16 #70543

status: user
broj poruka: 3737
Oduvek sam se divio mašti tih kraljeva redakcija ženskih časopisa. Svojevrmeno sam čitao u ckm-u naravno u rubrici krademo tuđu poštu neku nebulozu(tipa poslednja sam dobila u društvu, da li je to normalno?) iz ženskog časopisa da sam mislio da se ovi sprdaju na račun časopisa.
Letos na moru usled dosade uzmem da listam časopise koje je devojka pokupovala, gomilu tih časopisa(Glorija, Ela, Ema, Ena) i prevrnem se od smeha. Po reklamama na tv-u sam tripovao da su to neki iole ozbiljni časopisi u kojima pišu stručnjaci u svojim oblastima.
Međutim tekstovi su toliko infatilni da sam na kraju devojci pročitao na glas gotovo sve do jednog kako bi se smejali zajedno.

Dvanaest seksi poza koje će ti učiniti leto vrelim

In automobili ovo morate imati BMW6. Svi će gledati u vašeg dečka dok vozi to.

I naravno moj omiljeni evergrin `da li me vara`.
Pa naravno da te vara gusko kad čitaš tu glupost od šarenice!!!
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CubaseSX Poslao sam joj mail... 14.09.2008. 01:57 #70557

status: user
broj poruka: 146

Bilo je jace od mene-jedva cekam odgovor. :) :) :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Valjda si bio kulturan. 14.09.2008. 10:43 #70561

status: user
broj poruka: 3737
Ne podržavam takvo zezanje, al u ovom slučaju me baš interesuje šta će da napiše.
Usput, šta si poslao?
a sta ti ja znam...

::
:: Bilo je jace od mene-jedva cekam odgovor. :) :) :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CubaseSX Dobio sam odgovor od Marijane! 14.09.2008. 20:00 #70625

status: user
broj poruka: 146
Poštovani Stressbuster,

Dobra foraJ, što bi rekla deca u dečijoj emisiji „Fore i fazoni“J

Pozdrav, Marijana
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kn0b Re: Dobio sam odgovor od Marijane! 14.09.2008. 23:18 #70666

status: user
broj poruka: 108
Ne kontam sta znaci to J.


:: Poštovani Stressbuster
::
:: Dobra foraJ, što bi rekla deca u dečijoj emisiji „Fore i fazoni“
::
:: Pozdrav, Marijana
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voodoons Re: Re: Dobio sam odgovor od Marijane! 15.09.2008. 09:32 #70709

status: user
broj poruka: 152
Dobra za*ebanci*a, 2xJ


:: Ne kontam sta znaci to J.
::
::
:: :: Poštovani Stressbuster
:: ::
:: :: Dobra foraJ, što bi rekla deca u dečijoj emisiji „Fore i fazoni“
:: ::
:: :: Pozdrav, Marijana
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CubaseSX Re: Re: Dobio sam odgovor od Marijane! 15.09.2008. 11:15 #70720

status: user
broj poruka: 146
Na gmail nalogu to J je bilo TM....ne znam zasto copy/paste nije preneo.


:: Ne kontam sta znaci to J.
::
::
:: :: Poštovani Stressbuster
:: ::
:: :: Dobra foraJ, što bi rekla deca u dečijoj emisiji „Fore i fazoni“
:: ::
:: :: Pozdrav, Marijana
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 15.09.2008. 14:21 #70747

status: user
broj poruka: 9122
Jeste carevi nema sta, ali care ne moze tamo neka zena koja se uopste ne razume u hardware da zna ko i ti tu oblast, to ti je sad kao kad bi te neko pitao nesto u vezi mikrobiologije, zato je ipak ova iz znamenite interfejs koja se emituje na drugom programu morala da se spusti na neki nizak nivo znanja o IT-u. Nista licno!!!

Pozdrav!





:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CubaseSX Mikrobiologija? 19.09.2008. 00:54 #71283

status: user
broj poruka: 146
Gde nadje mikrobiologiju?
Feel free to ask anything you want :)

Slazem se da ne zna citateljka dovoljno i da treba spustiti na njen nivo...al` sto je mnogo, mnogo je. Kad ce se narod na tu temu opismeniti u suprotnom?

pozz

:: Jeste carevi nema sta, ali care ne moze tamo neka zena koja se uopste ne razume u hardware da zna ko i ti tu oblast, to ti je sad kao kad bi te neko pitao nesto u vezi mikrobiologije, zato je ipak ova iz znamenite interfejs koja se emituje na drugom programu morala da se spusti na neki nizak nivo znanja o IT-u. Nista licno!!
::
:: Pozdrav
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Mikrobiologija? 09.10.2008. 22:00 #74407

status: user
broj poruka: 9122
Ucim je u skoli, sta ces a to ce da se desi, a sto bi rekao neki nas nastavnik, kad ce vam biti kasnije, a mi malo kasnije, tj. kad se budemo razumeli u mikrobiologiju, medjutim novi narastaji dece (muske) ceo dan pricaju o Doti, tako da verovatno znaju nesto u vezi kompova i sta treba kupiti, ali najgore je to sto mnogo malo ljudi u Srbiji ima internet u kuci, pod internetom podrazumevam ADSL, vecina ljudi ima onaj 56k modem, koji retko ko koristi za neko ozbiljnije ucenje preko neta, itd., a dok se mi sredimo na IT planu proci ce mnogo vremena,...

Pozdrav!


:: Gde nadje mikrobiologiju
:: Feel free to ask anything you want :
::
:: Slazem se da ne zna citateljka dovoljno i da treba spustiti na njen nivo...al` sto je mnogo, mnogo je. Kad ce se narod na tu temu opismeniti u suprotnom?
::
:: poz
::
:: :: Jeste carevi nema sta, ali care ne moze tamo neka zena koja se uopste ne razume u hardware da zna ko i ti tu oblast, to ti je sad kao kad bi te neko pitao nesto u vezi mikrobiologije, zato je ipak ova iz znamenite interfejs koja se emituje na drugom programu morala da se spusti na neki nizak nivo znanja o IT-u. Nista licno!!
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs