Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
KAD JE HLADNO NECE DA UPALI???
STRANA 1 OD 1
herrpan KAD JE HLADNO NECE DA UPALI??? 27.01.2006. 23:19 T1349

status: user
broj poruka: 10

Imam problem sa računarom sledeće prirode. Kada je u prostoriji hladno, računar ili neće uopšte da se podigne ili se resetuje posle očitavanja WinXP maske. Probao sam sa drugom grafikom i radilo je malo bolje, ali se dešava da samo zaplavi ekran i da se resetuje. Sumnjam na ploču. Memoriju sam menjao, Hdd je ispravan - testirao sam ga. Ostaje još procesor ali čisto sumnjam da je do njega. Inače ploča je PC-CHIPS sa SiS 936L čipsetom. Dobro bi mi došao savet. Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Polazne tačke 28.01.2006. 09:54 #4094

status: user
broj poruka: 6643
Po meni samo dve stvari u računaru reaguju na (nisku) temperaturu:
1. mehanički delovi koji se podmazuju (ventilatori, prvenstveno) jer se na nižoj temperaturi zgusne mazivo ukršteno sa prašinom, pa možda nešto reaguje na "nerad" ili slab rad ventilatora i gasi računar i, - motor hard diska, pogotovo novijih koji imaju umesto kugl-lagera viskozno mazivo...
2. kad hladnu stvar počneš da greješ, dolazi do kondenzacije... možda ploča ima tzv. moisture senzor tj. senzor za vlagu (mnogi tv-i, monitori (samsung npr.) ali i druga elektronika ga imaju) pa se zato isključuje.
Eventualno, senzor temperature sistema (unutrašnjosti kućišta ili samog northbridge-a) očitava temperaturu koju bios ne dozvoljava (propisane min. i max. vrednosti radne temperature - vidi u uputstvu za matičnu ploču).
Ovo su ti samo uputstva šta da proveriš, ali ne u potpunosti i kako. Npr. grej neku od navedenih komponenti (fenom i usmerenom tubom papira) pre paljenja hladnog računara, hard npr. izvadi i zagrej u drugoj prostoriji, pa vidi šta se dešava. Malo me zbunjuje reakcija grafičke, ako tu nije ventilator u pitanju, nije mi baš jasno kako bi niska temperatura uticala na grafičku karticu (za visoku je već jasno).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
power011 Povuci saug 28.01.2006. 10:42 #4095

status: user
broj poruka: 4


:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zorga ista priča... 28.01.2006. 22:45 #4100

status: user
broj poruka: 1

zorga
Ja imam isti problem već dve godine.Imam konfiguraciju sa matičnom pločom Asus P4S8XX čipset SIS648/963.Kad je u prostoriji hladno,pri uključivanju pc-a on se pokrene i sve je naizgled ok ali hard disk se čuje samo do momenta kada bi iz kućišta trebao da se čuje karakteristični bip i da se podigne windows. E, tu se pc zaglavi i od daljeg podizanja nema ništa. Ovo se vrlo često događa u zimskom periodu a vrlo retko u ostalom delu godine.Uzrok nisam ustanovio pa sam to dalje rešavao isključivanjem pc-a pa ponovnim uključivanjem.Obično se podigne iz drugog pokušaja ali ponekad neće ni iz više puta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BITTERMAN He 28.01.2006. 23:48 #4102

status: user
broj poruka: 12
Pa razmisli malo o ugradnji Centralnog grejanja,ja probao i radi!!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Za svaki 03.02.2006. 13:07 #4190

status: user
broj poruka: 172
el.uredjaj pise temperatura eksploatacije.Npr +5-40stepeni.Tako i
za komponente.Procitaj na uputstvu ili kutiji od neke komponente
pa se upravljaj po tome.U suprotnom svaki nagli kondez pri
grejanju koponenti pri niskim temperaturama moze dovesti do belaja.
Cak i kada zagrejes prostoriju naglo , uredjaju ili komponentama treba
vise vremena da bi se adaptirale na temperaturu.Pri ovom slucaju , tvoje komponente nasilno podizu temp i greju se cime kondez pri grejanju
isparava i stoga uspes iz tek treceg cetvrtog pokusaja da podignes sistem.
Itd,itd.Poz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 03.02.2006. 17:05 #4198

status: user
broj poruka: 217

Kondenz se ne javlja pri grejanju hladnih stvari, vec pri unosenju hladnih stvari u toplu i vlaznu prostoriju, kao i pri hladjenu neke stvari ili cele prostorije u kojoj se nalazi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs