Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Ukidanje monopola Lelekoma ,internet će pojeftiniti do 30 odsto
STRANA 1 OD 1
obradmi Ukidanje monopola Lelekoma ,internet će pojeftiniti do 30 odsto 28.10.2008. 23:17 T12863

status: user
broj poruka: 7700
U Srbiji će internet pojeftiniti do 30 odsto pošto je velikoprodajno tržište interneta liberalizovano, procenila je danas ministarka za telekomunikacije i informaciono društvo Jasna Matić.

Do sada je međunarodno povezivanje išlo preko Telekoma, koji je svoju monopolsku poziciju naravno koristio, tako što je nivo cena bio nešto viši nego što je u zemljama u okruženju`, kazala je ona.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&lang=0&sifra=9942f7525d5ece2bb9a5c4b14d477500&dan=28&mesec=10&godina=2008
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: Ukidanje monopola Lelekoma ,internet će pojeftiniti do 30 odsto 29.10.2008. 00:08 #77207

status: user
broj poruka: 3053
Ovo je zemlja S(v)rbija,a ja u bajke ne verujem!!! Ma naci ce nesto da izmuvaju...


VAZNO JE ZNATI DA NISTA NIJE VAZNO!!!

:: U Srbiji će internet pojeftiniti do 30 odsto pošto je velikoprodajno tržište interneta liberalizovano, procenila je danas ministarka za telekomunikacije i informaciono društvo Jasna Matić
::
:: Do sada je međunarodno povezivanje išlo preko Telekoma, koji je svoju monopolsku poziciju naravno koristio, tako što je nivo cena bio nešto viši nego što je u zemljama u okruženju`, kazala je ona
::
:: http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno〈=0&sifra=9942f7525d5ece2bb9a5c4b14d477500&dan=28&mesec=10&godina=2008
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trogdor Ako ne bude tako, 29.10.2008. 00:15 #77208

status: user
broj poruka: 373
idemo na ulice, ja cu prvi da vristim 20mb za 20e, odma sada odma...
Go Go Go !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Od 5.10 traje borba za to 29.10.2008. 00:27 #77211

status: user
broj poruka: 7700
Jos da ukinu monopol Postanske stedionice i sve OK.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexalex re 29.10.2008. 00:34 #77215

status: user
broj poruka: 43
30% je nedovoljno takoreci nista,
trebalo bi makar 500% za ovaj protok,tj za ove pare koje dajemo da imamo barem 10Mbit
ovo je sramota sta se prodaje ovde, za 10godina necemo dostici ovim tempom ono sto imaju nemacka ,francuska,italija...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Nesto se ne smanjuju.... 29.10.2008. 02:53 #77224

status: user
broj poruka: 1389

samo se povecavaju brzine za iste pare. Razlog je prost. do sada su sve sami downloaderi jurili net. Sada se vec pojavljuje gomila NORMALNIH korisnika interneta kojima rapidshare nije jedini izvor ka kome ce slati tcp sync... Samim tim mogu da daju korisnicima i vece brzine buduci da takvi korisnici nece gusiti linkove.

P.S - bas me zanima sta bi radio sa 10Mbps?
Skidao pirateriju, pratio live TV ili imao manji lag?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nashman ... 29.10.2008. 07:19 #77230

status: user
broj poruka: 146


Sreća naša,pa imamo pametne ministre kojima ništa ne može da promakne!A šta li im znači `informaciono društvo`?Neka sekta?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Nesto se ne smanjuju.... 29.10.2008. 07:32 #77231

status: user
broj poruka: 7761
Pa znas kako ima nas koji saljemo tone mejlova sa raznim prikacenim stvarima, od velikih word fajlova do nekoliko fotografija, slanje projekata u PDF formatu da ne spominjem. Ima onih koji imaju kancelariju `na liniji` pa im treba jaca veza.

Uostalom sta mislis koliko traje sljanje i primanje mejla od recimo 70mb.

I danas ne koriste svi internet samo za pirateriju, ima i onih koji to rabe samo na posao.

Tomato Republic Of Serbia !!!

P.S. Video konferencije da ne spominjem.

::
:: samo se povecavaju brzine za iste pare. Razlog je prost. do sada su sve sami downloaderi jurili net. Sada se vec pojavljuje gomila NORMALNIH korisnika interneta kojima rapidshare nije jedini izvor ka kome ce slati tcp sync... Samim tim mogu da daju korisnicima i vece brzine buduci da takvi korisnici nece gusiti linkove
::
:: P.S - bas me zanima sta bi radio sa 10Mbps?
:: Skidao pirateriju, pratio live TV ili imao manji lag
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Panta019 Re: Nesto se ne smanjuju.... 29.10.2008. 07:58 #77233

status: user
broj poruka: 1583
Da nisi mozda Lelekomov spijun ili zaposleni, da nas ovde ubedjujes da treba ostati na magarcu i da se ne treba popeti na konja ?

Da ne zastupas tezu sto gore to bolje ?

Da nisi prevideo cinjenicu da bas sve zemlje u Evropi imaju brzi internet nego kod nas a placaju ga onoliko koliko placamo mi ovu sramotu od interneta ?

Vec duze vreme strane kompanije u Srbiji su vrsile pritisak da se ubrza internet jer im OVO NIJE DOVOLJNO.

___________________________________

I pijan i trezan za kompjuter vezan.

::
:: samo se povecavaju brzine za iste pare. Razlog je prost. do sada su sve sami downloaderi jurili net. Sada se vec pojavljuje gomila NORMALNIH korisnika interneta kojima rapidshare nije jedini izvor ka kome ce slati tcp sync... Samim tim mogu da daju korisnicima i vece brzine buduci da takvi korisnici nece gusiti linkove
::
:: P.S - bas me zanima sta bi radio sa 10Mbps?
:: Skidao pirateriju, pratio live TV ili imao manji lag
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: Nesto se ne smanjuju.... 29.10.2008. 09:43 #77240

status: user
broj poruka: 938
Nije poenta da imash 10Mbps,nego da 265 Kbps flat ne kosta 20 eura kao kod PTT net-a,nego 5-10.Zasto da placamo nesto 3-4X skuplje nego drugi?Zato sto smo ovce ili zato sto su telekomovci fukare i lopovi?


::
:: samo se povecavaju brzine za iste pare. Razlog je prost. do sada su sve sami downloaderi jurili net. Sada se vec pojavljuje gomila NORMALNIH korisnika interneta kojima rapidshare nije jedini izvor ka kome ce slati tcp sync... Samim tim mogu da daju korisnicima i vece brzine buduci da takvi korisnici nece gusiti linkove
::
:: P.S - bas me zanima sta bi radio sa 10Mbps?
:: Skidao pirateriju, pratio live TV ili imao manji lag
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Panta019 Re: Re: Nesto se ne smanjuju.... 29.10.2008. 10:10 #77243

status: user
broj poruka: 1583
Tako je care. Udri po lopovima m..jku im j...bem monopolsku.

___________________________________

I pijan i trezan za kompjuter vezan.

:: Nije poenta da imash 10Mbps,nego da 265 Kbps flat ne kosta 20 eura kao kod PTT net-a,nego 5-10.Zasto da placamo nesto 3-4X skuplje nego drugi?Zato sto smo ovce ili zato sto su telekomovci fukare i lopovi
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed juce sam saznao da za iste pare 29.10.2008. 10:54 #77252

status: user
broj poruka: 10988


koje Telekomovi korisnici placaju za 512K (flat), kablovska (SBB) isporucuje 1M (Flat).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Panta019 Re: juce sam saznao da za iste pare 29.10.2008. 12:41 #77258

status: user
broj poruka: 1583
Juce si saznao !?
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.
Gde li si ti bio kada to nisi znao, covece. Konkretno SBB to radi od 12.septembra.2008.godine.

___________________________________

I pijan i trezan za kompjuter vezan.

::
::
:: koje Telekomovi korisnici placaju za 512K (flat), kablovska (SBB) isporucuje 1M (Flat).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Ma kakav Lelekomov spijun 29.10.2008. 14:35 #77260

status: user
broj poruka: 1389

:: a znas kako ima nas koji saljemo tone mejlova sa raznim prikacenim stvarima, od
velikih word fajlova do nekoliko fotografija, slanje projekata u PDF formatu da ne spominjem. Ima onih koji imaju kancelariju `na liniji` pa im treba jaca veza.
:: Uostalom sta mislis koliko traje sljanje i primanje mejla od recimo 70mb

Pa ja sam zato i pobegao sa ADSL-a na 3G - imam preko 300kbps upload.

:: Nije poenta da imash 10Mbps,nego da 265 Kbps flat ne kosta 20 eura kao kod PTT net-a,nego 5-10.Zasto da placamo nesto 3-4X skuplje nego drugi?Zato sto smo ovce ili zato sto su telekomovci fukare i lopovi

E OVO SAM I JA MISLIO, nece nam sigurno smanjiti pretplate, samo im se povecanjem broja NORMALNIH korisnika otvara mogucnost da povecaju brzine (cime ce gomila biti zadovoljna i ucutkana). A onda ce da povecaju pretplatu, jer kao imate kvalitet do jaja. E, ja hocu nizu cenu za 512kbps, a ne 1Mbps za iste pare ili 100Mbps za duplo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 29.10.2008. 14:41 #77261

status: user
broj poruka: 1228
inrbO, ıuǝɹʞo, sve je to sr@nje... Tesko je nahraniti skupstinske veprove, a oni su glavni krivci za sve.

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Da se razumemo ,nisam ja za ukidanje Telekoma 29.10.2008. 17:50 #77273

status: user
broj poruka: 7700
Ali neka se bore na trzistu ,pa ko sposobniji i povoljniji sa cenama taj neka i opstane na trzistu.
Ovako situacija kad su svi morali preko njih da se linkuju radja hiljade birokrata plus cena skuplja 30 % u odnosu na okolne zemlje.Znaci nesto je bilo trulo u drzavi Danskoj.Dakle gospodo iz Telekoma molim ucestvujte u trsiznoj utkamici pod ravnopravnim uslovima kao i svii drugi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
banep RE 29.10.2008. 18:31 #77275

status: user
broj poruka: 537
Dok neko ne bude visio na terazijama nece biti bolje...Hrane nas ko` budale na kasicicu, odnos uploada i downloada je katastrofa i sto je najgore sa ovim povecanjem od 01.11 nece se povecati upload. Sedi i placi ... sto kod nas nema neka budala da uzme pusku u ruke i uleti u malo u taj telekom. Sta mislite da uvezemo nekoliko iz Ameriku ili iz neke od tih skandinavskih drzava?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatZadd OVAKO.... 29.10.2008. 20:03 #77284

status: user
broj poruka: 140
Vidim da se ova tema vuce po forumu od ......i da svi mi zeljno iscekujemo `TAJ DAN` jer kao sto je rekao `brat` ciganin(BEZ UVREDE) IMA LJUDI KOJIMA NET TREBA I ZA POSAO(MALO PIRATERIJE NECE DA SKODI)

E sad,posto nisam redovan na forumu),neznam da li znate i da li je neko primetio,vecinski vlasnik SBB je postala Evropska banka za obnovu i razvoj,tako da je verujem da su oni najzahvalniji za ovo skidanje monopola(ako ga bude)..........

UAAAA LOPOVI,ZBOG KOG SAM JA GUTAO SUZAVAC I SETAO 3 MESECA,DOBIJAO BATINE...DA OPET LOPOVI......

POZZ


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexalex re 30.10.2008. 00:47 #77299

status: user
broj poruka: 43
ne znam dali ste primetili do sada ,ali bi TREBALO!
KAD GOD SE GOVORI O SKIDANJU MONOPOLA DODJE JOS VECI MONOPOLISTA DA NAS TUCE I ZA USI VUCE!
U ovoj nasoj maloj lepoj zemlji nista nije normalno, ulje u centru skoplja jeftinije za 12 dinara nego u beogradu,secer skuplji nego ikada iako je repa rodila,zito kod seljaka 10din a kod ne monopolista brasno 50din,gorivo skuplje za 16din nego prosle godine iako je cena na svetskom trzistu bila veca nego sad,gas poskupeo za 60% zbog ne monopolista...jos samo internet da pojeftini i dad nam bude superiska surferiska.
I DA, JA BIH ZELEO DA IMAM 16000MBIT/S KAO MOJA SESTRA U FRUNKFURTU ZA 25EUR MESECNO!!!!!!!STA CE NJOJ TO JA NE ZNAM AL BI I JA VOLEO DA IMAM !!!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexalex RE 30.10.2008. 01:01 #77300

status: user
broj poruka: 43
I ta Jasna Matic bi trebala u najmanju ruku da se stidi a ne jos da se hvali glupostima
U zemlji srbiji sve moze i da ministar bude neki kuku lele ,svaki forumas odavde je pametniji od nje 30% minimum

pozdrav svima

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs