Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Ja neznam znas ti
STRANA 1 OD 1
toofast Ja neznam znas ti 05.02.2006. 01:17 T1389

status: user
broj poruka: 16

Doskora sam imao amd semprona 2800+ i zamenio sam ga za athlona 2800+. U sustini nisam primetio neku veliku razliku u radu osim st se athlon brze zagreva.
-dal je to slucaj i kod drugih
temperatura na sempronu nije prelazila 40 cak ni kada je klokovan na preko 2G dok je ovom temperatura veca i bez klokovanja.
koja temperatura je prosecna za procesor i jel neko klokovao atlona 2800. koji mu je radni takt
ps. imam asusa k8n4-e, 1g ram, 6600td silencer, 400 w napajanje
svaki savet je dobrodoso
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 05.02.2006. 02:59 #4214

status: user
broj poruka: 736
Prvo mi reci , zashto si zamenio Semprona (derivat Venice jezgra) koji je overklokabilniji od Athlona 2800+ (Newcastle jezgro) koji je josh i skuplji i vishe se greje?
Ja imam A64 2800+ koji ide do 48-49 stepeni bez kloka (memorija me ogranicava).
Naime , Athlon 2800 je izradjen u starijem 130nm procesu i ima vishe kesha (512KB naspram 256KB) shto utice na vece zagrevanje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toofast jer sam lud 05.02.2006. 14:29 #4220

status: user
broj poruka: 16



sjebao sam semprona kad sam proveravao dal ima oznaku BX pa sam onda jedva uspeo da ubedim servisera da nemam veze s tim a onda umesto zamene istog doplatio za athlona, sve zbog price da je atlon atlon a sempron sempron. A i zbog toga sto ih vise skoro da nema za s754 a komp mi je za duze vreme.
vidim da stabilno radi na 2Ghz ali se dosta zagreva kod komplikovanijih stvari
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Don`t worry be happy 06.02.2006. 09:42 #4224

status: user
broj poruka: 6643
Ne brini za temperaturu... dok radi OK. Razlike u temperaturi procesora su normalna stvar, čak, ima razlike između dva "ista" procesora - u zavisnosti od toga iz kog dela wafera su izreckani (čuvene oznake procesora koje se klokuju i one ostale, koje se kod nas uglavnom prodaju....), a ako si ikad malo eksperimentisao, i na ISTOM procesoru - u zavisnosti kako si naneo pastu i kako je legao kuler... Jedino što te razlike ne bi trebale biti drastične.
Ok, uzeo si procesor sa više keša ali u starijoj tehnici, što se negde vidi a negde NE, a manje se klokuje, ali se kao polovan bolje prodaje, tako da ne brini previše.
Šta da imaš Prescott-a na 110-130W? Takvu temperaturu ne bi postigao ni uz vodeno hlađenje...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toofast hvala pisko 06.02.2006. 12:16 #4228

status: user
broj poruka: 16



hvala malo mi je laknulo nisam ja neki ekspert ali mnogo volim da cackam oko kompa, iskreno skup hobi. vazno je da procesor radi stabilno temperaturu cu vec nekako da snizim
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 19.02.2006. 16:20 #4468

status: user
broj poruka: 568
ja bre imam sempron 2200 to se grejalo do 60 sa zvakom a sa cooler master pastom mi je spao na 55, ali koristim box cooler

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs