Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
problem sa tv karticom
STRANA 1 OD 1
draganlav problem sa tv karticom 19.02.2006. 18:56 T1439

status: user
broj poruka: 22
Cao svima,evo imam jedan problem koji me muci vec nekoliko meseci a koji je vezan za tv karticu.Prvo mi je nekoliko meseci racunar prijavljivao pri pokusaju da pokrenem istu "cannot set capture device"i uopste je nije video kao da je nema u njemu.Probao sam sa reinstalacijom drivera a zatim i celog racunara i opet je sve bilo isto.Skoro sam skinuo najnovije drivere za tv karticu koja je K-World terminator i sada je racunar vidi ali kada kliknem na njenu ikonicu napise mi "invalid class string"a u task baru se na ikonici od nvidije pojavi crveni kruzic koji nestane cim pokusam da izadem iz tv kartice.Probao sa da je prebacim u drugi slot ali opet prijavljuje isto.Na kraju sa je probao u drugom racunaru gde je radila odlecno.Inace sam koristio nekoliko antivirus programa a jedino od svi mi je avast pri podizanju sistema prijavljivao "detected a RPC error".Podizanje sistema traje nekoliko minuta ne znam zasto a konfiguracija je sledeca;maticna ploca abit nf7-s,procesor amd barton box 2500,graficka karta ati radeon 9200 excalibur vivo,hard disc maxtor 120gb,ram kingston 512 itd.Molim sve koji imaju neku ideju sta se desava i sta bih mogao da probam da mi pomognu jer me stvarno izluduje nece da radi pa nece.Hvala u napred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Problem Sa Tv Karticom 19.02.2006. 23:37 #4477

status: user
broj poruka: 209
Mozda je tvoj problem, jednostavno nekompatibilnost pomenute TV Karte
sa plocom. Pokusaj da sa sajta proizvodjaca skines najnoviji drajver, i pokusaj da pronadjes na njihovom sajtu, da li postoji "Patch" za prolblem koji imas. Proveri da li si instalirao DirectX 9.0c drivere. Pokusaj da u biosu ploce, setovanja za bios postavis na ""Load Factory Defaults" ili slicno. Ako nista od toge ne uspe, probaj da flesujes bios ploce, najnovijim bios fajlom sa sajta proizvodjaca tvoje ploce. Ukoliko se jos necega setim, napisacu. Probaj sve ovo sto sam naveo, mada bi mozda prvo trebao da pokusas flesovanje bios-a ploce.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
chinaboy nekompatibilnost 20.02.2006. 10:02 #4491

status: user
broj poruka: 56

Takodje mislim da ti TV karta nije kompatibilna sa plocom, i ja sam u slicnom slucaju pokusavao da instaliram drajvere za TV kartu, ali odmah nakon toga se zablokira i trajno osteti drajver za zvuk, a takdje i IDE kontroler nakon cega ne mogu da pokrenem CD. I posle reinstalacije se isto desi kad dodjem do TV karte.Menjao sam i slotove,ali nista nije pomoglo. Problem je resen zamenom ploce , iako je ova prethodna bila potpuno ispravna t.j. nova.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique TV 20.02.2006. 13:55 #4499

status: user
broj poruka: 205
Stani malo, ne zuri. Probaj sa SP1, posto mnogo tv kartica ne radi sa SP2. 99% je servise pack.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
draganlav problem 20.02.2006. 15:05 #4504

status: user
broj poruka: 22
Ljudi pa to je sve savrseno radilo nekih godinu dana kako sada moze da bude u pitanju kompatibilnost.Nista nisam menjao od hardvera a sto se tice tih flesovanja biosa probao bih ja to jos samo kada bih znao kako se to radi posto nemam bas nekog velikog iskustva pa verujem da bih tek tu nesto zeznuo.Usvakom slucaju hvala na odgovorima i prvo cu probati da izbrisem servis pack 2.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
draganlav problem 20.02.2006. 17:32 #4512

status: user
broj poruka: 22
Evo probao sam samo sa servis pakom1 i opet mi se isto desava.Takode sam instalirao najnovije drivere za maticnu plocu,graficku kartu i tv kartu i takode stalno prijavljuje isto "invalid class string".Ne znam sta jos da probam pa ako imate ideja recite.Mozda to sa flesovanjem biosa ako ima neko raspolozen da mi detaljno objasni taj postupak


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dmilutin Resenje? 20.02.2006. 22:10 #4516

status: user
broj poruka: 8
Slican problem sam i ja imao, ali se na kraju ispostavilo da je probleme
pravio anti spyware, oji je blokirao izmene bilo kojih sistemskih drajvera.
Kada sam ga obrisao sve je bilo u redu.
U krajnjoj liniji formatiranje particije i ponovnni install OS-a ce sigurno pomci.
Pozdrav,
Milutin.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs