Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
ISDN 64Kbps ili 128Kbps?
STRANA 1 OD 1
MilosSA ISDN 64Kbps ili 128Kbps? 03.02.2006. 02:34 T1380

status: user
broj poruka: 7

Zna li neko kako nastelovati ISDN da radi na 128Kbps?
Ja sam ga ustvari, nekako nastelovao, i pokazuje mi da radi na 128Kbps, ali kad download-ujem skida mi istom brzinom kao i sto je bilo na 64Kbps?
Zapravo radi se o brzini od 6,5Kbps do 7,5Kbps? Ili je to-to, maksimum sto moze da pruzi ISDN?
Cuo sam da postoji mogucnost da radi brze ako je slobodna i druga linija, ali meni ovo pise kao da radi na 128Kbps a skida isto i kad je slobodna i kad nije druga linija!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 03.02.2006. 11:14 #4184

status: user
broj poruka: 568
ja jos nisam cuo da moze 128 svi koje ja znam imaju 64. Zato sto asdn modem je dial-up modem i radi na istom principu kao i svaki dial-up pretvarajuci digitalni signal u audio tj. anologni sinusoidnog oblika gde je "1" definisan jednom a "0" drugom malo manjom frekvencijom i kao takvog transportuje te je brzina ogranicena zbog smetnji u kablu koje su jako velike kod sinusoide pri velikim frekvencijama.

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 03.02.2006. 11:27 #4187

status: user
broj poruka: 568
ali da se dopunim: ja sam ti napisao kako je to tehnicki slabo izvodljivo ali znamo iz 100-godisnjeg iskustva covecanstva da je sve moguce prevazici, nekada su govorili da su teleprinteri vrhunac racunarske komunikacije na daljinu prenosili su 1 rec u sekundi a rec je imala 5 bita znaci 5 bita po sekundi :) (sta je to za danasnjih 64 KBps na isdn po istom principu gore ukratko objasnjenom) po 20 mina su slali A4 stranu texta :)
Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic 03.02.2006. 11:49 #4188

status: user
broj poruka: 47
Ja mislim da je problem u provajderima koji podrzavaju isdn. Kod nekih radi kako treba a kod drugih, aktiviranje druge linije je skoro nemoguce. Pretpostavljam da si uneo odgovarajuca podesavanja za aktiviranje druge linije. Inace isdn funkcionise po principu da kada se vuce vecom brzinom recimo od 6kb/s da se onda aktivira druga linija, a da kada transfer padne recimo ispod 8kb/s da se iskljucuje. A moze se podesiti i da ti obe linije budu stalno aktivne. Ja odavno ne koristim isdn, posto sam presao na adsl, tako da nisam nesto previse studirao kako to funkcionise.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic 03.02.2006. 11:49 #4189

status: user
broj poruka: 47
Ja mislim da je problem u provajderima koji podrzavaju isdn. Kod nekih radi kako treba a kod drugih, aktiviranje druge linije je skoro nemoguce. Pretpostavljam da si uneo odgovarajuca podesavanja za aktiviranje druge linije. Inace isdn funkcionise po principu da kada se vuce vecom brzinom recimo od 6kb/s da se onda aktivira druga linija, a da kada transfer padne recimo ispod 8kb/s da se iskljucuje. A moze se podesiti i da ti obe linije budu stalno aktivne. Ja odavno ne koristim isdn, posto sam presao na adsl, tako da nisam nesto previse studirao kako to funkcionise.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer 100-ta poruka 03.02.2006. 17:09 #4199

status: user
broj poruka: 217

:: Ja mislim da je problem u provajderima koji podrzavaju isdn. Kod nekih radi kako treba a kod drugih, aktiviranje druge linije je skoro nemoguce.
:

Da, prvo provajder mora da podrzava oba kanala. Na sajt ili telefon u ruke pa proveri.

::Inace isdn funkcionise po principu da kada se vuce vecom brzinom recimo od 6kb/s da se onda aktivira druga linija, a da kada transfer padne recimo ispod 8kb/s da se iskljucuje
:

Ovo vazi za namestanje samog ISDN terminala i to se moze vrlo precizno namestiti po pitanju protoka i vremena posle kojeg se ukljucuje i iskljucuje jedan ili oba kanala. Igrao sam se s tim i drugi kanal se ukljucivao bas kako sam namestio, ali nije hteo da se iskljuci, pa sam to batalio.

::A moze se podesiti i da ti obe linije budu stalno aktivne
::

U modem properties/Advanced/Extra settings upisi:
B0 (b nula) - forsira oba kanala
B40 - forsira samo jedan kanal

Ali tu je pitanje zbog cega uopste to raditi. Oba kanala - dupli racun za telefon, duplo brze trosis vreme kod provajdera, duplo brze skines sta zelis. Ovo ima smisla jedino ako downloadujes par desetina mega sa dobrog servera, pa da se ustedi vreme ( a gde se zuris?), za obican surf nema smisla, kao i za dl gde nemozes da povuces maksimalnih 15ak kB/s.
Inace ja koristim iskljucivo jedan kanal i protok je do 7,5 kB/s. Teorijski maximum je samo teorijski.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs