Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
gasenje racunara
STRANA 1 OD 1
stick gasenje racunara 29.01.2006. 20:59 T1359

status: user
broj poruka: 10
imam amd konfiguraciju staru tri godine: asus a7v8x plocu, athlon 1.7, geforce4, 256ddr 333 kingston, maxtor slim od 30Gb, cd rezac i cd rom, leadtek tv kartu i Windows XP Profesional. Dosad je solidno radio ali ima 15-stak dana da je poceo da se gasi pri podizanju sistema. Ja ga onda iskljucim rucno na kucistu pa ponovo ukljucim, onda se to ponovo ponovi i otprilike iz treceg ili cetvrtog puta proradi i onda normalno radi i po deset sati nakon uspesnog podizanja bez ikakvog ispada.
Neznam na sta da sumnjam
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Probni odgovor 29.01.2006. 21:18 #4121

status: user
broj poruka: 6643
Valjao bi mi i podatak u kom momentu podizanja sistema dolazi do gašenja - restarta... ali, ajd` ovako:
- pošto ni ne dolazimo do Windows-a, problem je najverovatnije hardverske prirode,
- nije disk, jer bi problemi sa njim bili detektovani i izazivali bi skeniranje diska i sl. ili se ne bi učitao windows,
- problem sa temperaturom nije, jer bi kasnije bio još veći,
Šta je sumnjivo:
- propali kondenzatori na matičnoj ploči,
- delomično neispravna radna memorija ili memorija na grafičkoj kartici,
- neispravnost nekog drugog dela hardvera (optički drajvovi, hard, flopi, pci kartice, ko zna) koji ili dovodi do logičke greške ili povuče previše struje zbog delomične neispravnosti...
Kad sve ovo "popišam", možda i neki zli virusss, neispravna instalacija - deinstalacija specifičnog softvera ili operativnih sistema...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djmilos uja 29.01.2006. 23:58 #4125

status: user
broj poruka: 35
Meni smrdi na memoriju ili kabal za hard od hardvera. Skini mekoriju očisti od prašine i izduvaj slot i gumicom protrljaj po konraktima memorije gde ulaz u slot da bu mu skinuo osid. Softverski može biti virus, prso WIN, kilavo učitava neki od drajvera. Za početak očisti memoriju pa onda se igraj sa reinstalaciom WIN-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Chosen984 ... 21.02.2006. 04:11 #4523

status: user
broj poruka: 21
Probaj ovim redom:
1. Izvadi iz ploče RAM memoriju, izvuci kablove sa IDE kontrolera, napajanje (napajanja) za ploču, usisaj portove i sve to vrati.
2. Poslusaj piska i pogledaj kondenzatore na ploci, meni su zveknuli.
3. Uzmi od nekog drugara njegovu memoriju i graficku karticu i probaj onda kako radi.
4. Sve sa tvoje ploce upakuj kod nekog drugara na njegovu plocu (ne diraj procesor- nije do njega).
5. Obrati pažnju na hard i formatiraj ga ako to jos nisi probao.
6. Zameni IDE kablove.
7. Probaj sa drugim napajanjem (uključi dodatno napajanje za ploču ako već to nisi uradio).

Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs