Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Koliko je pametno?
STRANA 1 OD 1
vukdusan Koliko je pametno? 18.10.2008. 12:01 T12674

status: user
broj poruka: 801

Koliko je pametno upisati prava posle prirodnog smera u gimnaziji?
Da li biste mogli da mi preporucite neku knjigu da vidim malo kako to izgleda i sta bi me cekalo?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 ... 18.10.2008. 12:12 #75807

status: user
broj poruka: 1424
nije ga pametno upisati uopste

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheGame Re:... 18.10.2008. 12:16 #75808

status: user
broj poruka: 719

Slazem se....pravnika ima na svakom cosku....Gdje si bas to nasao da upises....imas tonu boljih smjerova........

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Sto ne bi valjalo ??? 18.10.2008. 12:33 #75810

status: user
broj poruka: 6502
Pravnika uvek treba, ima vise mogucnosti za zaposlenje sa tim fakultetom u odnosu na ostale drustvene fakultete.
I ako si prirodni smer samo spremis prijemni dobro i lako ces se upisati a za posle samo ucenje, pa i prirodni smer ima u gimnaziji sve predmete kao drustveni samo manji fond casova ali isto uce, tako da ti to nije problem.

Ja da sam prirodni smer gledao bih elektrotehniku da zavrsim.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheGame Re:Sto ne bi valjalo... 18.10.2008. 12:40 #75811

status: user
broj poruka: 719

Ne znam kojih to puno mogucnosti ima sa tim smerom.....Mozes da radis kao advokat ili mozes da radis u sudu kao neki sudija,tuzilac sve zavisi sta na fakultetu izaberes POD USLOVOM DA IMAS DOBRU VEZU DA SE ZAPOSLIS.....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pcandparts Pravnik? 18.10.2008. 13:18 #75812

status: user
broj poruka: 73
Nije problem u broju mogucih poslova, TheGame je nabrojao samo neke za koje deca misle da su jedini vezani za pravo. :)

Najcesce mozes da budes pravnik u bilo kojoj firmi, tu uvek ima poslova.
Problem je, da li si siguran da ce te taj posao interesovati, tj. da li uopste znas sta te ceka.
Hocu da kazem da su to sve poprilicno dosadni poslovi, zahtevaju puno rada, citanja, ne samo na studijama nego konstantno, tokom rada, i - ne bas super dobro placeni.

Izuzetak je ako odes u advokaturu i postanes surovi derikoza, tl. ako si takav karakter.
Jer, poznajem i dosta advokata koji ne stoje bas preterano sjajno, rade po ceo dan sa raznim zamlatama, cudnim likovima, budalama, i sl, a ne uzivaju bas u nekom sjaju, jer nisu profil nemilosrdnog derikoze.

Sve u svemu, za vecinu normalnnog sveta, profesija za izbegavanje.

Osim ako neko nije zaludhenik za pravo kao nauku i sasvim posvecen tome, bez obzira na to kakav mu zivot to donosi.

Naravno bice neslaganja sa ovim sto je napisano, al bolje razmisli o svemu na vreme, jer posle je kasno.

________________________________________
::polupismenom i tehnicki nepismenom svetu treba zakonom zabraniti kupovinu kompjutera bez zavrsenog kursa (kao za voznju) a za reklamacije propisati i potvrdu o testu inteligencij

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gibbon samo tvoja odluka 18.10.2008. 17:06 #75831

status: user
broj poruka: 2
Zavrsio sam prirodno mat. smer u gimmaziji, zavrsio sam pravni fakultet, radio na sudu i sada radim kao advokat.

Sve zavisi od tvojih licnih sklonosti, motivacije, prioriteta i sl.

Nikada ne mozes planirati buducnost, u svakom poslu treba truda, rada, volje ali i srece.

U pogledu nekih od prethodnih postova - ima istine u prici o `derikozama`, medjutim takvi se vrlo brzo provale i njihova slava je kratkog veka. Problem je onih koj su njihovi klijenti.

Ukratko, moras uciti bilo koji faks da upises. Ako upises pravo verovatno ce ti se lakse otvoriti mogucnost zaposlenja nego da si recimo zavrsio arheologiju, ali ako te pravo uopste ne zanima nemoj se ni upustati.

1. zavrsis pravo, nemas volje da polazes pravosudni, hteo bi brzu lovu pa se zaposlis se u nekoj firmi /vrlo retko i slabo posluje ,ima idiota za direktora koji je pametniji od svakog pravnika,i ne isplacuje redovno zarade/, okrenes se oko sebe proslo je dosta godina a ti ni makac - ispasce da si pogresio sto si upisao pravo

2. zavrsis pravo,pomiris se da ces utrositi 2 ili 3 godine stazirajuci na sudu, ucis kao manijak 6 meseci spremajuci pravosudni ispit, dokazes se radeci u praksi, pozovu te u dobru advokatsku kancelariju gde postajes deo kvalitetnog tima - pravo ispada pravi izbor (moj slucaj)

ako malo bolje pogledas na sve osim srece utices ti sam, sto znaci da ti niko ne moze reci da li je TVOJ IZBOR pravi. Slusaj samo sebe.

Ps. veruj mi da i druge profesije rade sa cudnim, sumnjivim likovima i `budalama`....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pcandparts malo pojasnjenje 19.10.2008. 13:07 #75980

status: user
broj poruka: 73
::veruj mi da i druge profesije rade sa cudnim, sumnjivim likovima i `budalama`

Jasno da svuda ima takvih, ako se misli na okolinu, okruzenje. Medjutim advokatima su oni neizbezan, svakodnevni posao, ne 100%, ali ipak u velikom broju.

I kao sto rece kolega ::pomiris se da ces utrositi 2 ili 3 godine stazirajuci na sudu, ucis kao manijak 6 meseci spremajuci pravosudni ispit, dokazes se radeci u praksi... ...
to znaci i posle fakulteta, jos ucenja, i kasnije konstantno ucenje (ako zelis da budes pravi, odnosno da dobro zivis od toga). To sam hteo da naglasim, da ne mislis da si fakltetom zavrsio sa ucenjem.

Ako si spreman za to, onda je ok.
Naravno, kao i u svemu drugom, osim tvojih zelja, planova, truda, da bi bio bas uspesan potrebno je i malo srece, koju svi povremeno i u nekim momentima imamo u odredjenoj `kolicini`, vise ili manje, u vecoj ili manjoj meri.

_________________________________________________________________
::polupismenom i tehnicki nepismenom svetu treba zakonom zabraniti kupovinu kompjutera bez zavrsenog kursa (kao za voznju) a za reklamacije propisati i potvrdu o testu inteligencij

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs