Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Router i SBB modem ?
STRANA 1 OD 1
TheBear Router i SBB modem ? 10.01.2009. 13:44 T14388

status: user
broj poruka: 6502
Uzeo sam ruter TP Link WR-340G i imam SBB internet na kompu, a hocu da povezem laptop preko tog rutera wireless. Sad nemam pojma kako treba ? Imam SBB modem i Router ali ne znam kako da ih povezem ?
Jel da spojim router ima nesto WAN (to je Wireless valjda ? ) sa modemom a modem preko USB-a (sad mi je preko mrezne) na komp. Ili komp da spojim sa Routerom preko mrezne pa Router preko tog WAN sa modemom ?
Ajde ko zna nek pomogne stvarno nemam pojma sta treba.

Hvala unapred.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliBaneBG Pa ovako... 10.01.2009. 14:05 #88213

status: user
broj poruka: 487
Modem u neki od LAN portova na ruteru a komp u neki drugi. Sada ides lepo pa svom kompu postavis staticnu IP adresu (Control Panel/Network Connections/Tcp/Properties) i ubacis sebi neku adresu. Npr 192.168.1.10, Subnet Mask 255.255.255.0, deafult gateway ti je adresa modema a to je najverovatnije 192.168.1.1 i onda za one DNSove zoves lepo teh. sluzbu i objasnis im sta hoces da uradis i oni ti daju DNSove.
Onda odes na podesavanja rutera, to je...ne secam se sada,citaj polagano uputstvo, u browser uqcas njegovu adresu, i username admin, pass admin i odes i promenis njegovu adresu na recimo 192.168.1.3 (to ti je u Network/Lan), onda odes u WAN i uqcas DNSove i IP adresu koja treba, ne znam kako to ide sa kablovskim...Meni je na dynamic, posto sam na ADSLu...
U Wirelles podesis i namestis mrezu. Najlakse ti je da sve ovo uradis tako sto ces otvoriti uputstvo sa CDa i onda pratis polagano sta kaze. Mozda ti je pametnije da prvo samo ubodes ruter u komp i udjes na 192.168.1.1, mislim da je to njegova i onda promenis na 192.168.1.3, tako sam ja stavio, mozes bilo koji broj do 256 ja mislim:)
Onda ubodes modem negde tu i podesis sve sto sam ti gore napisao u ruteru i trebalo bi da ti sljaka kako treba...Konsultuj uputstvo i cimaj teh. podrsq, ja sam sam podesavao i zvao sam ih minimum 3 puta...:D

Nadam se da nije konfuzno...

PoZ


EDIT: Bolje samo prvo ubodi ruter, zato sto ako su oba tu oba imaju istu adresu a to je 192.168.1.1
Pa odradi ostalo...nije komplikovano kao sto izgleda...

E da, i na laptopu na isti nacin kao na ovom postavis staticni IP, samo stavi npr 192.168.1.11...Eto
PoZ
==========
BLEJA:)))

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kojetoje re 10.01.2009. 15:09 #88220

status: user
broj poruka: 108


Telekom sad deli modeme koji su u isto vreme wireless ruteri:)
tako da ko ima mogucnost da uvede ADSL ne treba da kupuje
ruter....

ja upravo otkazujem SBB :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Gde si našao TP-link 10.01.2009. 15:19 #88222

status: user
broj poruka: 3737
Tražim po celom gradu dotični model i nigde ga nema. KOja je cena?
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Re: Gde si našao TP-link 10.01.2009. 15:27 #88225

status: user
broj poruka: 6502
http://www.getcomputers.rs/
kosta 3000 din.

I sad sam povezao komp i ruter i modem ali ne znam sta da podesim.
U uputstvu pise da treba u browser da ukucam 192.168.1.1 ali ja to ukucam a on mi nista ne izbacuje.


:: Tražim po celom gradu dotični model i nigde ga nema. KOja je cena
:: a sta ti ja znam..
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliBaneBG Re: Re: Gde si našao TP-link 10.01.2009. 15:31 #88226

status: user
broj poruka: 487
Ubodi samo komp u ruter i onda qcaj to u browser. Onda radi dalje ono sto sam ti rekao...

==========
BLEJA:)))

:: http://www.getcomputers.rs
:: kosta 3000 din
::
:: I sad sam povezao komp i ruter i modem ali ne znam sta da podesim
:: U uputstvu pise da treba u browser da ukucam 192.168.1.1 ali ja to ukucam a on mi nista ne izbacuje
::
::
:: :: Tražim po celom gradu dotični model i nigde ga nema. KOja je cena
:: :: a sta ti ja znam..
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Spoj komp prvo preko wan konekcije 10.01.2009. 15:42 #88230

status: user
broj poruka: 3737
Dakle iz modema u w ruter bodeš u WLAN pa ondak ubodi kabel iz kompa u wan pa se tako nakači na ruter.
Fala za info.
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Sve sam povezao 10.01.2009. 16:41 #88239

status: user
broj poruka: 6502
i sad jel treba ja nesto da podesim na kompu i laptopu ? Meni laptop vidi taj TP Link i ima jak signal i ja se konektujem ali nece da ode na google imam Vistu na laptopu a XP na desktopu. Pokazuje mi kao nema pristup internetu, a kod SBB-a nema tin IP i DNS adresa sve se stavi na automatski.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliBaneBG Re: Sve sam povezao 10.01.2009. 16:59 #88246

status: user
broj poruka: 487
Pa jel si zvao podrsq? Najlakse ce ti biti da ti oni kazu kako treba. Ne treba ni kod Telekoma to ali sam morao da stavim da mi komp ima staticq da bih povezao u mrezu i sve...I valjda ima DNS, mislim da treba da ima da bi to uqcao u ruter...

==========
BLEJA:)))

:: i sad jel treba ja nesto da podesim na kompu i laptopu ? Meni laptop vidi taj TP Link i ima jak signal i ja se konektujem ali nece da ode na google imam Vistu na laptopu a XP na desktopu. Pokazuje mi kao nema pristup internetu, a kod SBB-a nema tin IP i DNS adresa sve se stavi na automatski
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Zvao sam 10.01.2009. 17:18 #88251

status: user
broj poruka: 6502
i kazu da to nista ne treba samo spojim ruter i komp i da stavim sve na automatik i
i da resetujem modem. A sad laptop vidi tu mrezu i ja se konektujem ali nece laptop na internet. Pa pitam jel treba neka podesavanja da se urade na laptopu ili kompjuteru ?


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliBaneBG Re: Zvao sam 10.01.2009. 17:28 #88253

status: user
broj poruka: 487
E jbg ne znam. Ja sam prvo cackao dok mi prvi komp nije imao net, e kada ga je imao onda sam napravio mrezu, prikacio drugi i sljaka...nemam pojma...

==========
BLEJA:)))

:: i kazu da to nista ne treba samo spojim ruter i komp i da stavim sve na automatik i
:: i da resetujem modem. A sad laptop vidi tu mrezu i ja se konektujem ali nece laptop na internet. Pa pitam jel treba neka podesavanja da se urade na laptopu ili kompjuteru
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko The Bear 10.01.2009. 17:59 #88256

status: user
broj poruka: 4228
Javi mi se na MSN Messenger da ti objasnim, ako već nisi završio.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Re: The Bear 10.01.2009. 18:24 #88261

status: user
broj poruka: 6502
Koji ti je MSN ? Nisam jos podesio ako mozes da mi pomognes bio bih ti zahvalan.



:: Javi mi se na MSN Messenger da ti objasnim, ako već nisi završio
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs