Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Kocenje u filmovima i igrama
STRANA 1 OD 1
supetar Kocenje u filmovima i igrama 13.01.2006. 12:32 T1293

status: user
broj poruka: 19
Moja konfiguracija je sledeca: Abit NF7-S V2.0, AMD Barton 2500 (overklokovan na 2200MHz), Leadtek GeForce FX 5200 (128MB), WD 80GB-BB(2MB), 2 x 512MB, Pionir DVD 120-S, Pionir DVDRW 107D, napajanje Rexpower navodnih 350W, UPS PowerMust 800 Pro, …
Radna temperature procesora je oko 50, a ploce oko 28 stepeni. Pod punim opterecenjem: procesora oko 58, a ploce oko 32. (sve to za zatvoreno kuciste)
HD mi je prikopcan preko adaptera (koji se dobija sa plocom) na SATA konektor.
Problem je sledeci:
Kada gledam filmove ili igram neku od igara, ne mora biti zahtevna, komp mi se zamrzne na 20-tak sekundi i posle toga nastavi normalno sa radom. To i nije tako strasno kada gledam film ali kada igram neku simulaciju voznje to je veci problem.
Probao sam i sa instalacijom XP-a sa SP1, i sa SP2. Bilo koji XP ima isti problem na mojoj konfiguraciji. Nista od toga se ne desava u Windowsu 2000. Promenio sam drajvere za plocu, graficku, spustao radne frekvencije i graficke i procesora, ali uvek isto.
Da li neko zna koji bi problem mogao da bude u pitanju, jer se sa ovim patim vec duze vreme?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mark :) 13.01.2006. 14:29 #3786

status: user
broj poruka: 2
Da nemas ups, rekao bih ti da je kungfu napajanje...
Drugar je merio osciloskopom struju u na gajbi ( beograd) i kaze da umesto pravilnih oscilacija...prolaze kojekakve cigle :) SRBIJA!
Cak je i moj chieftek znao da posustane u peglanju napona i da zamrzne...
Preostaje ti jedino da jos malo sacekas pa da turis novije drajvere. Ja sam imao taj problem kada sam kupio nov kompjuter pre tri godine!
Asus a7v600 i barton 3200+ su radili kao prethodni duron na 700 mhz!!!!!
Smesno ali istinito! Pola godine i ... Sve je bilo ok kada su stigli novi drajveri!.
Srecno!

Ja!

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
supetar Sumnja 13.01.2006. 15:46 #3788

status: user
broj poruka: 19
Ja licno sumljam na adapter (PATA na SATA) koji sam dobio uz plocu, ali ne mogu da ga skinem jer mi treba jedan ID PATA kabal slobodan, a dok ne skupim lovu za SATA HD i za eksterno kuciste za HD ne mogu da ga vadim, Osim ako ne poludim!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Slično 13.01.2006. 18:57 #3793

status: user
broj poruka: 6643
Imamo poprilično sličnu konfiguraciju, i moj disk radi sa "serilel" adapterom na istoj ploči, sa istim procesorom... Napajanje je tu stvarno najslabija karika, ali, to što se dešava meni ipak nekako ne liči na problem sa napajanjem a, bogami ni sa serilel adapterom. Da je nešto od toga uzrok, onda bi se problem javljao i kod drugih stvari a ne samo kod directx zavisnih operacija.
UPS koji imaš, ako mu uopšte dobro radi peglanje napona, ne može nikako da nadoknadi manjak snage koju isporučuje napajanje...
Kad si već gubio vreme sa instalacijama, pokušaj da eliminišeš nešto od komponenti na sledeći način: ostavi u kompjuteru jedan dvd-rom, hard disk na primarnoj master grani, dakle, ne na serijski port, a taj dvd na sekundarnoj master grani, serilel i drugi dvd izbaci, ostavi grafičku, izbaci zvučnu ako je imaš, ne klokuj procesor nego ga ostavi na default-u, onda probaj kako sve radi... dodavaj hardver i konfiguriši ga kao što je sada, jedno po jedno, dok ne dođe do greške... Izvor informacija trebao bi ti biti i istorijat problema upisan u log fajl windows-a, pa prokopaj u administratorskim alatkama i pročitaj prilikom čega je dolazilo do fatalnih grešaka ili problema. Ovako na daljinu, svašta mi pada na pamet u nedostatku informacija (nepravilna instalacija, svaki puta, nekompatibilni, zastareli ili nepravilno instalirani drajveri ploče, grafičke ili zvučne kartice, poluispravna memorija RAM ili na grafičkoj, kilavo hlađenje grafičke ili čipseta na matičnoj, razvoj bad sektora, "anti"virusni program, virusi, crvljad i 3-ojad, itd....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
supetar Re: Sumnja 14.01.2006. 09:42 #3806

status: user
broj poruka: 19
Probano i samo sa 1 DVD-ROM-om, koristim integrisanu zvucnu, probao sam i sa procesorom na default frekvenciji i na nizoj, sve sam to probao i sa grafickom i nista.
Posto tom prilikom nedodje do greske nego do privremenog zamrzavanja na 20-tak sekundi u log-u nema nista. Probao sam i testove za processor i za memoriju i nije doslo do pada sistema, istina pustio sam ih samo da rade do 100% (oko 30-60 minuta), ali i to je dovoljno za prvu proveru. Cak sam i bios nadogradio (NF7D27).
Nikakvih “poslastica” nema, a i sve sam probao na cist system.
Nije mi jasno zasto 2000-darka radi normalno a XP nece.
Koje drajvere ti koristis za plocu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Kako kako 14.01.2006. 10:48 #3811

status: user
broj poruka: 172
SP2 koji imas , da li si probao da ga instaliras na cist XP bez SP1.Da li je
taj SP2 fajl od 266mb ili od 265mb cini mi se da je tako nesto?Posto se sve vrti oko SP za Win XP onda bih na to prvo pomislio da je problem.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Konfuzija 14.01.2006. 11:57 #3814

status: user
broj poruka: 6643
Proveri sebe da li si baš sve uradio kako si napisao, ipak, ako sve radi u W2000 onda možemo da računamo da je sav hardver ok, isto tako, sp1 i sp2 nemaju veze sa ovim problemom, problem leži (valjda) u razlici između 2000 i XP a ona je u biti mala. Nekako to što ti se dešava liči na otvaranje porta i zamrzavanje koje pri tome nastaje, samo predugo traje (20 sekundi je dug period, nekih par sekundi bi bilo za očekivati). Eto, isključi i ethernet adapter u bios-u a i firewire ako ga ne koristiš. Daj Windows-u xp izgled classic (tj. napravi opet od njega w2000) pa vidi šta se dešava. Dalja sumnja je u drajvere od grafičke kartice, rekao si da si ih menjao, ali, zbavi malo starije verzije, tvoja kartica je već davno završeni projekat za nVidiju, novi drajveri već mesecima samo donose poboljšanja i adaptacije ne serije 6xxx i 7xxx tako da treba probati sa ORIGINALNIM DRAJVERIMA IZ WXP-a, koji se instaliraju pri samoj instalaciji windowsa, a onda probaj najstarije koje možeš da pronađeš.
Ja koristim najsvežije drajvere za matičnu ploču, pa, iako to ne preporučuju svagde, i za IDE kontroler koristim nVidijine drajvere a ne generičke Windows-ove i za sada nemam problema (barton 2500 oc na 2100Mhz, maxtor 120 na serilel-u, NEC2500A na primarnoj ide, NEC3520A na sekundarnoj, ethernet isključen, firewire nije zbog dv kamere, tvfm kartica, skystar2 kartica, audigy 2, agp 6200, 2x512ddr-a, LCPower 550W). Za grafičku još uvek koristim drajvere iz meseca kada je ista kupljena... i tako će biti dok god nemam problema sa novim igricama...
Èitam svoje odgovore: da li ima problematičnog hardvera ili IRQ konflikata?
Jedino rešenje na daljinu bilo bi da ti preko interneta čeprkamo po računaru (čuvena pomoć prijatelja sa daljine) ali to sa ovako prebrzim internetom za mene ne dolazi u obzir...
Još mi je nešto palo na pamet: da li koristiš automatic updates na winxp-u? Mnoge sitne probleme tako sam izgubio same od sebe (tek naknadno primetim da je nečega što me je prethodno iritiralo, nestalo), valjalo bi da to uradiš, (tu je update za SIL čip preko koga nam rade diskovi, itd. itd.) tako da bi najjeftinije bilo da kupiš januarski Digital! u kojem se nalazi program AutopatcherXP sa prikupljenim svim udate-ovima za XP do meseca novembra 2005, pa nakon njega da odeš na internet i pokupiš ostatak, i tu mi mašta prestaje za rešenja sa daljine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
supetar Re: ... 15.01.2006. 07:27 #3835

status: user
broj poruka: 19
Trenutno koristim originalne drajvere koje sam dobio uz plocu i graficku. Sa njima mi najbolje radi 3D Mark 2001SE (oko 8100). Instalirao sam i pacher sa digitalovod CD-a(ne ceo samo preporucene delove). Automatic updates iskljucujem odmah po instalaciji, kao i windowsov firewire. Nema problematicnog hardvera ima samo prijavljenih gresaka vezanih za nemogucnost citanja cd-ova(imao sam par ostecenih cd-ova, pa mi se racunar blokirao).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
supetar Zasada reseno 16.01.2006. 20:22 #3871

status: user
broj poruka: 19
Za sada nema kocenja.
Sve sto sam uradio je da sam oslobodio glavni IDD kabal i oba DVD-a stavio na sekundarni IDD kabal sa jednom razlikom: DVDRW mi je master a DVDROM mi je slave.
Glavno je da vise nema kocenja(za sada :-))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs