Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
kako da ga ovrklokujem na vecu frekfenciju??????
STRANA 1 OD 1
najjjaci kako da ga ovrklokujem na vecu frekfenciju?????? 30.01.2006. 21:22 T1366

status: user
broj poruka: 43

imam amd 745 sempron 2800+64bita,ploca asus K8N-E deluxe i radi mi procesor na 1.61ghz , u opcijama ploce ima overclock 1%,5%,10%
kada ukljucim 10% tj.najvise radi na 1.76ghz.Da li je moguce da redi na jos vise sam sam probavao sa frekfencijam ima opcija na rucno ali... slabo ne znam sta da povecam ?????????
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Podizanjem frekvencije 31.01.2006. 16:42 #4138

status: user
broj poruka: 6643
Hyper transport-a, tj. starog fsb-a... po 1 MHz pa naviše...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Smederevac Pozdrav... 06.03.2006. 17:55 #4830

status: user
broj poruka: 37

Imam SEMPRONA,64/2600+box...,klokovao sam ga na 2.3ghz..,na K8U-x ploci!!!
CPU multipiler ti je zakljucan na 8x..,tako da samo povecavas frekvenciju procesora..,isao sam i preko 285,290mhz...,ujedno moras da smanjis klok memorije na 166mhz(bar),ali povecas voltazu memorije na 2,6-2,8volti kao i HTT multipiler(hyper transport na 2,3x)...,Radi postepeno kako ne bi preterao ali sa tom plocom mozes lepo da ga kloknes!!!
Zakljucak:Povecavas frekv. cpu-a,sanjis memoriju(povecas voltazu i cpu-a i memorije ako moze u bios-u za po malo)kao i HTT!!!Prebaci 2ghz za pocetak...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs