Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
`Send to` problem... i jos nesto
STRANA 1 OD 1
pcandparts `Send to` problem... i jos nesto 15.09.2008. 12:48 T11991

status: user
broj poruka: 73
Majstori za `tips and tricks` pomagajte...

Na kompu nema opcije za `Desktop` kada se desnim klikom otvori `Send to`. Ne znam kako se to izgubilo, ali posto je komp moje rodjake koja nema mnogo pojma o kompjuteru (korisiti samo Mail, slike sa digitalca, recnike, i po malo Word), sve je moguce.
Ne mogu da se setim sad kako bi to moglo da se sredi, pa molim za pomoc, ko zna.

Drugo pitanje je: kako da se sredi (i to je radilo, al sad ne) da kad zeli da posalje sliku mailom, desni klik, pa send to -> mail recipient. Sve opcije su tu, al ne funkcionise.
Svakako, moze lako da smanji sliku nekim programom i da posle doda kao attachment, al to je za zenu komplikovano, a navikla je onako i to joj je jednostavno.
Ne znam kako da se uspostavi veza, da se otvori Outlook, kad klinke `mail recipient`.
Jasno, kad bih pustio nov XP ispocetka, svakako bi sve bilo u redu, ali pokusavam, ako je moguce bez toga, posto ima nekih njoj vaznih stvari za koje nema instalaciju.
Pokusao sam reinstalaciju preko starog XP-a, bez rezultata, sto je bilo i za ocekivati.
Jos jednom molim za ideje, savete, ko zna.

Hvala.


__________________________________________________________
::polupismenom i tehnicki nepismenom svetu treba zakonom zabraniti kupovinu kompjutera bez zavrsenog kursa (kao za voznju) a za reklamacije propisati i potvrdu o testu inteligencije
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 15.09.2008. 13:17 #70734

status: user
broj poruka: 5696
http://www.theeldergeek.com/send_to_menu_command.htm

http://lifehacker.com/software/windows/customize-windows-send-to-menu-136345.php

- A N G E L -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pcandparts Ovo je bilo stvarno brzo... 15.09.2008. 13:29 #70735

status: user
broj poruka: 73
Hvala Machine, SendTo problem resen! :)

Sad ostaje onaj drugi, zasto nece da pozove Outlook iz send to->mail recipients, odnosno, kako da ga `nateramo`...


_________________________________________________________________
::polupismenom i tehnicki nepismenom svetu treba zakonom zabraniti kupovinu kompjutera bez zavrsenog kursa (kao za voznju) a za reklamacije propisati i potvrdu o testu inteligencij

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Ovo je bilo stvarno brzo... 15.09.2008. 13:58 #70741

status: user
broj poruka: 5696
MAPIMAIL i SENDTO

proveri da li ga ima u registry preko regedit, ima neka fora sa sredjivanjem rega


- A N G E L -

:: Hvala Machine, SendTo problem resen! :
::
:: Sad ostaje onaj drugi, zasto nece da pozove Outlook iz send to->mail recipients, odnosno, kako da ga `nateramo`..
::
::
:: ________________________________________________________________
:: ::polupismenom i tehnicki nepismenom svetu treba zakonom zabraniti kupovinu kompjutera bez zavrsenog kursa (kao za voznju) a za reklamacije propisati i potvrdu o testu inteligencij
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 15.09.2008. 14:03 #70743

status: user
broj poruka: 9122
Probaj da skeniras sa nekim antivirusom, oni znaju svakakva cuda da naprave,...

Pozdrav!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pcandparts @gile23 15.09.2008. 14:15 #70745

status: user
broj poruka: 73
To sam i ja pomislio, medjutim ni NOD ni neki od drugih (8 AV for USB flash) ne pokazuju nista.
Pokusao bih ipak da sredim ako moze, a ako se problem ponovi opet kroz neko vreme, onda ipak format, pa ispocetka sve.

pozdrav


_________________________________________________________________
::polupismenom i tehnicki nepismenom svetu treba zakonom zabraniti kupovinu kompjutera bez zavrsenog kursa (kao za voznju) a za reklamacije propisati i potvrdu o testu inteligencij

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pcandparts Za slucaj da nekom zapadne isti problem... 15.09.2008. 19:32 #70771

status: user
broj poruka: 73
Izgleda da drugi deo pitanja koje sam postavio gore (na koji jos nema nikakvih saveta/ideja/iskustava/resenja...) - i nema jednostavnog `trika`. A shvatio sam zasto.
Problem uopste nije redak, sto se vidi po brojnim pitanjima na Netu za istu situaciju, velikog broja ljudi. A i resenja nisu bas jednostavna.
Zato sam odlucio da postujem ono sto sam ja pronasao da radi (u ovom slucaju, na kompu moje rodjake), mozda ce jos nekom vrsiti posao.
Link:
http://exodusdev.com/tech-tips/windows-xp-ie6-sendmail-attachments

Pozdrav svima


_________________________________________________________________
::polupismenom i tehnicki nepismenom svetu treba zakonom zabraniti kupovinu kompjutera bez zavrsenog kursa (kao za voznju) a za reklamacije propisati i potvrdu o testu inteligencij

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646119.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs