Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Dal` je moguce
STRANA 1 OD 1
hocukuci Dal` je moguce 19.10.2008. 00:20 T12692

status: user
broj poruka: 296

Sve vreme Everest mi pokazuje temperaturu hdd 38 i procesora 36, poslednjih nekoliko dana i veceras. Sad pred spavanje rekoh da malo provetrim sobu jedno 10-ak minuta, slucajno pogledam kad ono hdd 35 a procesor 28.
Neverovatno jos cu sobnu temperaturu da merim doticnim.



WD6400AAKS i 5000+
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nomemory Re 19.10.2008. 00:36 #75913

status: user
broj poruka: 251



Nemoj vise da je provetravash, smrznuce ti se proc.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci ... 19.10.2008. 00:51 #75917

status: user
broj poruka: 296

Ususkao sam ga, ne brini.
Znaci resenje je ako temperatura krene gore, samo prozor otvoriti.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Da... 19.10.2008. 01:01 #75920

status: user
broj poruka: 327
Naravno, ali to se isto radi i kada spoljna temperatura ode u minus. Sto veci minus napolje, to bolje. I da, prozor nikako ne drzati otvoren manje od sat vremena, jer ce procesor biti hladniji ako se hladnoca akumulira u sobi. Ako prozor drzite otvoren vise od dva sata budite sigurni da povecanje temperature necete videti minimum 4 sata. P.S. Sedecete u drugoj sobi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed pazi, nemoj da dodjes 19.10.2008. 06:34 #75937

status: user
broj poruka: 10988


u iskusenje da bacis komp kroz prozor (mada, bolje i tako nego da ga bacas kroz zatvoren prozor).
Salim se. Temperatura HDD-a je savim O.K., narocito ako nemas neki poseban kuler za njega.
Ja sam imao Seagate-a koji je perfektno radio 3 godine (i jos je itekako ziv, ali na drugoj masini) pri temp>45C*.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Verujem - ne verujem 19.10.2008. 12:03 #75965

status: user
broj poruka: 6643
Nisam ja Bajaga, ali, očitavanje za procesor je bezveze. Međutim, pošto ti komp radi kako treba, smaraš se pokušavajući da napraviš problem tamo gde ga nema. Nahrani kog treba, i, piči samo... ok je to.
Inače, skidanje/povećanje temperature u kućištu za jedan stepen, dovodi do skidanja/povećanja temperature procesora i do 2x više, tj. za 2 stepena, u zavisnosti od termalnih karakteristika kućišta i komponenti.
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs