Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
asus ploca i MSI graficka 6200 nvidia?
STRANA 1 OD 1
modricanac asus ploca i MSI graficka 6200 nvidia? 04.01.2006. 21:29 T1252

status: user
broj poruka: 48
Zasto nece i kakoda prorade ove dve kombinacije!Dali stvarno moraju neki "nocasnji" drajveri?
POMAGAJTE
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 05.01.2006. 00:39 #3629

status: user
broj poruka: 217



Daj malo vise detalja.

Kako to "nece da prorade".
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
modricanac Rade,ali... 05.01.2006. 13:07 #3633

status: user
broj poruka: 48



PLoca je ASUS A7v8x-X, a kartica nvidia 6200.One rade,ali se recimo u NFS 3 jednostavno restartuje komp ili izadje iz igre sama od sebe.
Pri restartovanju izlazi poruka kako treba proveriti drajvere za grafiku,koje sam budi receno dobio uz istu pre otprilike 10 dana.
Nism pomenuo da se i filmovi preko MV2 plejera blokiraju otprilike posle 20 minuta svaki put. I vrhunac ,kada posle formatitranja c particije pustim film on zamrzne misa pa ga odmrzne,ako razumes sta ocu da kazem,ali film nece da pusti.Tako je isa DVD plejerom i Windows media plejerom...
Da li stvarno ova dva cip seta nece zajedno ili ...
Dali imas neku ideju?
Hvala unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
modricanac Zaboravih da kazem 05.01.2006. 13:11 #3634

status: user
broj poruka: 48



Zaboravio sam da kazem da sam juce vratio Gforce 4 ,instalirao drajvere od pre skoro 3 godine i sve radi ,Pa cak i NFS3 koji je izgledao kao da nece da bekne na 1.7 GHz ,doduse 512 MB RAM-a.
Interesantno je to da igrica ispada kao po pravilu posle, neznam tacno,5-10 minuta.Ima li to veze sa necim?
Ili sam bacio 70 Jevreja za 6200?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 06.01.2006. 01:20 #3644

status: user
broj poruka: 217


Ako kazes da sa starom karticom sve radi super, onda je problem u ... novoj kartici.

1. Drajveri. Reinstaliraj drajvere za maticnu, a koju verziju drajvera za grafiku da koristis tu ti ne mogu pomoci (koristim ATI). Najnovija verzija nije uvek i najbolja.

2. Grafica kartica. Proveri da se ne pregreva kartica ili je jednostavno losa kartica. Ako mozes odnesi kod nekoga karticu i ako se ponasa isto u njoj je problem.

3. Napajanje. Iako 6200 nije neki potrosac, mozda je kap koja je prelila casu losem starom i slabom napajanju.

Ne verujem da je problem na relaciji maticna-graficka, ako ti windows radi bez problema (office, internet, ...) sve do pokretanja igre ili pustanja filma problem je ocigledno u drajverima ili samoj grafici.
Najvaznije je da proveris kako se kartica ponasa u drugom kompjuteru i prema tome da vidis gde je problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Mozda 06.01.2006. 13:24 #3658

status: user
broj poruka: 172
Ja se slazem sa Fencerom.Mislim da je tacka 3. u pitanju.Napajanje.
To je isti problem kao kod mog burazera , pre neku nedelju.Restartovanje,
izlazak u Windows, blokiranje...On isto ima 6200 , ne znam da li je MS ,
ali kada su mu stavili jace napajenje, sve je ok.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 09.01.2006. 17:37 #3705

status: user
broj poruka: 736
Probaj najnovije VIA drajvere, ranije su bili dosta problematicni.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
modricanac Imam napajanje od .... 09.01.2006. 19:35 #3710

status: user
broj poruka: 48


Sumnjao sam na napajanje.Mislim da je ovo moje oko 250 w.
Na uputstvu za karticu pise da je highly recomended 350 w.
Da li stvarno to moze da bude problem sobzirom da igrica radi neko vreme?Da li se tek posle tih nekoliko minuta pregreva i pokusava da ohladi karticu i tada neuspeva i restartuje tj.izlazi iz igre?
Napominje da kartica ima pasivno hladjenje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
modricanac I na kraju... 09.01.2006. 19:51 #3711

status: user
broj poruka: 48



Ponadavsi se da je sve u redu sa Gforce 4,malopre se komp takodje restartovao tj.izasao u Windows posle par minuta.
Sada mislim da me ploca zeza.Vec sam pre 1 godinu zamenio ovu ASUS plocu sa nekom kao novijom ASUSovom koja je izgleda isto sranje.
Neznam sta da radim.Skoro sam Call of duty 2 igrao bez problema.
komp se nije restartovao.I nije kocio.
Ima li veze kakao koristim Daemon tools?
Mozda radim nesto pogresno.....
Igrica je na DVD sa image fajlovima....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 09.01.2006. 23:04 #3716

status: user
broj poruka: 217



Ko sto rekoh...

1. Drajveri. Jesil` probo sa najnovijim drajverima za maticnu.

2. Grafika. Otvori stranicu i udri sa sobnim ventilatorom direktno na grafiku...ustvari tako ces bogami oladiti ceo komp : )

3. Napajanje. Da pogodim...kupljeno pre 2-2,5 godine za 15e sa sve kucistem. Krsina. Pa cak i da gresim, to sto komp restartuje i sa starom grafikom je prilicno ubedljiv dokaz da je napajanje preslabo i da ce vrlo uskoro da crkne. Mozda ti je ventilator na napajanju vec crkao ili oslabio pa se napajanje pregreva.

CoD2 koliko ja znam ne zahteva DVD u drajvu (bilo virtuelnom, bilo stvarnom). Deinstaliraj DTools pa vidi jel u tome problem ( ja kazem...prilicno neverovatno).

Ajde da ne filozofiramo na slepo. Odnesi grafiku u drugi komp i/ili ubaci neko dobro napajanje u svoj, ako ikako mozes, pa napisi kako je bilo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Napajanje 10.01.2006. 09:57 #3722

status: user
broj poruka: 172
Napajanje!?

PS:Zaboravih.Imas Asus Probe aplikaciju uz ovu plocu koja ti je na CDu.Ako je nisi instalirao , instaliraj je i prati napone dok u pozadini
pusti film i jos ponesto da bi opteretio sto vise napajanje.Promene
citanja bih stavio na 3 sekunde.Ako bude nekih vecih promena pre restartovanja , onda je definitivno napajanje.Mozda malo i eksperimentisi
sa vremenom promena.Neces iz prve verovatno uociti promene , ali nista te
ne kosta da probas.Poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs