Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
3D Club 6600 GT AGP cooling resenje
STRANA 1 OD 1
elektronpn 3D Club 6600 GT AGP cooling resenje 05.01.2006. 11:00 T1255

status: user
broj poruka: 35

gravedigger, Ovo je samo predlog za one koji misle da im je temperatrura cipa
od recimo 85C velika i ako nVidia garnatuje da taj cip bez problema izdrzava i 120C.U slucaju 3D Club kartice 6600GT:Cela konstrikcija hladnjaka sa ventilatorom se drzi za plocu pomoci tri bela tipla. Laganim stezanjem donjeg dela tipla otkacite ga od ploce. Kada to uradite sa svim tiplovima odvojili ste celu konstrukciju hladjenja od ploce. Bilo bi pozeljno da imate malo paste za hladjenje u slucaju vracanja istog. Sa donje strane konstrukcije hladjenja nalaze se tri srafcica koja drze plasticni poklopac i reklamu 3D Cluba preko hladnjaka. Odvajanjem poklopca dobijate otvoren pristup rebrastom hladnjaku. Na njega namontirajte ventilator (ja sam stavio od Intel Celerona) 4x4 cm do 5x5cm .Kao za strecu srafcici od Intel Celerona nalezu precizno izmenju rebara, mada nece im smetati ni da ih malo rasire. Dovoljno je malo zasrafiti da se ventilator pricvrsti, nema potrebe zatezati sivonjski :). Napajanje ventilatora mozete resiti raznim adapterima direktno iz napajanja ali siguran sam da vam to nece oduzeti vremena u razmisljanju. Stavite pastu malo na procesor i takvu nabudjenu konstrukciju hladjenja vratite na plocu, da tiplovi legnu na svoje rupe i lagano ih ubacite. Pazite da pri vracanju hladjenje vratite u istom polozaju u kome jedino moze i da stoji :). To je to. Imate dva ventilatora na grafickoj i bez problema mozete da igrate Far Cry pod Very High setovanju na 1024x768 sledecih par godina bez da razmisljate o temperaturi graficke. Eto ja se malo igrao pa se zaigrao. Siguran sam da ovaj postupak mozete da uradite i na ostalim 6600GT AGP a zasto ne i na PCI-Express drugih brendova, samo pazljivo pri demontazi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 A posle? 06.01.2006. 03:32 #3647

status: user
broj poruka: 327
Kolika ti je temperatura posle tog zahvata?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
elektronpn Re: A posle 18.01.2006. 14:47 #3929

status: user
broj poruka: 35

gravedigger
niza od 12 do 15 celzijusa. Inace , penjala se i do 75 i vise. Nisam morao nista cackati, kod gigabyte-a se penje cak do 85 C.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs