Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Kako da ga flesnem?
STRANA 1 OD 1
ssboban Kako da ga flesnem? 29.12.2005. 00:31 T1229

status: user
broj poruka: 22

Imam neku staru plocu (Chaintech 6BTM) i hteo bih da fleshujem bios. Nasao sam fajl na internetu (koji je u BIN ekstenziji) ali nisam siguran kako se fleshuje i da li mi treba josh neshto? Bilo bi korisno ako neko poseduje link nekog uputstva i slicno. Unapred zahvalan...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Flesovanje Bios-a 29.12.2005. 00:46 #3557

status: user
broj poruka: 209
Moraces da skines, i fajl, odnosno "alat" sa kojim ces flesovati BIOS pomenute ploce. Najbolje je da odes ponovo na Chaintech-ov sajt i skines "utility" koji je predvidjen bas za tu seriju ploca ( u zavisnosti da li je bios award-ov, ili ami-bios ) Napravis sistemsku (butabilnu) disketu, na koju iskopiras program za flesovanje, i novi flash fajl, za BIOS. Pokrenes program sa diskete (Ako je naziv na primer awdflash.exe, onda u komandnu liniju upises isto to kako bi pozvao program) Zapamti kako se zove bin fajl koji sadrzi novi BIOS. Kada se program startuje, trazice ti ime fajla. Upises ime fajla (na primer novibios.bin) i pratis proceduru. Sve veoma kratko traje. Ukoliko zelis da stvar ide brze, mozes ukucati i c:awdflash.exe novibios.bin, cime ces ubrzati proces, jer ce nakon takvog upisa komande, program za flesovanje automatski pokrenuti proceduru za upis novog biosa. Ukoliko se plasis da to uradis sam, mozes doci kod nas u servis. Uradicemo ti to besplatno. Pozdrav



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssboban Hvala puno!!! 30.12.2005. 00:45 #3569

status: user
broj poruka: 22


Ako sam dobro ukapirao na postojecu sistemsku disketu (za win me) dodam jos 2 stvari i to:
1. proggram za flashovanje i
2. novi bios
pa pokrenem sistem s flopija...
Hvala puno!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djboki Pazi šta radiš 30.12.2005. 10:45 #3572

status: user
broj poruka: 96
Ne !!!!!
Disketa mora da bude prazna osim sistemskih fajlova
Dakle uđeš u MS-DOS promt,ubaciš kvalitetnu praznu disketu
i kucaš FORMAT A:/S
Po završenom formatiranju na tu disketu ikopiraš Awardflash.exe
i fajl sa novim biosom,zatim digneš komp sa te diskete i radiš
kako je ti je opisao moj predhodnik.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs