Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
HITAN PROBLEM: nece da mi bootuje komp...
STRANA 1 OD 1
forumi HITAN PROBLEM: nece da mi bootuje komp... 05.11.2004. 00:27 T146

status: user
broj poruka: 4
Nesto sam cackao po bios-u i sada mi procedura boot-ovanja stane na liniji:
Verifying DMI Pool Data ...............................

Probao sam i da iskljucim HDD, i da vratim neke stvari na staro u BIOS-u ali nista. Mislim da je to nastalo posle pozivanja opcije u BIOS-u: "Load Optimized Defaults", a takodje sumnjam da je neispravno flashovan BIOS ranije (nije moj komp.)

Ajde, ko zna, neka pomaze...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha BIOS 05.11.2004. 07:13 #264

status: user
broj poruka: 70
Prvo moras da se uveris da li ti je HDD prisutan uopste u BIOS-u. Ako ploca podrzava S-ATA moras da vidis da li je namesteno da podize sistem sa S-ATA ILI P-ATA HDD-a! Proveri da li si dobro povezao HDD tj. da li su mu legli konektori i da li ima napajanje. Ako to ne uspe prebaci HDD u drugi komp pa vidi da li tamo radi.
A da bilo bi dobro i da si stavio o ko se HDD-u i MB radi.
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
forumi BIOS 05.11.2004. 15:21 #267

status: user
broj poruka: 4
Pa plocha je DTK PRM-20I E0 , chipset i810 sa integrisanim zvukom i grafikom. CPU je Cel 500Mhz.
Boot se blokirao tako da nije hteo da boot-uje ni sa FDD-a ni sa HDD-a. Ali pronasao sam u biosu sta je tako da to sada radi.

Ali ostao je sledeci problem (koji je i bio uzrok svih posledica): nece da cita memoriju koja je veca od 64 MB. Tj. ja kada ubacim jedan modul od 128 Mb, on cita 64Mb. Kada ubacim oba modula (ima samo dva DIMM-a) on cita 128Mb. Sada sam flashovao bios sa poslednjom verzijom, i opet nista. Video sam u uputstvu da postoji i neki DMI Configurator, koji bi mozda mogao nesto da uradi po tom pitanju, ali kada sam to skinuo sa neta, nece da se startuje do kraja vec mi blokira komp kada pokrenem taj DMI config. STA SADA ???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Broz da probam i ja da pomognem:) 07.11.2004. 01:26 #269

status: user
broj poruka: 3
ako je ploca radila pre tvog cackanja onda je bios u redu jer ako je lose isflesovan nece da radi uopste, mislim da ovo nije problem
drugo, sto se tice memorije 99% sam siguran da je u pitanju stara boljka jednostrana/dvostrana memorija. pogledaj u knjizici za maticnu plocu ili nadji neki pdf na netu i saznaj tacno sta ploca zahteva
probaj da izvadis bateriju iz maticne ploce i da je posle pola minuta vratis nazad...
mozes da mi pises na broz@net.yu za dalja uputstva...

poz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DeePUndeR Bicu pametan... 14.11.2004. 11:00 #277

status: user
broj poruka: 4
Ako si proverio hdd i radi,IDE kablovi mogu praviti problem... ako ti BIOS ima opciju Autodetect IDE drives probaj...pod uslovom da je sve jumpovano kako treba i da si vadio i vratio bateriju...ako nista ne upali jbg...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs