Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
ADSL Modem ima problem...
STRANA 1 OD 1
stephon ADSL Modem ima problem... 13.02.2006. 02:50 T1409

status: user
broj poruka: 1
Evo mog problema...hvala unapred na strpljenju:

Dakle, letos sam instalirao ADSL modem Crypto F200 koji se po defaultu dobija u Beotelovom mini paketu. Od tada, konektovao se bilo preko ADSL-a, bilo preko klasičnog dialup-a (dakle običnim modemom), dešava mi se sledeća stvar: istog časa kada se uspostavi veza blokira se, tj. zamrzne taskbar + nije moguće pokrenuti ni jedan novi program. Što je interesantno, ne ukoči se ceo računar - u programima koje sam pre konektovanja otvorio mogu najnormalnije da radim, mogu pomoću alt+tab da skačem s jednog na drugi, da se vratim na desktop, klikćem na ikone...Međutim, kada pokušam u tom stanju da otvorim bilo šta što nije već otvoreno (tipa, da pustim pesmu kroz WinCommander koji treba da pozove Winamp i da pusti izabranu pesmu), ništa se ne dešava. E sad caka...Ovo "stanje zamrznutosti" traje od 2 minuta do 30 minuta (što se desilo, recimo, dvaput - mrzelo me da čekam dalje pa sam restartovao komp). U proseku, posle pet minuta - odjednom - sve se odmrzne i kreću da se otvaraju sve aplikacije na koje sam u međuvremenu kliktao...Ponekad (svaki treći put, odokativno), posle konektovanja sve radi normalno i ništa se ne zamrzava!? Bukvalno kako mu dune...Dakle, to je bio problem...

...A ovo sam (što bi negde bio i moj maximum) do sada probao:

-Instalirao/deinstalirao/instalirao/deinstalirao...modeme sa drajverima (i ADSL i običan).
-Instalirao/deinstalirao/instalirao/deinstalirao...sve programe koji kontrolišu moju internet vezu (a da ja znam ): NetLimiter, ZoneAlarm Pro, Emule...Probao, takođe i sve kombinacije "prvi aktivan-drugi ugašen", "drugi aktivan-prvi ugašen" itd. i tokom rada i kroz StartUp Manager (da sprečim da se neki od njih uopšte pokrene prilikom startovanja Wina)...
-Reparirao Registry pomoću Advanced System Optimizer-a
-Redovno skeniram komp (KAVom) protiv virusa...Po ZoneAlarmu ni intrudera ne bi smeo imati...
-Lepo ga molio
-Šutirao kućište

Najviše me nervira što ne mogu da uđem u trag nikakvoj logici: "zašto jednom ovako, drugi put onako?"...Inače, sve vreme normalno surfujem: pre konektovanja pokrenem Operu, konektujem se, dok se on odmrzne pročitam vesti, procunjam forumom...on se posle pet minuta (najčešće) odmrzne i onda nastavljam da koristim komp normalno...Ono što sam načuo jeste da su modemi koji naši provajderi daju "zađabe" krš i da često prave konflikte...Mada kapiram da bi se onda to dešavalo još nekom osim meni? Nemam neku egzotičnu konfiguraciju, niti egzotične programe (XP SP2...ako neko proceni da je konfiguracija važna, mogu da iščačkam iz garancije...).

Svi saveti - osim "formatiraj!" - dobrodošli...Ko reši problem dobija...hm, velikog srdačnog smajlija ...Još tri najoriginalnije ideje biće pohvaljene...

HVALA!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Probaj ovo 13.02.2006. 10:51 #4325

status: user
broj poruka: 843
ADSL modem zna ponekad da zaglupi, probaj da ugasis komp, iscupas sve kablove iz adsl modema(pretpostavka da je eksterni) sacekas 5 minuta, vratis kablove upalis komp
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique Okoca 13.02.2006. 12:33 #4326

status: user
broj poruka: 205
Pokusaj da UNINSTALL-iras kasperskog i operu.
Ako to ne uspe uzmi cekic i razbi modem:)))))))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
chinaboy Pogledaj u Task 13.02.2006. 16:29 #4328

status: user
broj poruka: 56

Tacno je da ADSL ruter koji se dobija od provajdera vrlo cesto pravi probleme, ali ne bi trebalo da izaziva takav kao sto se tebi desava, jer se obicno zbog njega samo zakucava mreza ili internet veza. Udji u Task menadzer pa pogledaj da li neki od programa ili servisa previse opterecuju procesor. Desava se cesto da se neki virus veze za neki program, a koji se nalazi i u taskbaru. Ako je tako onda ga skini i deinstaliraj.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Upravljač zadacima - Task manager 13.02.2006. 17:50 #4329

status: user
broj poruka: 6643
Najverovatnije nije do ADSL modema, iako svako pri nailasku na problem dobija napad krivice zarad komponente na kojoj je štedio pri kupovini. Da je modem u pitanju, zakucavao bi internet saobraćaj. Ipak, program - servis koji ti zakucava računar, vezan je za internet konekciju, i očigledno je njegov prioritet izvršavanja postavljen u above normal tj. ima prvenstvo nad svim pokrenutim... Pritisni Ctrl+Alt+Del i sačekaj da se pojavi Task Manager, u procesima ili u programima vidi koji to program zauzima resurse, pa ga isključi ili mu dodeli prioritet ispod normalnog, tako da ga drugi programi prepišaju (npr. explorer). Nekako mi smrdi taj KAV.... ali i loše podešen ZA Pro, najviše sumnjam na njih (čak i ako je u pitanju neki virus - crv, opet su krivi) ;-Ð
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646093.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs