Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Problem
STRANA 1 OD 1
MilosNBG Problem 11.01.2006. 18:15 T1284

status: user
broj poruka: 1586
Narode, imam problem. Skoro sam sklopio masinu, instalirao Home Xp originalni i to je radilo neko vreme (tri dana). poel toga, komp je poceo da se resetuje sam od sebe, da zabada kada se igra neka igrica, da prekida instalacije programa... Mislio sam da je do sistema pa sam formatirao hdd i instalirao XP pro, medjutim po pokretanju prve instalacije divx kodeka, masina je opet zabola, a u toku jednog dana se cak tri puta resetovao sam od sebe ( jednom dok je radio winamp, drugi put u toku igre warlords i treci put dok sam kucao tekst u word-u). Cackao sam po njemu da vidim da se neka komponenta ne pregreva, ali je sve hladno. Pomagajte!!!
Ako nesto znaci evo i konfiguracije:

AMD Sempron 2800+ 64bit FSB800 256kb
MSI K8T-Neo V
Kingston 512mb DDR400
WD 80gb 7200rpm 2mb
Gigabyte Ati Radeon 9550 256mb 128bit (pasivno hladjenje)
ATX Frontier 400W
combo LG 52x32x52x 16x dvd
dvdrw Lite-On
Masina je nova

P.S. Kuciste na prednjoj strani ima dve led plave diode, kao ukras, i skoro je jedna pregorela a druga treperi kada cd-rom pocne da cita, mada mi se cini da i ona polako gubi na jacini svetla, kao da i ona polako gori.

Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Na prvu ruku 11.01.2006. 20:21 #3749

status: user
broj poruka: 6643
Šta god da je, nije (još uvek) potpuno neispravno, zato po meni sumnja pada na: delimično neispravnu memoriju (radnu tj. RAM ili onu na grafičkoj kartici...), sledeći sumnjivko je napajanje na kom slobodno flomasterom napiši i 800W pored tih 400 a tek zatim i matična ploča (imao sam i jedan slučaj da neispravan LG CDRW ruši sistem iako se ne koristi!!!) ... ipak, da bi sumnju u potpunosti usresredili na hardver, ipak si trebao malo "lakše" da eksperimentišeš, izbaci ti lepo iz kompa sve osim diska, grafičke i jednog optičkog rom-a, pa instaliraj samo windows, direct-x i drajvere za matičnu ploču (sveže), bez naknadnih kodeka za video i zvuk. Po meni bi i grafičku trebalo ostaviti kao standard vga, dakle skroz generičku pa poterati sve to da malo radi i opteretiti ga, ako tu nema problema onda je u pitanju softver i pravilnost instalacije, a ako puca i pri ovako minimalnoj konfiguraciji, verovatno je ipak hardver. Tu bi ti već dobro došao drugi komp da bi mogao sa proveriš memoriju, grafičku, hard ili čak procesor, ali, postoji i dosta testova i za ovako nestabilnu konfiguraciju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Da nisi slucajno 11.01.2006. 21:20 #3752

status: user
broj poruka: 172
Da nisi mozda greskom pri ubadanju nekog od konektora za napajanje
u HDD , DVD i slicno , okrenuo konektor suprotno , jednom ali samo jednom.Memoriju bih izostavio , pre bih sumnjao na napajanje,plocu...
Kako to da je led vrisnuo tako brzo , a masina nova.Ne verujem.Pre bih premerio napone na konektorima,pa na ploci,pa...Ima gi ih jos,ali da li imas garanciju na celu makinu ili si sam sklapao?Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssboban Moj savet 12.01.2006. 00:07 #3753

status: user
broj poruka: 22

Moj savet ti je kupi neko normalno kuciste ili bar napajanje. najjeftiniji koji vrse posao su DTK , Chieftec ili npr Cooler master.
Led diode retko crkavaju tako da je i to nesto sto je sumnjivo.
Nadalje se slazem s prethodnim savetima koje si dobio.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Re: Da nisi slucajno 12.01.2006. 01:46 #3754

status: user
broj poruka: 327



:: Da nisi mozda greskom pri ubadanju nekog od konektora za napajanj
:: u HDD , DVD i slicno , okrenuo konektor suprotno , jednom ali samo jednom.Memoriju bih izostavio , pre bih sumnjao na napajanje,plocu..
:: Kako to da je led vrisnuo tako brzo , a masina nova.Ne verujem.Pre bih premerio napone na konektorima,pa na ploci,pa...Ima gi ih jos,ali da li imas garanciju na celu makinu ili si sam sklapao?Poz
::
::
::

Svaka ti cast na odgovoru. Potpuno je nemoguce da covek bilo kako pogresi sa konektorima za napajanje.
Ja najvise sumnjam na napajanje, posle toga proveri RAM. Skini s neta Gold Memory i propusti masinu kroz program iz Dosa pa ces videti da li je to problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Re: 12.01.2006. 07:43 #3755

status: user
broj poruka: 172
:: Svaka ti cast na odgovoru. Potpuno je nemoguce da covek bilo kako pogresi sa konektorima za napajanje
:: Ja najvise sumnjam na napajanje, posle toga proveri RAM. Skini s neta Gold Memory i propusti masinu kroz program iz Dosa pa ces videti da li je to problem

Nisi izgleda razumeo ili se ja nisam korektno izrazio.Normalno je da ne moze da okrene konektore , ali ako je probao suprotno , a vrhovi iglica se dodirnuli moze doci do problema.Aha , izostavio sam rec ,,pokusao".Hvala.Poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic He He... 12.01.2006. 12:17 #3757

status: user
broj poruka: 78
Pa bre zar ste svi toliko vezani za AMD-a da nikome ne pada na pamet da Sempronce mozda pravi problem?

1) Najverovatnije je u pitanju memorija, cak i ako je ispravna, mozda je stavljena na previse labava podesavanja, u tom slucaju vrati setovanja na SPD;

2) Takav isti problem je do sada imalo par ljudi koje znam koji imaju Semprone, a od tih par dvoje ih ima bas 2800 64bit, kompovi su im bili pod garancijom, a zakljucci "ovlascenih servisera" su bili da su u pitanju procesori. Da ne gresim dusu mozda nije CPU los ili "broke", moza se desiti da je kuler lose legao na procesor, Sempron hoce da se ljuti cak i kada se ne pregreva, a kuler ne legne lepo...

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Jos jedno iskustvo 14.01.2006. 10:05 #3808

status: user
broj poruka: 172
Evo jos jedne iste stvari.Potpuno isti simptomi kao tvoji osim led dioda koje nisam gledao.Kod drugara sam isto tako juce pokusavao i pokusavao
da instaliram ovo,ono, a komp se resetuje nekad posle par minuta nekad posle 10tak minuta.Nekad zamrzne.Dodjem sa ortakom i jacim napajanjem
da bi ga zamenili,kad,pre zamene, probamo ovo,probamo ono.Nista , sve radi.Pomislih da je moj ortak,inace serviser, talican...Na kraju ukapiramo da se svo resetovanje desavalo negde popodne do nekih 17h i nesto vise.Zakljucismo da je u pitanju elektrodistribucija i mozda preveliko opterecenje na njihovoj mrezi u odredjenim satima preko dana,mada nema pravila.Ovo me je podsetilo jer si rekao da ti se ovo desava preko dana.Mozda je spas ako od tri faze ima jedna koja je ok i koja nema velikih varijacija.Ne znam da li je ovo slucaj i kod tebe, ali ne skodi , samo moze da koristi , da kucnem u drvo.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs