Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Preporucite zvuvnu karticu
STRANA 1 OD 1
ivankg Preporucite zvuvnu karticu 10.01.2006. 21:31 T1282

status: user
broj poruka: 4
Planiram da kupim Altec Lansing 5100 pa me zanima koju zvucnu preporucujete (za muziku, igrice, filmove) pri nekoj pristupacnijoj ceni 30-40 evra
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Malo šta tu ima da se bira 11.01.2006. 00:26 #3740

status: user
broj poruka: 6643
S toliko para, malo šta možeš da biraš (eto, da izbegneš no name CMI kartice i ostale zujalice-brujalice... uzmi najskuplji Creative koji možeš, jer mislim da Terratec nema po toj ceni (proveri sam).
Ipak, nekako po tvojoj kupovini i pitanju naslućujem veeelika očekivanja od 5.1 (i čak zavist za 6.1 i 7.1) sistemima....
Kako se pojavi koja generacija Creative kartica, od Live!, Audigy i sličnih šifri, kuju se u zvezde da bi, malo po malo, procureli i opisi koji ih stavljaju tamo gde i pripadaju: u proizvode sa vrlinama ali i mnogim manama. Dodatno se kao problem nameće to što je nekada Sound Blaster bio standard kome su se svi povinovali i kopirali ga, a sada se dešava da ima problema sa Creative-ovim drajverima i kompatibilnošću sa ovim ili onim...
Nisam audiofil, poseban stručnjak i sl. za to, ali imam svoje uši i sud: moja integrisana sound storm 5.1 "kartica" (čip zapravo) na Abit-u NF7 zvuči mi isto kao i Audigy2 kojeg sam ipak kupio samo zbog jedne mane: snimanje zvuka sa eksternih izvora bolje je podržano kod softvera za obradu videa a i kvalitet snimljenog zvuka bolji je na Audigy-ju, ali to je ujedno sve. Individualno mislim da je osećaj surround-a jači na nVidijinom sound stormu, ali to je subjektivan osećaj na osnovu sećanja...
Ponešto od tog surrounda se nađe u ponekoj igrici, ali generalno, programere igara izgleda boli patka za prostorni zvuk, a tako je i sa mnogim dvd naslovima. Negde je to doduše baš ono što očekuješ a i više od toga, pun doživljaj, ali kako je to (bar meni) suviše retko, mnoštvo primera koji to ne potvrđuju nekako frustrira i čovek se oseća prevarenim ili misli da mu hardver ne valja.
Ja sam na kraju Altec Lansing 251 preradio i nakačio na SkyVision, a na računar vratio Altec Lansing ATP3 2.1 sistem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs