Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
OVERCLOCK GRAFICKE
STRANA 1 OD 1
RASTA OVERCLOCK GRAFICKE 16.01.2006. 01:35 T1305

status: user
broj poruka: 8

Zanima me kako i na koliko mogu da clockujem graficku karticu ASUS ati radeon9550 128 , da izgura jos neko vreme pre nego sto je zamenim novom!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 16.01.2006. 03:15 #3856

status: user
broj poruka: 736
Na koliko mozesh zavisi od konkretnog primerka kartice, znaci necesh znati dok ne probash.Koliko ja znam te kartice mogu i preko 400 Mhz za GPU i preoko 500Mhz za memoriju.Za overklok ATI kartica najbolji je program ATI Tray Tool medjutim on za 9550 dozvoljava najvishe 375 Mhz za GPU (to je kraj skale) pa bi mozda bilo bolje da instalirash Omega drajvere koji imaju u sebi RadLinker za overklok (mada mislim da RadLinker moze i bez Omega drajvera da se instalira).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Nema potrebe za tim! 16.01.2006. 11:08 #3860

status: user
broj poruka: 321
Primetio sam da ovde na pcberzi glavne teme su overclock graficke procesora i tako dalje!Nemas potrebe da je silis i klokujes,to je u principu krs od kartice koja kosta 60 eura nova,polovna 40 eura.Od babe nikad nemoze da bude devojka,tako da batali to,kako radi radi dok nekupis drugo odlicna je.Ovde niko ne pominje da sa Overclockom mozes da sjebes,izgoris karticu.Ja sam izgoreo Sapphire Radeon 9600XT,doduse sam imao garanciju,odneo je i pravio se TOSA,kao pao sam sa marsa!Izgoreo sam neku memorijsku magistralu,pucala je grafika non stop,odnosno kad se malo zagreje.Uglavnom sam izvukao pare za nju posto nisu imali istu a nisam kao hteo drugu,i kupio 6600GT sa kojom sam bio prezadovoljan za tu lovu!I nju sam prodao pre 2 nedelje i kupio ASUS V9999Ultra,6800Ultra.Znaci cela prica je KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lop i jos 16.01.2006. 15:36 #3867

status: user
broj poruka: 23
a da ne pominjemo da overklok uzrokuje razne greske u radu! sto onda ispada losije nego na nominalnom taktu! druga prica je ako imas komponentu kojoj su taktovi namerno snizeni da bi se prodavala po nizoj ceni


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Bez alavosti 16.01.2006. 16:44 #3868

status: user
broj poruka: 6643
Ma, pristojan overclock nije loša stvar, ali je problem u kockarskim dušama, tj. kad kockar dobije on posle ne staje do propasti, tako često bude i sa overklokom, platiš malo, pa klokneš i dobiješ više, a onda ti zine nuždilica... i eto problema (lepo i iskreno opisanih prethodno). Dakle, može MALO (obično je kod prosečno kvalitetnih komponenti to moguće oko 10-15% bez problema) a to je za tebe isuviše malo tj. za ono što očekuješ od overkloka... nije u pitanju clock koliko arhitektura tvoje grafičke kartice.
Skoncentriši se na štekovanje para, a overclock, pa probaj malo, i obavezno smanji u odnosu na ono što ti se ÈINI stabilnim u prvi mah. Ne zanosi m... u krivini sa rezultatima overkloka koje možeš da pročitaš tu i tamo, trajnost tih komponenti i kvota na toj kladionici, sasvim su bedne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RASTA dok ne skupim pare za dobru muziku! 16.01.2006. 19:52 #3870

status: user
broj poruka: 8
Hvala na savetima, medjutim dok ne skupim para za nesto kvalitetnije igracu se malo sa clockom ove kartice,pa cu bar valjda nauciti nesto!!!

POZDRAV!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Re: RE 16.01.2006. 20:38 #3872

status: user
broj poruka: 327
Nije tacno da sa Ati Tray Tool ne moze preko 375 MHz. Desni klik na ikonu u tray tool-u > Tools & Options > General Options i tu mozes povecati skalu kako za Overclock tako i za Downclock.


:: Na koliko mozesh zavisi od konkretnog primerka kartice, znaci necesh znati dok ne probash.Koliko ja znam te kartice mogu i preko 400 Mhz za GPU i preoko 500Mhz za memoriju.Za overklok ATI kartica najbolji je program ATI Tray Tool medjutim on za 9550 dozvoljava najvishe 375 Mhz za GPU (to je kraj skale) pa bi mozda bilo bolje da instalirash Omega drajvere koji imaju u sebi RadLinker za overklok (mada mislim da RadLinker moze i bez Omega drajvera da se instalira)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg :) 17.01.2006. 04:01 #3884

status: user
broj poruka: 163
Ma moze to da se klokuje... moze, moze...
Pa onda drugar postavlja temu za tebe na forumu sta da radis :)

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
elektronpn HI!!! 20.01.2006. 14:08 #3973

status: user
broj poruka: 35

gravedigger

osnovne brzine. To i nije neki pomak, veci overclock zavisi od samog modela kartice koji varira iz modela u model a da ne pricam o seriji.Ovaj Ati tool tray je O.K. imas ga na guru3d.com. u svakom slucaju bice ti zanimljivo cackati i kao provaljivati da je brza. Mala su to povecanja za neke vidljivije perfomanse ali O.K. ja sam i prvu 5200 "overclockovao" :) 3dmark03 ce ti reci koliko si uspeha imao u tome. Licno ne znam koliko ta karta moze da se pruzi ali imas internet pa lako saznas. Pozdrav !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
elektronpn Ispravka !!! 20.01.2006. 14:10 #3974

status: user
broj poruka: 35

gravedigger
Svaka karta i procesor moze da se overcock-uje 10% od svoje
osnovne brzine. To i nije neki pomak, veci overclock zavisi od samog modela kartice koji varira iz modela u model a da ne pricam o seriji.Ovaj Ati tool tray je O.K. imas ga na guru3d.com. u svakom slucaju bice ti zanimljivo cackati i kao provaljivati da je brza. Mala su to povecanja za neke vidljivije perfomanse ali O.K. ja sam i prvu 5200 "overclockovao" :) 3dmark03 ce ti reci koliko si uspeeha imao u tome. Kako rece
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saladin u se i u svoje kljuse kaze poslovica 28.01.2006. 00:01 #4093

status: user
broj poruka: 229

Asus ati radeon 9550 128/128 klokovana sa ATT ver.1.0.1.538 najnoviji drajveri se podrazumevaju daje skor od 1512 poen u 3Dmark-u 2005. doduse morao sam da stavim hladnjake za memoriju i promenim njen fabricki ventilatlor, frekvencija cpu/mem. je 425/520. i to radi savrseno stabilno. inace maximum joj je 477/542. testirano u cod2 i star wars batelfild2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs