Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
PC Berza Caffe
Čeka nas svetla budućnost!!!
STRANA 1 OD 1
jovancic Čeka nas svetla budućnost!!! 14.10.2008. 13:59 T12581

status: user
broj poruka: 226

Sticajem okolnosti, u situaciji sam da gledam zadatke iz matematike za osnovce i srednjoškolce. UŽAS JEDAN!!!!! Prvi primer za V razred OŠ
Redom su ispisani prirodni brojevi 1234567891011121314..... Koja cifra se nalazi na 1993 mestu?

Drugi primer za isti uzrast
U aprilu 1995. godine tri utorka su bila parnog datuma. Koji dan u sedmici je bio 13. april?

Nije mi jasno, koji je praktičan smisao ovakvih zadataka? Za ovaj drugi, i da razumem - neki put treba naći dan određenog datuma. Ali, u aprilu 1995. godine, samo 04. i 18. april su bili utorci (samo dva)!!!!!

Svaka škola, pa i razred, ima iz matematike svoju zbirku zadataka, pa važi sistem: prof Mika uči đake po zbirci zadataka prof Toše, a prof Toša uči đake po zbirci zadataka prof Mike! Šta nam to rade ministri prosvete?

Iznervirao sam se, idem da legnem! To savetujem i vama koji čitate ovakve gluposti.

A 13. april 1995. godine je bio četvrtak, ko ne veruje neka proverava iz večitih kalendara, dok je subota dato kao rešenje!?!?

Sreća što je meni budućnost na izmaku, ali, vi mladi - držite gaće!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 14.10.2008. 16:39 #75199

status: user
broj poruka: 9122
Drzimo se mi, nista se ti ne brini, nerviraju oni nas, onda nerviramo mi njih, ako nesto ne znamo znamo naravno kome da se obratimo,...

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed vodi racuna o 14.10.2008. 16:52 #75204

status: user
broj poruka: 10988
o cinjenici da je matematika mracna nauka - Kabala, Tarot, ucenje Dervisa... bazirani su na slozenim operacijama sa brojevima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 14.10.2008. 16:55 #75206

status: user
broj poruka: 9122
Teza od Chuck-a i Jacke Chan-a, nije sigurno,...

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 14.10.2008. 16:56 #75207

status: user
broj poruka: 9122
Zaboravih, dobio sam 5 iz matematike bez ijedne greske, vidis da se mladje generacije jos uvek drze :D,...

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skeptik re 06.12.2008. 16:52 #82235

status: user
broj poruka: 31
Mi smo godinama unazad imali jedan o boljih skolskih sistema i edukacije u zemlji , sto pokazuju rezultati sa takmicenja.Kad ovo govorim mislim na 20 godina unazad.Sada prihvatamo nakaradne sisteme koji u sustini videcemo kavi ce biti.Voleo bih da sam optimista.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skeptik re 06.12.2008. 16:52 #82236

status: user
broj poruka: 31
Mi smo godinama unazad imali jedan o boljih skolskih sistema i edukacije u zemlji , sto pokazuju rezultati sa takmicenja.Kad ovo govorim mislim na 20 godina unazad.Sada prihvatamo nakaradne sisteme koji u sustini videcemo kavi ce biti.Voleo bih da sam optimista.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs