Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Graficke GF6600 i radeonX1300 i video kompresija
STRANA 1 OD 1
SumaN Graficke GF6600 i radeonX1300 i video kompresija 06.01.2006. 16:23 T1265

status: user
broj poruka: 4
Cuo sam da GF6600 i radeonX1300 ubrzavaju video kompresiju (ili preuzimaju sve na sebe). Da li je to tacno? I da li ubrzavaju samo kad se kompresuje u njihovim programima, ili uvek?
I da li neko zna otprilike koliko ubrzavaju? Npr. da li same mogu da kompresuju real time u DivX format?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Èuo, načuo 07.01.2006. 12:31 #3674

status: user
broj poruka: 6643
Mislim da nisi baš dobro čuo, ta mogućnost se pominje samo za nove ATI-jeve kartice i ne sa sadašnjim drajverima (dakle, čekamo, sve su za sada samo obećanja). Nemoj previše da očekuješ od reklamnih obećanja, pa ako se ipak ostvari bar pola, ok. Naime, nije samo ATI taj koji sudeluje u celoj priči, potrebno je da to podrže i proizvođači softvera koji koristi neki oblik video kompresije... (stvarno podrže, npr. kao što je isforsiran intel vs. amd... sve do pojave A64 koji je provalio optimizacije i "zloupotrebio" ih). A ako to bude istina, moja nVidija kojom sam nerado zamenio ATI-ja, leti na berzu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs