Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
pomoc u vezi editovanja video materijala
STRANA 1 OD 1
draganlav pomoc u vezi editovanja video materijala 19.02.2006. 19:19 T1440

status: user
broj poruka: 22
Posedujem kamkorder mini dv panasonic nvds60eg vec nekih dve godine i probao sam razne programe za obradu video materijala ali mi sa ni jednim nije uspelo da kada na kraju napravim DVD, na istome vidim vreme i datum kada je materijal sniman.Posto dugo mucim muku sa ovim ima li nekoga ko zna u cemu je problem da se ubace vreme i datum sa kamere jer se oni i za vreme captura ne vide.Da li za to treba neki poseban program ili je to nemoguce uraditi.Trenutno koristim pinnacle studio 9 i on mi za sada daje najkvalitetniju sliku ali imam isti problem.Koji postoji bolji program za ovu svrhu od pinnacla i da li uopste postoji resenje za ovaj moj problem.Kada isti materijal prebacujem na video kasetu sve se vidi normalno ali na dvd nece nikako.Ovo cisto radim za svoje licne i porodicne potrebe pa bih stoga molio sve koji imaju neki predlog da kazu,Hvala unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 19.02.2006. 21:49 #4474

status: user
broj poruka: 217

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=92427
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=84942

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
draganlav editovanje 19.02.2006. 22:47 #4475

status: user
broj poruka: 22
Hvala na ovim linkovima mada nisam uspeo bas da se snadem i da pronadem tamo to sto mi treba ,moze li malo konkretniji odgovor.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 19.02.2006. 23:58 #4482

status: user
broj poruka: 217
Pise da Vegas 6 hvata vreme i datum (nisam probao).

Za DVdate pise

inlay datecode into the frames of a DV file: it is useful to display the date and time of capture on the screen, like the analog camcorders used to do

http://paul.glagla.free.fr/dvdate_en.htm#download
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Za prvu pomoc 20.02.2006. 09:38 #4489

status: user
broj poruka: 172
Jedino da materijal prebacujes kao i na video , tj analognim
putem.Dok ne nadjes neki program koji ce ubaciti vreme i datum.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
draganlav POMOC 20.02.2006. 14:59 #4502

status: user
broj poruka: 22
Ima li neko taj vegas 6 pa da probam sa njim posto ne znam sa cime sve nisam probao ali nikako da uspem.Hvala unapred i bicu duboko zahvalan ako mi neko da taj program da probam sa njm.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
draganlav POMOC 20.02.2006. 14:59 #4503

status: user
broj poruka: 22
Ima li neko taj vegas 6 pa da probam sa njim posto ne znam sa cime sve nisam probao ali nikako da uspem.Hvala unapred i bicu duboko zahvalan ako mi neko da taj program da probam sa njm.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 20.02.2006. 16:06 #4507

status: user
broj poruka: 217

Pa zasto prvo ne probas DVDate. Uvezi tvoj DV fajl u program i lupi Ctrl+I (proveri) i onda izvezi ponovo fajl sa Convert/recompress to DV type 2.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs