Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Objasnite mi kako?
STRANA 1 OD 1
pavler Objasnite mi kako? 06.02.2006. 17:57 T1395

status: user
broj poruka: 15
Kako da podesim semprona 2500 i msi k8n neo v2.0 da radi brze od 1407MHz.?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toofast pazi sta radis 06.02.2006. 22:31 #4238

status: user
broj poruka: 16



treba da odes u BIOS i povecas magistralu ploce koja je u defaultu 200
nemoj da preterujes povecaj je do negde 20% bez povecanja napajanja ako radi stabilno i ne zagreva se previse pokusaj da povecas jos malo
Radis na svoju ruku i stetu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 07.02.2006. 11:43 #4253

status: user
broj poruka: 568
moj sempron 2200 radi na 1.49 po default-u tako da je tebi taj izgleda srozan fsb na 133MHz (266 ddr) pa treba dici na 166 (333) da bi se stavio na normalu
Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Chosen984 ... 08.02.2006. 02:02 #4273

status: user
broj poruka: 21



Moras da overklokujes procesor iz BIOS-a tako sto ces povecavati brzinu magistrale, mnozilac i malkice napon na procesoru i pratices u opciji PCHEALT temperaturu koja ne bi trebala da predje 70 stepeni (dok je procesor overklokovan) i podesi opciju da se komp sam iskljuci kada temperatura dostigne 90 stepeni. Ako nesto zaj*bes iskljuci komp, izvadi bateriju sa ploce na par minuta pa je vrati i probaj ponovo ali zapamti kolike su bile vrednosti za magistralu, mnozilac i napon pre klokovanja. Ako nemas te opcije moras da sa ploce skines dzamper koji otkljucava magistralu i mnozilac.

Poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Chosen984 ... 08.02.2006. 02:06 #4274

status: user
broj poruka: 21



Ali bolje je da ne diras napon na proc.-u da ga ne spalis. Povecavaj samo magistralu i mnozilac sve dok se ne greje previse i sve dok radi stabilno (ne secka, ne gasi se sam, ne koci...). E sad, nisam siguran da li brzina magistrale u tvom slucaju treba da bude 166 ili 200 MHz ali 133 nikako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs