Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Najbolji kuler za graficke kartice
STRANA 1 OD 1
gogi1 Najbolji kuler za graficke kartice 15.01.2006. 15:56 T1303

status: user
broj poruka: 2076

Koji je najbolji kuler za graficke kartice. Nije mi bitna buka koju stvara vec sto veci overklok.
Imam Asus EN6200GE otkljucanog na 8x1 i overklokovanog na 540/680, stavljanjem dva ventilatora od 8cm (jedan na drugi) izmedju hard diska i graficke dobio sam 560/720.
Hteo bih da kupim sto bolji kuler za graficku nebi li izvukao 570/750.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko H20 15.01.2006. 19:19 #3847

status: user
broj poruka: 6643
U jednom trenutku, koji nije uvek jasno vidljiv, daljom promenom sitnih detalja menja se suština...
Polako ulaziš u vode vodenog hlađenja... mada još ima malo mesta za neki bolji vazdušni kuler sa cevčugama. Šta je onda suština? Pa, ako zajedno sa cenom te osnovne kartice iz serije 6xxx koja nije osakaćena, ubrojiš i cenu hlađenja, čista je logika da ti je u startu bilo jeftinije kešnuti za GT koji posle također može da se klokne.
Ima, ali se ne isplati.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bmatic VIVA COOL 15.01.2006. 19:29 #3848

status: user
broj poruka: 6
Viva Cool


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG Probaj ovo 15.01.2006. 21:14 #3853

status: user
broj poruka: 1586
Pazi ovako, evo ti jedna ideja, rizicna doduse, ali kod mene je upalila. Umesto gpu coolera stavio sam kuler od pentiuma 2 na 5000rpm i prikacio ga na sisfan na ploci kako bi mogao da ocitam njegovu brzinu. A sto se tice memorije, na njoj su takodje kuleri dimenzija 4x4 cm na 3500rpm.

P.S. Nemoj da stavljas kuler preko kulera zato sto ako nisu projektovani da tako rade izgubice potisak, tj nece davati 2 puta veci protok nego ce ga oboriti za 10% - 15% (gusice jedan drugog). I obavezno stavi pastu i to srebrnu koja ide kod CPU-a!!!

Srecno!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG Probaj ovo 15.01.2006. 21:16 #3854

status: user
broj poruka: 1586
Pazi ovako, evo ti jedna ideja, rizicna doduse, ali kod mene je upalila. Umesto gpu coolera stavio sam kuler od pentiuma 2 na 5000rpm i prikacio ga na sisfan na ploci kako bi mogao da ocitam njegovu brzinu. A sto se tice memorije, na njoj su takodje kuleri dimenzija 4x4 cm na 3500rpm.

P.S. Nemoj da stavljas kuler preko kulera zato sto ako nisu projektovani da tako rade izgubice potisak, tj nece davati 2 puta veci protok nego ce ga oboriti za 10% - 15% (gusice jedan drugog). I obavezno stavi pastu i to srebrnu koja ide kod CPU-a!!!

Srecno!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs