Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Dell co yu
STRANA 1 OD 1
Lloyd Dell co yu 24.12.2005. 16:00 T1212

status: user
broj poruka: 1
Ok. Ovo nece biti nista novo ali bih vas molio za par konsultacija:
Nedavno sam odlucio da kupim racunar i krenuo da se raspitujem o najpovoljnijoj i najboljoj mogucoj opciji kada je odnos kvalitet/novac u pitanju.

Evo razultata:

1. U ovoj oblasti je svako `nadrilekar` i medju hiljadu saveta nisam dobio dva ista.
2. Dobavljaci su prevaranti. Originalne komponente su retke, i mahom se radadi o kopijama.
3. Odatle mi se kao najpametniji savet ucinio onaj da, kao najpouzdaniju, kupim Dell-ovu konfiguraciju. Ja tu ne budem lenj, i nadjem ih na netu https://www.dell.co.yu. i kao najpovoljnija mi se ucini OptiPlex GX520 konfiguracija:

OptiPlex GX520 NO OS

• Intel® Celeron D 2.66GHz, 533FSB, 256k
• Intel® 945G

• 256MB (1*256) DDR2 533MHz DDR2
• 80 GB HDD 7200rpm Serial ATA
• FDD 3.5", Combo DVD/CD-RW
• Intel GMA 950 (up to 224MB)
• Sound Blaster stereo AC97
• 10/100/1000 Broadcom Ethernet
• 8x/USB, Serial, Parallel
• QuiteKey YU USB Keyboard
• Wheel Optical USB
• NO OS
• Desktop Tower (39,59x11,43x34,77)cm

575€ + PDV

• Garancija 3 godine

• Opcije - Doplata:
• 256MB 400MHz DDR2.............50 €
• 512MB 400MHz DDR2.............95 €
• CD-Rom 48x............................25 €
• DVD RW .................................70 €

Naravno, doplatio bih jos 512MB i DVD RW. Sto funkcionise po principu zamene delova i kostalo bi jos nekih 115EUR.

Nacuo sam jos ponesto o tome da se PDV na racunarsku opremu ne placa.

MOLIM VAS, interesuje me sledece:

KOLIKO JE OVO POUZDANO?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Evo pa ti sam zakljuci ... 24.12.2005. 21:59 #3497

status: user
broj poruka: 7761
... da li je to sto ti nude povoljno.

MEMORIJA DDR2 PC4300 533MHZ - 512MB GAIL 51.00 Gigatron d.o.o.
011/354.13.78

RAM DDR2 512M 4300 GEIL/sa hladnjakom/ 52.00 Euro Computers
011/3110.149

GEIL DDR2 512MB, PC533 52.00 Microsystems
011/32.83.007

GEIL DDR2 PC4300 533MHz - 512MB 54.40 PC Project d.o.o.
011/190.029


DDR2 512MB/533MHz GEIL 55.70 IT - Informacione Tehnologije
016/51.441
[ ostali podaci ]

GEIL DDR2 PC4300 533MHz - DUAL CHANNEL - 512MB (2x256) 59.00 PC Project d.o.o.
011/190.029

GEIL DDR2 512MB (2x256MB), PC533 62.00 Microsystems
011/32.83.007

Meni se cini da zele da ti uvale nesto jako povoljno po njih ali ako je dell onda vredi para, doduse samo ako volis svercovanu robu ili ono "Trother inependent traders".
Meni je jako simptomaticno sto se u E.U. za te pare 500-600€ nudi racunaljka sa sve LCD monitorom. Cini se da nas u Srbiji deru ko jarce.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique Dell 25.12.2005. 00:31 #3498

status: user
broj poruka: 205
Sto se tice dell-a ne razmisljaj da li je pouzdano. U njihovim konfiguracijama su sve komponente I klasa. Ako ce ti sluziti kao pisaca masina uzmi ako imas para. Opet ako si pun para a oces da se igras opet Dell. A ako oces sto jeftinije da se igras ili pak da pises sastavi sam. Najvise obrati paznju na napajanje i monitor. Nikako Bruce Lee napajanja NIKAKO (imao sam losih iskustava). Ako ti treba vise informacija obrati mi se na vozdovac@gmail.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique Dell 25.12.2005. 00:43 #3499

status: user
broj poruka: 205
Ispravka na dell.co.yu neces naci masinu za igranje ko covek. Cak i GX620 je slab a kosta 1020+pdv=1203.6. Ja sam na primer kupio NCP memoriju 2*512MB, 400MHz za 80E (sad je i jeftinije) i drzim je na 466MHz, a ljudi kazu ne valja. Moj savet sklapaj masinu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Takodje 26.12.2005. 11:01 #3505

status: user
broj poruka: 172
I moj savet ti je da sklopis makinu sam.
Ovo je pak mnogo skupo , bar za mene.
Pa stavi na papir sve ove komponente , prelistaj , pretrazi
oglase , ponude drugih firmi , dilera itd , vidi ko daje
najjeftinije od komponente do komponente, pa saberi i videces.Bez OS
bi trebalo da vidis znacajnu razliku u ceni samo za hardver.Ta razlika
nije mala.Pa i da sednes na bus i da kupis deo po deo , od firme do firme, nove naravno,pa i da se ne razumes u sklapanje bice velika usteda.
I da das nekom ili nekoj firmi da ti sklopi racunar od tih komponenti , bez OS bi trebalo da kosta od 10-20evra.Kada sve saberes , ustedeces desetine procenata.Jos jedna prednost je sto kreiras racunar po svojoj meri tj.po svojim potrebama, a ne po gotovoj konfiguraciji koja je >tu negde< za ono sto ti treba.PDV se placa u svakom slucaju i za svaku komponentu.I ako se kupuje deo po deo , dobija se garancija koja vazi uz PDV racun , samo je garancija diskutabilna , jer nju daju razlicite duzine trajanja , kako od od firme do firme tako i od branda do branda.
Primer:Ti bi doplatio za DVD-RW 70 evra.A svako ko iole prati cene moze da vidi da su novi DVD-RWovi bar 50% jeftiniji,manje vise u zavisnosti od proizvodjaca.
Misljenja su razlicita, ovo je samo jedno.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Re 26.12.2005. 15:57 #3513

status: user
broj poruka: 70
Slazem se sa prethodnim savetima, ali ako si stvarno resio da kupis BRAND mashinu pogledaj sta imaju da ponude ostali. Za te pare mozes da kupis solidan laptop ako se ne varam.
Vidi sta nudi HP (Compaq) mozda imaju bolju ponudu sto se tice Gaming mashina, to su u stvari sve profesionalne konfiguracije koje sluze iskljucivo za svoju svrhu za koju su napravljene.
Ali opet ce te izaci skuplje to je sigurno, zato DOBRO razmisli sta radis.
Za te iste pare koje si reshio da das za komp mozes sam da sklopis sjajnu konfiguraciju. Sa kojom ces moci vecinu stvari da radis bez problema. Opet mozes da kupis i klot Brand mashinu i sam da dokupljujes komponente ALI da li mozes i sam da ih ugradjujes?? Mislim da ne bi moglo ko zna?! Asus isto ima svoje kompove koje se prodaju samo sa plocom a ostalo sam skplapas sto nije lose, ali to su uglavnom OFFICE mashine.
Sklopi sam, budi sam svoj majstor i uzivaj u zivotu.
Poz



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Bolje nemoj! 26.12.2005. 17:45 #3517

status: user
broj poruka: 453
Zaobidji ovo iz vise razloga!
Konfiguracija uopste nije povoljna! Za te pare, celeron, 256MB RAMa, integrisana grafika, bez monitora i operativnog sistema je pljacka!
Osim toga, koliko sam video na stranim forumima, ko god je kupio Del, pre ili kasnije je dosao u situaciju da cupa kosu. U BIOSu gotovo da nema opcija koje se mogu podesavati, a pri tom su sve to sto inace stoji u BIOSu oni fabricki postavili ne na default ili preporucene vrednosti, vec na najkonzervativnije moguce tako da su performanse sistema cesto po 20% gore nego sto bi se od ugradjenih komponenti moglo ocekivati! Pri tom, ako neko ikad ipak odluci da uzme njihov racunar, savetujem da dobro proveri sta ugradjuju, jer se desava da na njihovim plocama sa integrisanom grafikom uopste nema slota u koji bi se utakla graficka! Verujte mi na rec, koliko god bizarno zvucalo, to je istina, znam za vise ljudi kojima je dojadila integrisana graficka, ali kad su otvorili komp videli su da na mestu za slot nema nicega (Del specijalno narucuje ovakve ploce, dal da bi smanjio cenu po kojoj ih dobija za par centi, il da bi naterao ljude da umesto apgrejda uzmu novi komp).
Dakle: ako ti treba komp koji ce ti sluziti kao pisaca masina, za filmove, muziku i net, zaobidji Del, za ove (ili cak manje, zavisi koliko si stedljiv) pare mozes da uzmes komp sa sve monitorom koji ce sasvim lepo da te sluzi, osim ako bas nemas viska para. A ako trazis najvece performanse za svoje pare, onda ih tek zaobidji u sirokom luku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646137.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs