Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
najtisi kuleri
STRANA 1 OD 1
lop najtisi kuleri 13.01.2006. 19:53 T1298

status: user
broj poruka: 23
mislim na ventilatore od 8cm
koji su najtisi koji mogu da se kupe kod nas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssboban Ima jos toga... 13.01.2006. 23:23 #3797

status: user
broj poruka: 22

1. U principu, buka koju proizvodi ventilator je proporcionalna broju obrtaja. Drugim recima, sporiji kuleri su tisi, ali je manji protok vazduha pa samim tim i efekat hladjenja. Poenta ja izbalansirati sve karakteristike.
Pogledaj na koliko se obrtaja vrti kuler.
2. Ako mozes stavi veci kuler zato sto je veci protok vazduha pri istom broju obrtaja t.j. pri istoj buci.
3. Postoji jos jedna bitna stvar. To je pouzdanost, odnosno trajnost kulera. Jako fino su se pokazali npr. Cooler Master, Titan, Thermaltake,...
Izbegavaj kung fu varijante, zato sto su promenjivog kvaliteta.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Sve se vrti oko buke 14.01.2006. 10:27 #3810

status: user
broj poruka: 172
Svaki ventilator ima odredjen nivo buke.Najbolje je uzeti ventilator
koji ne prelazi 30db buke.To su obicno 9tke sa brojem obrtaja ispod , cini mi se 2400(2600) obrtaja/min , ili tu negde.A kolicina protoka vazduha je tu negde kao 8ce na preko 3000 obrtaja.Naravno ima i vecih , tisih ali gde bi ih smestio.Ako ti treba kuler za procesor
nacicemo neku preporuku, ako je za nesto drugo opet isto.Dakle , za sta ti je potreba?Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lop fan 14.01.2006. 16:40 #3819

status: user
broj poruka: 23
i za proc i za kuciste, sada na procu imam speeze, a na kucistu jos tri za ubacivanje (napred) i izbacivanje vazduha (to su oni obicni crni). hocu sve da ih promenim da bih smanjio buku, a ne trebaju mi casovi aerodinamike ili slicno (svako ko poseduje najosnovnije deduktivne sposobnosti zna sta ce se desiti sa protokom ako povecas precnik, napravis najbolji oblik, profil lopatice, povecas brzinu okretanja). zadrzao bih se na licnom iskustvu onoga ko je isprobao vise razlicitih pa da mi da preporuku koji je najtisi


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Titan 14.01.2006. 16:47 #3820

status: user
broj poruka: 172
Vanessa S type!
Ja ga ne cujem uopste.Pase za sva podnozja.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lop jos nesto 14.01.2006. 23:35 #3829

status: user
broj poruka: 23
gde da ih uzmem i koja je cena


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 15.01.2006. 01:30 #3831

status: user
broj poruka: 217



To je kuler za procesor i nije nimalo jeftin.
Mislim da je najbolje da pogledas na internetu ponudu kulera jakih proizvodjaca (ko sto je neko reko Cooler Master, Titan, Thermaltake...) nadjes sta ti odgovara (ispod 20db ili cak 15) i onda to pokusas da nadjes kod nasih prodavaca.
Rado bih ti rekao konkretan model, cenu i adresu gde da kupis, ali stvarno ne znam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB CM 15.01.2006. 08:55 #3836

status: user
broj poruka: 281
CoolerMaster Case 80mm SAF-S84E1, superflo, 1400rpm, ultra silent 13dBa, 16cfm, 3-pin with 4-pin adaptor.Ovaj imaš da kupiš u Imtel-u i košta 550 din.Imaju baš veliki izbor cooler-a.
Igor B.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
x47 Isti slucaj 15.01.2006. 14:15 #3845

status: user
broj poruka: 6
Ja takodje razmisljam o kupovini takvog kulera,samo nisam siguran za 3-pn konektorn.Zanima me da li je napon na njemu uvek isti(nebitno o napajanju kucista ili od maticne itd.)Ako budem kupovao mislim da cu najradije uzeti coolermaster.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Skoro 15.01.2006. 20:48 #3851

status: user
broj poruka: 172
Skoro mi je izmakla jedna Vanessa S ovde na malim oglasima , a hteo sam jos jednu.Covek je vec stavio neki drugi koji se srafi sa one strane ploce sa cini mi se nekoliko zavrtnja pa ga je mrzelo da sve skida.Steta, bila je upola cene-20evra stara par dana.Probaj u MBSoftu Brankova 8.Ali
sto neko rece, ovakvi kuleri nisu nimalo jeftini.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs