Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
HDD Western Digital i BEZOBRAZLUK distributera
STRANA 1 OD 1
MaliAbner HDD Western Digital i BEZOBRAZLUK distributera 10.01.2006. 09:39 T1276

status: user
broj poruka: 7761
Pre izvesnog vremena je bila velika polemika oko HDD-ova, ja sam imao ruznih iskustava sa Maxtorom i zato sam kupio WD.
Juce sam ponovo otisao u prodavnicu EuroLINK 2000 i kupio jos jedan WD, ne bivsi upoznat sa uslovima garancije (koja inace NAVODNO traje 3 GODINE) platih racun a ono sve sto dobih uz racun detaljno procitah tek kad sam stigao kuci.

A TAMO IZNENADJENJE, GARANCIJI OD TRI GODINE NE PODLEZU GRESKE TJ BED SECTOR-i NA MAGNETNOM SLOJU DISKA SEM SU SLUCAJU AKO SU UGRADJENI U RACUNAR U OVLASCENOM SERVISU I ZAPECACENI ODGOVARAJUCIM STIKEROM.

PA DOBRO BRE SRBINE DOKLE VISE OVAKO ?!?

Interesuje me da li je ovo uobicajena praksa kod svih distributera i lokalnih uvaljivaca HDD-ova.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

P.S. Pre kupovine iako to nije od velike pomoci prvo se raspitajte za uslove garancije pa se tek onda odlucite za kupovinu.
Inace opste je poznato da se prilikom transporta od fabrike do kupca diskovi mogu ostetiti te fabrike na narucenih 100 komada diskova salju dodatnih 20-30% diskova vise bas iz tog razloga, sto ce reci ako covek kupi disk stavi ga sam u racunaljku i ustanovi kvar na pocetku moze samo da place i garancijom obrise CMAR.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique WD 10.01.2006. 10:29 #3725

status: user
broj poruka: 205
Ne sekiraj se. Imao sam istu situaciju. Pozovem ja njih da im se najeb... i kazu da to nema veze, tako je nekad bilo, sad je naj normalnije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zox86 WD Rulez 10.01.2006. 14:04 #3727

status: user
broj poruka: 94
Naravucenije - BIRAJ PRODAVNICU, i ne gledaj gde je jeftinije jer mozes ustedeti najvise 1-3%, a mozes izgubiti puno toga :).
Ne sekiraj se, nije WD Maxtor, tako da ti taj garantni list najverovatnije nikad nece zatrebati ;)
Sto se tice primedbe da proizvodjac salje 10-20% robe vise usled moguceg ostecenja u transportu... hahahaha da nisi malo preterao, to ide malo drugacije ;)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Chapi hard dis 10.01.2006. 22:44 #3738

status: user
broj poruka: 1



To nije tacno da salju 10 do 30% vise hard diskova od strane proizvodjaca prilikom kupovine.A sto se tice garancije mislim da si prevaren jer garancija vazi i u tom tvom slucaju.Moje je misljenje da je tom tvom hard disku vec istekao granatni rok, zato je i bio tako jeftin.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Nego kako je? 11.01.2006. 01:24 #3742

status: user
broj poruka: 7761
Prvo ja nigde nisam naveo cenu, a ona je oko 8000 dinara znaci standardna cena kod domacih prodavaca, a firma je jedna od vecih.

Drugo MMilorade dede reci kako to ide, ako ne ide tako, to se tako radi zbog radi REKLAMACIJE, a to sto domaci uvoznici i distributeri na taj procenat viska gledaju kao na dar s neba to je druga stvar.

Nije to prica samo sa diskovima ista stvar je i sa ostalom robom samo sto proizvodjaci po svojim empirisjkim saznanjima odredjuju visak koji stavljaju u pakovanje.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Niko se nije setio 11.01.2006. 21:00 #3751

status: user
broj poruka: 172
Kako se nijedna firma ili ti firmica nije setila da ne daje garanciju!
Recimo dodjete u radnju kod njih i oni vam predloze robu.
Evo ovo vam je 8000 dinara sa ovakvom garancijom od 3 godine,
a ovo vam je isti proizvod bez garancije za 6800 dinara pa vi
vidite.Mozda neki mali rok od recimo 48 sati.Hmm.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blacky I ja sam imao bad sec. 02.02.2006. 11:03 #4160

status: user
broj poruka: 16
I Intel firma kod koje sam je kupio mi je zamenila harddisk (Maxtor)... Mislio sam da je tako kod svih prodavaca...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blacky graficka & MB Soft 02.02.2006. 11:05 #4161

status: user
broj poruka: 16
Meni se nesto slicno desilo prosle godine. Kupio sam graficku u MB Softu - GF4 mx4000 8X 64-bit 64mb AXLE. Medjutim kada sam dosao kuci i ugradio je, a zatim i ukljucio komp. Ekran je s vremena na vreme blinkao. Sutradan sam se vratio u prodavnicu, pa do njihovog servisa, i dali su mi novu istu karticu. Ta nova je radia fino dok nisam pokrenuo CorelDraw, binkanje je opet pocelo, ali samo kada je Corel bio aktivan. Opet sam otisao do MB servisa (direktno), oni su pokrenuli neku animaciju (cekiranje graficke pomocu avioncica iz tog spec.progrma) i sve je ok radilo, a CorelDraw nisu imali... Ja sam rekao da kod mene blinkce, pa su mi rekli da mogu samo da doplatim za neki drugi model i zamenim tu svoju (posto su avioncici leteli bez problema). E, tada ja nisam znao da li da se nerviram sto moram da jos placam, ili da budem srecan sto mogu da zamenim tu karticu. Odem ja do prodavnice, platim razliku u ceni i kupim AtiRadeon 9200se sa 128mb. Nadao sam se da ce se jednonedeljna kupovina graficke zavrsiti, kad...ovoga puta ekran nije blinkao, ali je kuler graficke drndao jedno 50ak sec. nakon ukljucenja kompa! U MB servisu su mi rekli da je to kondenzacija i da je graficka ispravna, ali su mi podmazali kuler i on je prestao da drnda. Poceo je ponovo posle dve nedelje... Tada sam odlucio da vise necu kupovati kod nih. Eto, i ja sam postao mehanicar od skoro - drzim pored kompa flasicu lalenog ulja (od kevine sivace masine) i povremeno kapnem kapljicu / dve na osovinu kulera graficke i sve fino radi, "k`o podmazano"!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs