Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows Task Menager
STRANA 1 OD 1
misafloyd Windows Task Menager 16.01.2006. 22:41 T1309

status: user
broj poruka: 321
Da li neko zna zasto na Windowsu XP na Bilo kojoj AMD Masini (Athlon,Sempron,Barton),kada radi neku malo slozeniju obradu (stare igrice,nove da nepricam,rezanje CD-a),upalim Task Menager procesor radi na 100%,To sam primetio na 10-tak masina.Ko ima AMD bas neka proba pa neka se uveri,kako je to moguce?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg :) 17.01.2006. 03:51 #3882

status: user
broj poruka: 163
Pa lepo... AMD...
Kao kada bismo imali ljut motor za neki sportski auto a ugradjujemo ga u... recimo ... trulog juga...
Ja imam bartona 3200+ vec par godina...
Kleo sam se u AMD ali kada sam video sa kakvom lakocom intel radi neke stvari...
Tek kako kazu, ove godine je ostvarena puna saradnja sa Microsoftom... onaj 64...
Do sada- sve budzevine... Probaj da ga reinstaliras... i recimo neki intel sa intelovim chipsetom pa uporedi.

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Intel 17.01.2006. 14:22 #3897

status: user
broj poruka: 321
Ja inace imam Intela,nisam nikad imao AMD sad imam P4 3.0GHz FSB 800MHz 1MB kesa,kod mene nikad ne prelazi 60% ma sta radio,uspeo sam da upalim NFSMW i NFSU2,i jos sam rezao DVD-CD,i bila je uoaljena muzika,sve to zajedno je bilo oko 60%,ali ovo za AMD mi nikada nije bilo jasno,ajde neka neko objasni ako Zna?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 17.01.2006. 17:27 #3901

status: user
broj poruka: 736
Malopre igrah URU:Ages Beyond Myst na A64 2800+ i zauzece je svega oko 7-8%.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Daj Nesto konkretno 17.01.2006. 17:58 #3903

status: user
broj poruka: 321
Neznam koja je to igrica,probao sam NFSMW,NFSU2,Call of duty 1 i 2,Far Cry,F.E.A.R.Colin McRae 2005,GTA San Andreas,Juiced,ToCA Race Driver 2,Quake 4,Medal of Honor Pacific Assault,ma da ne nabrajam bilo je tu 20-30 igrica,cak i neke sa starijim datumom,procesor radi zakucan na 100%,to sam isto primetio na Intel Celeronu,mada me na njemu necudi,to je krs koji god da je!GARSONE mislio sam da ulalis pre igrice igras par minuta i kad izadjes on je vec snimio kako je radio,jer na pauzi naravno neradi 100%,cak negde da,Probaj neku od ovih igrica NPR pa mi napisi.Ovo sam pitanje postavio Par ljudima koji su kao zavrsili neke skole za racunare,ali je odgovor bio pa nisam to primetio,neznam i tako dalje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Bla, bla 17.01.2006. 18:07 #3906

status: user
broj poruka: 6643
Te su tvrdnje bezveze. Pogotovo ona od intelaša "da mu procesor nikad ne prelazi 60%" opterećenja... mene bi bilo sramota da to kažem za svoj računar a iskreno mi je žao što ne mogu bar 90% vremena kako je upaljen da ga opteretim 90-100%.
Zauzeće od 100% je znak problema u operativnom sistemu, prioriteta koji su dati pojedinim procesima - programima, problema sa drajverima, IDE uređajima itd. tako nešto normalno se dešava tek kod renderovanja, i nekih zahtevnijih procesa.
Dakle, ako rekodiraš video, kompresuješ audio ili video, i još poneka baš procesorski zahtevna radnja, onda je 100% normalno, inače, imaš problem... Normalno je da u pojedinim fazama rada i najobičnijih programa procesor dosegne 100% u kraćim periodima, ali, ako se to dešava kod narezivanja, kladim se da sa tim diskovima neće biti sve u redu. (U zavisnosti od REZAÈA a ne procesora - neki manje a neki više troše procesorsko vreme, imate primer modela NEC-a gde daljim revizijama serije 35xx imate manje ili veće zauzeće procesora prilikom narezivanja). Windows je violina, što je diraš kad... hitno ti je potreban windowsštimer... ili, kupi ti sebi celeronmoron i razveseli se.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nikad kratak nekad jasan: 17.01.2006. 18:11 #3907

status: user
broj poruka: 6643
Ako ti je non-stop zakucan na 100% onda imaš problem ne sa procesorom, nego sa time što to izaziva... isključujem ako se radi o slabijim procesorima, ali to ovde nije slučaj.
P.S. Zašto si pomenuo AMD kad si isto uočio kod Intela?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 18.01.2006. 01:17 #3914

status: user
broj poruka: 736
Ne znam shto ti je bitno da li je neko zavrshio neku shkolu.Ja sam pri kraju sa ETFom (smer za racunarsku tehniku i informatiku) mada je to ovde nebitno.
Nisam hteo da ulazim u to shta je razlog za zauzece od 100% pri rezanju kod tebe ali sigurno nije normalno ( i sigurno nema veze sa AMD-om).
A shto se URU-a tice to je igra sa kraja 2003 i ima super grafiku (mnogo bolju od COD1 i GTA).
Slozio bih se sa Piskom oko potencijalnih problema.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd ??? 18.01.2006. 01:19 #3915

status: user
broj poruka: 321
Pisko,koji imas ti procesor?Ja imam intela i prezadovoljan sam sa njim,On koristi Hyper Trading Tehnology,znaci vidi 2 procesora softverski,pri igricama koje sam naveo jedan radi na oko 80%,a drugi na 30%,ukupna vrednost je oko 60%,za vise informacija kako to radi ima na njihovom sajtu prikazano graficki sa malim video zapisom (za one koji ne razumeju).Od AMD procesora sam koristio 2500+ Barton nekad na Default a nekad kao 3200+,i on je imao isti problem,nista nije kocilo ali je bilo 100%.Ovo sa AMD-om mi nije jasno,ponavljm da sam to primetio na 20-tak masina,neka mi neko odgovori konkretno,NPR da igrao sam tu i tu igricu i zauzimalo mi je toliko i toliko % procesora.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 18.01.2006. 01:46 #3916

status: user
broj poruka: 736
Upravo sam pokrenuo URU u prozoru , sa startovanim Task Menagerom, zauzece je oscilovalo izmedju 80 i 95 (pri ucitavanju mnogo manje) i nikad nije dostizalo 100%.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 18.01.2006. 01:59 #3917

status: user
broj poruka: 217

Ako ti opterecenje procesora nikada ne prelazi 60% onda si bacio pare kupujuci taj Pentium na 3GHz. Trebao si da da uzmes onaj na 2.4 i ustedis sebi dosta para.
Kod mene pri rezanju opterecenje je 1% (NEC 3500), a ljudi kod kojih je opterecenje 100% bi trebalo malo da provere PIO/UDMA settings za rezac.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Za piska 18.01.2006. 09:25 #3918

status: user
broj poruka: 321
Pisko ja neverujem da ti imas samo tu igricu,da nemas nijednu od ovih koju sam naveo,da probas pa da mi odgovoris.I nikako da napises koji imas procesor?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Za Fencera 18.01.2006. 09:34 #3919

status: user
broj poruka: 321
Ti nisi razumeo,ja nemam AMD,imao sam jednom na koriscenje ovaj koji sam naveo 2500+ barton,Imam intel koji sam gore naveo,i nemam problema sa igricama i rezanjem,rezanje mi je slicno kao i tebi,krece se od 1-3%.Reci mi koji ti koristis procesor i da li si probao neku od navedenih igrica,i koliko ti zauzima %?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Za Garsona,ne za Piska 18.01.2006. 09:38 #3920

status: user
broj poruka: 321
Moja greska!!!Za Garsona.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic Ne bih da se mesam... 18.01.2006. 13:13 #3922

status: user
broj poruka: 78
...ali ipak... ;)))
Ljuti intelasi i AMDasi. ;)))
E pa ovako, prvo ne kudite celerona, jer je on sasvim OK, savrseno je sposoban za sve sto vam padne na pamet, i po meni je za dati novac sasvim dovoljan. Celeron D 2.6, koji sam ja imao je u MPEG2 enkodovanju imao zauzece od 80%. Sad imam prescotta na 3.0 sa 1mb kesha, i od kad sam ga kupio nisam vodio racuna o tim procentima, desava mi se da igram Civ 4 1.52, Age 3 ili neku drugu novu hajtek hajzehtevnu igru i da mi se pokrene norton antivirus sken a da ja to i ne provalim, mislim da je to zasluga hyper threading-a. Na ovom CPU-u generalno rezanje diskova, gledanje TV-a, slusanje muzike i surf netom i to sve zajedno ne prelazi 10%, samo u pikovima.
Pri rezanju diskova sa 100% zauzecem mi se nije desavalo nikad ni na jednoj masini u zadnjih 10-ak godina, prema tome tu nesto definitivno nije u redu, a vrlo je moguce da i windows malo laze kad je to u pitanju... ;)))
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mladic Megaherci, megaherci, L2 kes, boljka celerona i slabijih amd semprona, athlona xp i durona-kurtona 18.01.2006. 21:20 #3939

status: user
broj poruka: 68
EVO DA I JA SE NADOVEZEM NA OVU VELIKU RASPRAVU OKO ZAUZECA TAKTA PROCESORA U TASK MENADZERU
OVDE U PRVOJ PORUCI COVEK PITA KAKO NA AMD MASINAMA ZAKUCA CPU NA 100%, DRUGI DOLE GOVORE ZA CELERONA,TO JE NORMALNO JER SU TI PROCESORI PREVISE PRESLABI ZA IGRE KOJE SE POMINJU U OVIM PORUKAMA, LICNO SAM RADIO I NA MAD I CELERON MASINAMA I TO JE NORMALNO DA ZAKUCA U ZAHTEVNIM IGRAMA NA 100%, ALI NIJE NORMALNO DA CPU ZAGLAVI DOK REZE DISKOVE TO NESTO NIJE U REDU NEKI SI OVDE NAVELI NEKE PROBLEME,ALI NIKO NE POMENU ZLOCUDNU GMAD SA NETA STO UPADA, LICNO SAM KOD PRIJATELJA NA CELERONU IMAO PROBLEM MASINA RADI SVE OK KADA PODIZE SISTEM NORMALNO ZAUZECE PROCESORA, ALI KADA VEC UCITA I PODIGNE SVE PROGRAME U TASKBARU PRI KRAJU KADA SVE ZAVRSI CPU SAMO ZAKUCA NA 100 I SISTEM GOTOVO DA JE ZALEDIO MIS SE SAMO KRECE KADA POKRENEM NEKU ALPIKACUJU NACEKAM SE PO PRILICNO DA JE OTVORI,TO SAM RESIO SA SCANOM SPYBOOT SEARCH I DESTROY I AD-AWAREE,NASLI SU OKO 100 SVAKORAZNIH FAJLOVA,REG KLJUCEVA I OSTALOGA ,POSLE TOGA SVE JE FERCERALO OK,KAO I PRE,

NAIME EVO UPRAVO PRE PISANJA OVE PORUKE PROVERIO SDAM SVOJU MASINU, PRESCOTA 2.8; 1.5GB DDR 400 HDD 120 WD.

POKRENUO SAM AGE OF EMPIRES 3 I FIFU 2006 ISTOVREMENO ZAUZECE PROCESORA JE SE KRETALO OD 75-82%.

ZATIM SAM POKRENUO AVG ANTIVIRUS 7.1, AD-AWARE I SPYBOOT SEARCH I DESTROY I POKRENUO SKENIRANJE SVA TRI PROGRAMA, I TEK TADA JE CPU ZAKUCO NA 100 I POSLE U ODREDJENIM INTERVALIMA PADAO DO 95% I PONODO 100 ITD.

DOK KOD ENCODIRANJA VIDEA KONKRETNO DVD U DIVX ZAUZIMA MI OKO 80% NA CPU.

POZDRAV I NEKA JOS NEKO IZVRSI TESTIRANJA DA VIDIMO KAKO TO RADI NA DRUGIM PROCESORIMA.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Za misafloyda-a 18.01.2006. 21:48 #3940

status: user
broj poruka: 736
Od igrica koje si naveo imam Quake4,COD 2,Far Cry, NFS igre ne igram.Sve sam ih preshao ,deinstalirane su i mrzi me da ih instaliram zbog ovoga.Inace, naveo sam procesor koji imam.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Ne treba tako 19.01.2006. 03:20 #3943

status: user
broj poruka: 327
Ako to pri enkodiranju video materjala zauzece procesora ne prelazi 80% to nije dobro i znaci da procesor ne radi punom parom. Moguce je da je program koji koristis za tu namenu tako napisan - zameni program.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko AMD Barton 2500++ 2.1Ghz 20.01.2006. 23:01 #3982

status: user
broj poruka: 6643
Eto, proverio sam i ja, 100% je na igricama (SeriousSam2, ali verovatno i sve druge), ali, ono što je bitno, i pored 100% radi se o zauzeću koje nije najvišeg prioriteta, tj. ne dešava se da sve ostalo neće da se pokrene... praktično, sve ostalo i dalje radi unutar tih 100% ili, što neko reče, Win lažucka. Pravo pitanje je ovde: šta to znači 100% ili 80% zauzeća procesora, odnosno kako to razumeti - bar kod jednoprocesorskih mašina ili lažnih višeprocesorskih...
Jasno je da pri snimanju optičkih medija to predstavlja opasnost i krajnje negativnu stvar za snimač, program za snimanje pa tek onda i za procesor, ali, za igrice?!? To je krajnje pozitivna stvar, kao i za enkoding pogotovo ako bencmark programi pokazuju prednost dotičnog procesora u igrici u odnosu na odgovarajućeg konkurenta.
Ne znam, možda krivo razmišljam, ali kada bi otkrio da u mom motoru rade samo tri od četiri cilindra, a jedan kulira baš za vreme preticanja, a isto tako bi voleo da na semaforu radi samo jedan, tek toliko da se ne ugasi, a ne da turira na 100%...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs