Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
problem sa CPU-OM
STRANA 1 OD 1
stick problem sa CPU-OM 12.01.2006. 04:56 T1286

status: user
broj poruka: 10
Imam procesor intel na fsb800 soket 478 kome je polomljena nozica na cosku. proban je na drugoj ploci i podigao je sistem. U nedoumici sam da li da ulazim u nabavku druge ploce verovatno nove ili ne. Mozda nisam jasan ja nemam plocu za taj procesor. Postoji li neki test kojim ga mogu ispitati?






m
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stante koji pin? 12.01.2006. 10:45 #3756

status: user
broj poruka: 59
Treba pogledati koji je to pin, i sta on znaci procesoru (mozda na sajtu proizvodjaca). I da li je skroz polomljen, ili se moze to popraviti (staviti bakarnu zicu u leziste gde fali pin, pa da se to "kompenzuje"...
Inace, ako se sistem podigne, to nije nikakva garancija da je sistem stabilan. Treba ga podvrgnuti visecasovnom opterecenju (prime, hotcpu i sl) da bi se mogao doneti neki konkretniji zakljucak
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic iskustvo... 12.01.2006. 12:27 #3758

status: user
broj poruka: 78
Meni se desilo svojevremeno da sam u trenutnu nepaznje stavio Intel Celeron D u loziste, ali rotiran za 90`, rezultat je bio dva razvaljena pina, koji su ubrzo otpali. Na moju nesrecu nisam upropastio dva pina koji su dovodili Vcc i Gnd, vec dva koja su dovodila razlicite signale. Imao sam prijatelja u jednoj firmi koji mi je profi zalemio nove pinove, koji su bili malo deblji, ali su uz malo turpijanja i malo sirenja lezista na ploci legli kako treba i taj CPU je stajao u masini oko godinu dana posle popravke. Istrpeo je sve zive maltretaze, i na kraju sam ga prodao, normalno nisam ga uvalio, covek ga je istestirao i otisao kuci zadovoljan.
To ti je moje iskustvo, a moj savet ti je:
- Probaj procesor sa nekim Burn testom, ako izdrzi barem pola sata rada, NEMOJ DA GA POPRAVLJAS, koristi ga takvog kakav je...
- Ako ne izdrzi, nadji nekog ko je profi, ko radi u nekom dobrom servisu da ti nalemi novi pin, koji nikako ne sme da bude npr. od aluminiuma (mozda i sme, ali ja se ne bih igrao).

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stick podrobnije objasnjenje 12.01.2006. 16:03 #3759

status: user
broj poruka: 10
Nozica ima funkciju Vcc ili output/input. Ne poznajem coveka u gradu koji bi se prihvatio takvog lemljenja ( vec sam neke pitao) i neznam kako se prakticno izvodi ovaj CPU test (nisam bas neki kompjuteras sa stazom)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic pa.... 13.01.2006. 11:42 #3783

status: user
broj poruka: 78
Moyes ya to da iskoristis i SiSof Sandru, tj ona u sebi ima burn test, ili jedan mali programcic koji se zove CPU Stability Test.
Sto se lemljenja tice, ko sto rekoh, moras naci nekog koga poznajes, a da bi hteo da se bavi time, koliko ja znam ne postoji ni jedna firma koja bi ti to uradila. Ako imas kuma, ujku, komsiju koji je zaludjen za elektroniku, to bi ti bila najboilja solucija.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
daklu ja sam lemio 16.01.2006. 21:42 #3874

status: user
broj poruka: 10
lemio sam celerona 1.7 ili tako nesto.. vise se ne secam!
lemljenje je bilo uspesno :) ali procesor ni posle toga nije radio!
sto je najgore... razjebao sam socket na ploci!!!! tako da ni ispravan procesor posle toga nije radio!
problem je bio sto su nozice bile isuvise debele! a ploca neka SH klasa.
isti procesor je proban i na asus ploci..i nije pokazivao znake zivota.... ali makar nije razjebao socket...
tako da ti ne preporucujem da lemis.... ili slicno da radis :)
ps : ja sam lemio 2 nozice
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
elektronpn elektronski 18.01.2006. 15:05 #3931

status: user
broj poruka: 35

gravedigger
ma da, slazem se da ga zaletujes onako, elektronski.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg IDeja! 19.01.2006. 04:57 #3948

status: user
broj poruka: 163
Ljudi, ja imam brener, k`o donosi pivo?

:)

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs