Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
dobra konfiguracija???????
STRANA 1 OD 1
mirkomirko dobra konfiguracija??????? 06.02.2006. 18:47 T1396

status: user
broj poruka: 115
pokusavam da sklopim konfiguraciju koja ce mi biti od koristi. posto nemam puno para mislio sam da uzmem neke nove delove a neke uzmem od starog pc1. novi delovi su:
1.MATICAN PLOCA: MB ALBATRON K8N4X-754 S754 nForce4-4x,SLI,STA,LAN,ATX
2.GRAFICKA: gigabyte gf 6600 pcie turbo rev. 128Mb,TV out,DVI
3.PROCESOR: CPU AMD SEMPRON 64 BOX 3000+ Sck754
4.HARD DISK: HDD Maxtor 6Y080PO ATA 133 80Gb/8Mb/7200rpm.
5.OPTIKA: DVD+RW/-RW NEC ND-3540A,16X.DUAL LAYER ,BULK
6.MODEM: fax modem interni 56k v.90. up to v.92 intel
7.KUCISTE: CODEGEN HIDI TOWER 6057 350W
8. RAM MEMORIJA: DDR 512 Mb 184PIN,400Mhz,super-ram kingmax

e sad moje pitanje ili moja pitanja su :
-da li uopste moze ova koonfiguarcija da se slozi
-da li mogu stari MONITOR(IBM E74),MIS(GENIUS),ZVUCNIKE I TASTATURU uklopiti u ovu konfiguraciju
-da li mogu da instaliram WINDOWS XP a da nije original (od prodavca vec od druga)
-da li je bolja kombinacija kad imam malo jaci procesor a slabiju graficku ili obrnuto
-da li opticki pogon moze da podrzi sve DVD formate



UNAPRED HVALA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mirkomirko hvala 06.02.2006. 19:38 #4229

status: user
broj poruka: 115

i jos nesto dali je na toj konfiguraciji na maticnoj i na grafickoj vec ugradjen hladnjak zvucna i mrezna kartica

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 06.02.2006. 20:56 #4233

status: user
broj poruka: 736
Odgovori na tvoja pitanja:
-da
-da
-da
-bolje je malo jaca graficka i slabiji procesor
-da
I zadnje pitanje :da.
Moja preporuka je da ne uzimash Sempron 3000 vec 2800 koji je Best Buy , ima 256 KB kesha dok 3000 ima 128 KB.Za razliku u ceni uzmi bolju plocu npr. DFI Infinity nForce4-4x ili MSI K8N Neo3 nForce4-4x.Ostalo je u redu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nije sve 100% 06.02.2006. 21:05 #4234

status: user
broj poruka: 6643
Miš i tastatura odgovaraju ako su PS/2 tipa, u suprotnom ti treba adapter...
Monitor... može biti problematičan ne zato što neće da radi, već zato što u nekoj normalnoj frekvenciji za svoju veličinu ne radi na minimalnih 85Hz osvežavanja, a to je često ograničenje starijih monitora...
Moj je savet da odmah Maxtor-a preimenuješ u WD-a, a, od ploča ipak izbegneš MSI, sa sve tupavim drangulijama koje uvaljuju uz ploče, DFI, gigabyte, ASUS... sasvim su ok.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toofast pazi sta kupujes 06.02.2006. 22:25 #4237

status: user
broj poruka: 16


za plocu definitivno izbegni MSI svi hvale DFI infinity pa cu i ja, citao sam dosta toga o njoj, nemoj semprona 3000+, 2800+ je bolji, obavezno jace napajanje, ostalo je OK i da Windows moze, vise daj za grafiku nego za procesor, i trazi Dvd ram rezac (PIONIR ILI NEC) to bi bilo to
u zdravlje da se sluzis sto bi rekli

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 07.02.2006. 03:51 #4248

status: user
broj poruka: 736
A shta to fali ovoj MSI ploci?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Šta joj fali? 07.02.2006. 16:45 #4263

status: user
broj poruka: 6643
Toj a sada i svakoj drugoj matičnoj ploči Microstar-a, ne fali ništa strašno i katastrofalno, ali, ima jedan višak: Zdravko Èolić im je trenutno posvetio svoju hit pesmicu "LOŠ GLAS", i ta je postala hit na većini foruma... ali ne i cenovnika novih ploča. Što da se dovodiš u situaciju da ti jednog dana kada se ista bude prodavala, neki neuki tip na telefon kaže: "a, znam, to su ona sranja od poloča...".
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE:Šta joj fali? 07.02.2006. 19:12 #4264

status: user
broj poruka: 736
Uh, ovi filozofski odgovori u stilu Miodraga Kuzmanovica ,bez konkretnog odgovora.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Chosen984 ... 08.02.2006. 01:54 #4272

status: user
broj poruka: 21



Slaze se konfiguracija. Bolje uzmi vise RAM memorije i bolju graficku a slabiji procesor, na primer Sempron 2600+ ili, jos bolje, 2800+, posto razlika u brzini nije znacajna a razlika u ceni jeste. A ono za Windows... izbegni pirata ako taj komp ima neke veze sa nekom firmom. Zaboravi MSI plocu zato sto se te ploce kvare.

Poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Samo sempron 2800+ 08.02.2006. 03:42 #4277

status: user
broj poruka: 327
Nemoj nikako sempron 2600+ jer on ima samo 128kb casha.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mihal msi 08.02.2006. 22:42 #4285

status: user
broj poruka: 5
U VEZI MSI
Ps. ja sam sklopio preko 200 msi ploca za oko dve godine - jedina jedna je unistena mojom greskom pri postavljanju kulera, i ni jedna do sada nije crkla.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE:MSI 09.02.2006. 01:49 #4286

status: user
broj poruka: 736
Eto , ljudi , informacija iz prve ruke.Nema potrebe za pominjanjem foruma i Zdravka Èolića.Pa zar loshe ploce imaju 3 godine garancije?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Jeste 09.02.2006. 21:54 #4290

status: user
broj poruka: 6643
A ja sam sklopio 40000 konfi sa DFI pločama i 80000 sa Asus i samo 450 sa MSI i sve su izgorele istog trena, ako mi verujete... to je valjda taj "dokaz" koji je potreban za ovakve forume...
Da se ne zezamo, neke stvari dođu na loš a neke na dobar glas bez prave zasluge, ali to je tako. Gde ima dima ima i vatre. Ko misli da postigne bilo kakav overklok-rekord ili bar zavidan rezultat (dakle, da zaradi pretvaranjem "sporijeg" procesora u nešto brži i vredniji), ne kupuje MSI. Ja se u stvari i ne sećam da je MSI ikada bio na nekom takvom oc vrhu (a to mu nije ni namera i politika, više polažu na drangulije uz proizvode i stabilnost...).
Šta onda fali MSI pločama? Kad rade i još imaju 3G/G... pa, ništa im ne fali, samo nekim drugim fali još manje... he, he.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE: 10.02.2006. 00:17 #4292

status: user
broj poruka: 736
Ko ovde juri oc rekord?Covek nije pominjao overklok.
A gde je to MSI na loshem glasu?Na gomili stranih foruma niko ne kudi MSI, nijedan casopis ne kudi MSI.
Imao sam prilike da vidim ovu plocu (K8N Neo3) i nema nikakvih "drangulija" , shto je i logicno za plocu iz low segmenta.Pakovanje DFI Infinity ploca je josh gore , dobro je da daju i kutiju (dodushe meni to ne smeta).Slazem se da je DFI bolji izbor od MSI , ali je MSI skroz OK , jeftiniji je oko 10e , dok je DFI slabo zastupljen na nashem trzishtu.
Shto se overkloka tice MSI nije shampion ali je tu , cini me se bolji od ASUS-a.Ovaj MSI "tera" Athlon 64 2800 na magistrali od 250 MHz u sinhronom modu dok nijedna nF3 ploca (ukljucujuci i DFI LP nF3) nije mogla preko 230 Mhz.Clan ovog foruma Gogi1 postigao je 8x270 Mhz sa Sempronom 2800 bez podizanja napona. Imao sam priliku da kod jednog ortaka vidim najloshiju MSI nF3 plocu (V class) kako tera Sempron 2800 kao 8x300 Mhz.Toliko o tome.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Chosen984 MSI 10.02.2006. 03:40 #4293

status: user
broj poruka: 21



Moj drugar i ja smo pre 2 godine istog dana kupili ploce MSI KT3 ULTRA 2. Njemu je pre 6 meseci izgoreo chip set a meni je pre 10 dana otkazao IDE kontroler i to mi je dovoljno da vise nikad ne pomislim da kupim MSI plocu. A da... na mojoj ploci je popucalo nekoliko kondenzatora (starih 2 godine)... toliko o MSI-u.

Nego... kad smo vec kod ploca... da li neko od vas zna kako se otkljucavaju skrivene opcije u AWARD-ovom BIOS-u na Gigabyte-ovoj ploci GA-7N400S-L. Provalio sam samo jednu: Ctrl+F1. Ako neko zna jos neku znacilo bi mi da mi kaze.

Poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Chosen984 ... 10.02.2006. 03:46 #4294

status: user
broj poruka: 21



... posto su skrivene opcije za DUAL CHANNEL i za CRITICAL TEMPERATURE...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE:MSI 10.02.2006. 07:23 #4295

status: user
broj poruka: 736
To su ploce sa shitom zvanim VIA KT333.Nisi pomislio da je to problem?Pa i na legendarnom Abit-u NF7 se deshavalo da posle par godina kondenzatori izgube na kvalitetu.
A shto se Gigabyte ploca tice na svim je kombinacija Ctrl+F1 jedina.Proveri da li tvoja ploca podrzava dual channel jer postoje dve verzije nForce 2 chip seta:nForce 2 400 (single channel) i nForce 2 400 Ultra (dual channel).Verovatno je single channel s obzirom da nisi nashao te opcije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 MSI je OK 11.02.2006. 22:37 #4314

status: user
broj poruka: 453
Ljudi, ja samo mogu da govorim na osnovu ove moje ploce (K8T-Neo) koju imam oko godinu i po i onoga sto sam do sada nasao na netu. Kao sto neko rece, MSI ploce nigde ne kude posebno, a ja sam ovom mojom prilicno zadovoljan. Fenomenalna stabilnost, cak i dok sam imao shit napajanje ciji su naponi bili i po 10% ispod deklarisanih. I performanse su sasvim u skladu sa specifikacijama. Jedino nista od OCa, ali pre svega zbog cipseta koji ne zakljucava PCI magistralu i hard kontroler nego se i oni overklokuju, sa drugim cipsetom (npr NF3) bi bilo bolje.
A sto se tice eksplodirajucih i curecih kondenzatora, srecom, nije mi se desilo nista slicno, ali verovatno da bude pokoja falicna serija, cak je i ASUS jedno vreme koristio jeftine kondenzatore koji su radili to isto.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs