Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Windows XP Shutdown problem
STRANA 1 OD 1
mdvukotic Windows XP Shutdown problem 27.09.2008. 15:38 T12236

status: user
broj poruka: 24
Nadam se da neko moze da mi objasni kako da resim sledeci problem:

Kad god pritisnem Shutdown u Start meniju moj kompjuter se restartuje. proces gasenja ide normalno i taman kad bi trebalo da se ugasi pojavi se plavi ekran (nisam stigao da procitam sta kaze) i restartuje se komp.

Pokusao sam system restore ali ni on nece da radi zbog ovog restarta! Kaze da nije moguce zbog `important shutdown`-a...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rade09 Windows XP Shutdown problem 27.09.2008. 17:17 #72652

status: user
broj poruka: 18
Mozda ovde nadjes resenje:
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=57846&highlight=shutdown
Ja sam davno imao slican problem,znaci kad kliknem shutdown on ga restartuje(bez plavog ekrana),problem sam resio kad sam izvadio modem
no pain no gain

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 27.09.2008. 19:54 #72683

status: user
broj poruka: 12057

Taj problem, naročito plan ekran sa greškom 0x000007E izazvan je drajverima neke komponente koju si dodao u komp Imam na poslu jednu `realtime` video kartu koja pod Windowsom 2000 radi savršeno, dok pod XP-om (bilo koji SP) stalno lupa plave ekrane kod gašenja i resetovanja. Rešenje ne postoji, drajveri su najnoviji, probani su i stariji i drugi PCI slot, IRQ varijacije.....ne vradi, problem nije hadrverske prirode. XP ima problem ga ugasi drajver i zabode BSOD.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed jos neki moguci uzroci 27.09.2008. 21:30 #72696

status: user
broj poruka: 10988

Ova pojava mogla bi da bude posledica delovanja nekog virusa.
Oporavak sistema - instalisanje u isti folder kada instal. wizard bude pitao, resice problem (ako se iznenada pojavio t.j. u pocetku ga nije bilo, i siguran si da je sav hardver u redu).

Moguci uzrok je i podesenost antivirusa da skenira flopi pre gasenja - ja sam imao takav problem dok mi je na kompu bio instalisan NortonAV (oh, koje li grozote od `programa`, hladni zmarci me prodju kad se samo setim!).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs